İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

buket çiçekcilik

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
buket çiçekcilik

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

T.C ERBAA İCRA DAİRESİ 2017/1436 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Perşembe, Eyl.14.2017 - 14:48
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Tokat İl, Erbaa İlçe, 679 Parsel No, Ağcakeçi köyü, Cevizliboz Mahalle/Mevkii, Tokat ili, Erbaa ilçesi, Ağcakeçi köyü, Cevizliboz mevkii, 679 parsel tarla, halihazırda üzerinde ekili tarımsal ürünün bulunmadığı boş arazidir. Sulama yapılamayan kıraç bir arazidir. Köy yerleşim yerine yaklaşık 2-3 km, Erbaa ilçe merkezine 8-9 km uzaklıktadır. Taşınmazın yaklaşık % 6-7 oranında eğimli olduğu görülmüştür. Hububat ( buğday,arpa,yulaf,çavdar vb.), fiğ,korunga,ayçiceği gibi tarla ve yem bitkileri yetiştiriciliği yapılabilen bitkilerin tarımına uygun kıraç bir tarım arazisidir. Taşınmazın etrafında başka tarım arazileri bulunmaktadır. Toprak yapısı itibariyle killi-tınlı bir yapıya sahiptir. Taşınmaz, mekanik işlemeye uygundur. Drenaj, Tuzluluk ve taşlılık problemi bulunmamaktadır. Verimliliği her yerinde eşittir. Toprak organik maddesi iyi düzeyde, su tutma kapasitesi orta, geçirgenlik yavaş orta, toprağın işlenebilme durumu iyi ve bitki besin maddelerini tutma kapasitesi iyi olarak görülmüştür. Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı-bina-tesis-inşaat-ev müştemilat-depo vs yer almamaktadır. Taşınmaz üzerinde dikili halde meyveli-meyvesiz ağaç bulunmamaktadır. 
Adresi : Tokat ili, Erbaa ilçesi, Ağcakeçi köyü, Cevizliboz mevkii, 679 parsel tarla
Yüzölçümü : 13.222 m2
İmar Durumu : Belediye mücavir ve idari sınırı dışında kaldığından uygulama imar planı bulunmamaktadır. 
Kıymeti : 36.360,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : ---
1. Satış Günü : 20/10/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 14/11/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Erbaa İcra Müdürlüğü Önü- Erbaa/TOKAT 

Erbaa İcra Müdürlüğüvakıfbank Erbaa şubesi iban no:TR820001500158007290499260
Satış şartları : 
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1436 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2017
Basın İlan No.2017/94

Bu haber 95 defa okundu.

Benzer Haberler

AK Parti Erbaa ilçe kongresi yapıldı.

AK Parti Erbaa ilçe kongresi yapıldı. Ak parti 6. olağan kongresinde Mustafa KÖK başkan oldu.

Pazartesi, Eki.16.2017 - 11:10

Erbaa'da Cumhuriyet Bayramı konseri

Erbaa'da Cumhuriyet Bayramı konseri Erbaa Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle konser düzenleyecek.

Cuma, Eki.13.2017 - 18:23

Zabıtalar Halk Minibüslerini Denetledi

Zabıtalar Halk Minibüslerini Denetledi

Erbaa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetim programı çerçevesinde ilçedeki halk minibüslerini denetledi.


Cuma, Eki.13.2017 - 18:05

YEMEK HİZMETİ ALINACAKTIR T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

Erbaa Meslek Yüksekokulu 2018 Yılı Yemek Hizmeti Alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır: 

Cuma, Eki.13.2017 - 17:42

Erbaa'ya yapılacak yeni stadyumun ihalesi 7 Kasımda

Erbaa'ya yapılacak yeni stadyumun ihalesi 7 Kasımda

Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım Gençlik ve Spor Bakanlığının ilçede yapımına başlayacağı 10 bin kişilik stadyum için ihalenin, 7 Kasımda gerçekleştirileceğini söyledi.


Cuma, Eki.06.2017 - 16:54
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.