İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

Erbaa Müftülüğünden İftar Yemeği

Salı, Haz.06.2017 - 15:01
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Erbaa Müftülüğünden İftar Yemeği

   Erbaa müftülüğü Evyaba Kur’an kursunda iftar yemeği verdi.

 

  Erbaa müftülüğü Evyaba Kur’an kursunda iftar yemeği verdi.

          Erbaa müftülüğünün her sene düzenli olarak gerçekleştirdiği iftar programı, bu sene 05.06.2017 tarihinde Evyaba Kur’an kursunda verilen iftar yemeği ile devam etti.

       İnşaatına 2013 yılında başlanılan ve Türkiye Diyanet Vakfı, Erbaa Müftülüğü ve hayırseverlerin desteği ile 2017-2018 öğretim dönemine yetiştirilmesi planlanan ve hizmete açıldığında 100 öğrencinin eğitim ve barınma ihtiyacını karşılayacak olan ve gündüz eğitimi ile birlikte toplam da 225 öğrencinin öğrenim gördüğü Evyaba Kur’an Kursu toplantı salonunda düzenlenen iftar programına, Erbaa Kaymakamı Bülent Karacan, ilçe müftümüz Mehmet Ceylan ve kamu kurum temsilcileri ile birlikte çok sayıda davetli katıldı.

       Erbaa müftümüz Mehmet Ceylan iftar yemeği münasebetiyle yaptığı açıklamada, ‘‘gelenekselleştirdiğimiz iftar etkinliğini bu yılda yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz dedi’’. İlçe müftümüz yaptığı değerlendirmede“On bir ayın sultanı olan Ramazan ayı,  iyilik, kardeşlik ve dayanışma duygularımızı yeniden canlandırarak akrabalık, komşuluk ve din kardeşliği ilişkilerimizin yeniden inşasında önemli fırsatlar sunmaktadır. Mübarek ay içerisinde verilen iftarlarda müminler arasındaki beraberlik ve kaynaşmayı, en önemlisi paylaşmayı ortaya çıkarmaktadır. Fakiriyle zenginiyle oruç tutarak açlığı ve susuzluğu birlikte yaşıyor, iftar sevincini, coşkusunu beraber tadıyor, sahura kalkarak bereketli zamanları birlikte paylaşıyoruz’’ dedi.

       İlçe müftümüz Mehmet Ceylan davete katılan tüm konuklara ve bu vesileyle Evyaba Kur’an kursu ek binası inşaatına katkı sağlayan tüm hayırseverlere teşekkür ederek bu tür etkinliklerde tekrar bir araya gelebilme temennisini dile getirdi.

         İftar öncesi Vahdet Yatılı Erkek Kur’an Kursu öğrencisinin Kur’anı Kerim okuduğu programda, Niksar ilçe müftüsü Ali Canbolat’ın iftar duasını yapmasıyla program sona erdi.

 

 


Bu haber 721 defa okundu.

Benzer Haberler

Erbaa Gençlik Merkezinde Tiyatro Heyecanı

Erbaa Gençlik Merkezinde Tiyatro Heyecanı

Türkiye genelinde gençlik merkezleri arasında düzenlenen etkinlikler kapsamında ilçemizde de branşlara göre seçme ve yarışmalar düzenlendi. Bu kategoriler arasında yer alan tiyatroda ilçemizde düzenlenen bir yarışma ve yarışmaya katılan ekipler arasında düzenlenen bir yarışma yapıldı.

Pazartesi, Oca.22.2018 - 11:18

İHALE İLANI T.C. TOKAT İL ÖZEL İDARESİ Destek Hizmetleri Müdürlüğü

Tokat İli Erbaa İlçesi Çevresu Köyü Revakbaba Camii Restorasyon ile Revakbaba Türbesi Onarımı ve Revize Restorasyon İşiuygulama işi Kültür Varlıkları İhale Yönetmeliğinin  23. Maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cuma, Oca.19.2018 - 10:17

T.C. ERBAA BELEDİYE BAŞKANLIĞI ALTYAPI MALZEMELERİ ALIMI İHALE İLANI

Altyapı Malzemeleri Alımı İhalesi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cuma, Oca.19.2018 - 10:15

İlan Vergi Dairesi Müdürlüğünden

6183 SAYILI A.A.T.U.H.K GÖRE İLANEN TEBLİĞ YAPILAN ÖDEME EMRİ LİSTESİDİR

Cuma, Oca.19.2018 - 10:13

TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2016/9540 ESAS.
TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Cuma, Oca.19.2018 - 10:08
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.