İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

Erbaa Müftülüğünden İftar Yemeği

Salı, Haz.06.2017 - 15:01
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Erbaa Müftülüğünden İftar Yemeği

   Erbaa müftülüğü Evyaba Kur’an kursunda iftar yemeği verdi.

 

  Erbaa müftülüğü Evyaba Kur’an kursunda iftar yemeği verdi.

          Erbaa müftülüğünün her sene düzenli olarak gerçekleştirdiği iftar programı, bu sene 05.06.2017 tarihinde Evyaba Kur’an kursunda verilen iftar yemeği ile devam etti.

       İnşaatına 2013 yılında başlanılan ve Türkiye Diyanet Vakfı, Erbaa Müftülüğü ve hayırseverlerin desteği ile 2017-2018 öğretim dönemine yetiştirilmesi planlanan ve hizmete açıldığında 100 öğrencinin eğitim ve barınma ihtiyacını karşılayacak olan ve gündüz eğitimi ile birlikte toplam da 225 öğrencinin öğrenim gördüğü Evyaba Kur’an Kursu toplantı salonunda düzenlenen iftar programına, Erbaa Kaymakamı Bülent Karacan, ilçe müftümüz Mehmet Ceylan ve kamu kurum temsilcileri ile birlikte çok sayıda davetli katıldı.

       Erbaa müftümüz Mehmet Ceylan iftar yemeği münasebetiyle yaptığı açıklamada, ‘‘gelenekselleştirdiğimiz iftar etkinliğini bu yılda yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz dedi’’. İlçe müftümüz yaptığı değerlendirmede“On bir ayın sultanı olan Ramazan ayı,  iyilik, kardeşlik ve dayanışma duygularımızı yeniden canlandırarak akrabalık, komşuluk ve din kardeşliği ilişkilerimizin yeniden inşasında önemli fırsatlar sunmaktadır. Mübarek ay içerisinde verilen iftarlarda müminler arasındaki beraberlik ve kaynaşmayı, en önemlisi paylaşmayı ortaya çıkarmaktadır. Fakiriyle zenginiyle oruç tutarak açlığı ve susuzluğu birlikte yaşıyor, iftar sevincini, coşkusunu beraber tadıyor, sahura kalkarak bereketli zamanları birlikte paylaşıyoruz’’ dedi.

       İlçe müftümüz Mehmet Ceylan davete katılan tüm konuklara ve bu vesileyle Evyaba Kur’an kursu ek binası inşaatına katkı sağlayan tüm hayırseverlere teşekkür ederek bu tür etkinliklerde tekrar bir araya gelebilme temennisini dile getirdi.

         İftar öncesi Vahdet Yatılı Erkek Kur’an Kursu öğrencisinin Kur’anı Kerim okuduğu programda, Niksar ilçe müftüsü Ali Canbolat’ın iftar duasını yapmasıyla program sona erdi.

 

 


Bu haber 974 defa okundu.

Benzer Haberler

T.C. ERBAA BELEDİYE BAŞKANLIĞI HAZIR BETON ALIMI İHALE İLANI

Hazır Beton Alımı İhalesi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır: 

Salı, Haz.19.2018 - 15:43

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2015/11973 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Salı, Haz.19.2018 - 15:42

Erbaa'da inşa edilen 224 TOKİ konutu sahiplerini buldu

Erbaa'da inşa edilen 224 TOKİ konutu sahiplerini buldu Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından  Erbaa'da inşaa edilen, 224 konutun hak sahipleri kura ile belirlendi.

Perşembe, Haz.07.2018 - 16:17

TOKAT ERBAA AKGÜN-ENGELLİ-EZEBAĞI-MEYDANDÜZÜ-GÜVEÇLİ VE ZOĞALLIÇUKUR KÖYLERİ KAPALI SİSTEM SST YAPIM İŞİ TOKAT İL ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Erbaa Akgün-Engelli-Ezebağı-Meydandüzü-Güveçli ve Zoğallıçukur Köyleri Kapalı Sistem SST Yapım İşi  4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır. 

Salı, Haz.05.2018 - 10:14

Erbaa'da eski tekel ambarları belediyeye devredildi

Erbaa'da eski tekel ambarları belediyeye devredildi Erbaa'da eski tekel ambarlarının bulunduğu 75 bin metrekarelik alan belediyeye devredildi.

Salı, Haz.05.2018 - 10:11
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.