İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

buket çiçekcilik

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
buket çiçekcilik

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

ERBAA'DA BAYRAĞA SAYGISIZLIK

Perşembe, Eki.26.2017 - 09:51
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

ERBAA’DA BAYRAĞA SAYGISIZLIK

  Cumhuriyetimizin 94. Yılını kutlamak üzereyiz. Maalesef Erbaa’da bayrağın Türk milleti için namus olduğunu bilmeyen devlet memurlarımız var! Peki, Erbaa’da devlet yok mu?

 Erbaa’da devlet dairelerinin kapısında bulunan gönderlerden birkaç bayrak örneği aldık ve bu ruhsuzluk hastalığının tekil değil maalesef çoğu kurum ve kuruluşta olduğunu tespit ettik. Kimi yerlerde bayraklarla beraber gönderlerinde hatalı olduğunu gördük ki hele bir kurumun kapısındaki gönderde bayrağımız kurum gönderi yerine asılmış ve o da diğerleri gibi solgun ve mahzun kalmış. Bayrağının kıymetini bilmeyen bu insanlar kime nasıl hizmet edecek? Bu ruhsuzlar ordusu varken sağda solda bayrak yakan terörist aramaya gerek var mı? Hain desem değilsiniz vatansever desem yapılanla söylenen uymayacak. En iyisi sizlere ne söylenmesi gerektiğini asırlardır şehit veren bu milletin torunlarına bırakıyor sizleri de Allah için ölüme giden şehitlerin, Allah için gözünü kırpmadan ateşe atılan yiğitlerin hesap hakkını ve onları bu dünyadan cennetine koymak için alan yüce Allah’a havale ediyorum. Onların hakkını veren sizlerin de hakkınızda ne gerekliyse onu yapar! 

  Kapısından girerken altından geçtikleri bayrağa başını kaldırıp bakmayan, ruhunu kaybetmiş devletin timsali, milletin namusu ve dünya üzerinde bu bayrağı dalgalandırmak için milyonlarca şehit vermiş bir milletin bayrağı maalesef bugün SOLGUN ve üzgün.

 Onu göklerde hep anlı şanlı dalgalanırken görmek isterdik. İçeride belki de onlarca memurun çalıştığı bir kurumda ve şehrin göbeğinde böyle solgun durmak ona yakışmıyor. Peki, bu memur arkadaşlar maaşlarından bir lira eksik olsa, o ay ne yaparlar! Ortaya nasıl bir tavır koyar ekmeğini yedikleri millete ve devlete nasıl tepki verirler. Aylardır belki de yıllar önce kapılarına asılan bayrağın rengi solana kadar ona bakmak hiç mi akıllarına gelmedi? Bayrak kanunu 7. Maddeden hiç mi haberleri yoktur? Bu memurların başında yetkili bir insan, amir, müdür hiç mi kimse yoktur ki o bayrağın o hale gelmesine göz yumarlar! Bizlerden maaş alıp bayrağımıza bu hakaret demek istemiyorum ama bayrağı yakan teröristle ona bakmayan ve gerekli önemi göstermeyen, değer vermeyen memur arasında bir fark var mıdır? Nedir bu ruhsuzluk ve şuursuzluk!

 Sütçü imamlar, Nene hatunlar, Seyit onbaşılar, Erbaa’lı Abdülkerim’ler, sizler bu bayrağa saygısızlık yapasınız diye mi çaba gösterdi veya şehit oldu. Çoluk çocuklarını bırakıp cepheler koştular! Şehitlerimizin örtüsüne devletimizin ve milletimizin namusuna hep böyle kör mü olacağız? Göndere çekilen bayrağı sadece bir bez parçası olarak mı görüyoruz? Şehrin orta yerinde bu bayrak gönderde dalgalanmaya çalışırken AL KIRMIZI değilse, HİLAL gerçekten de yetim kaldıysa suç bayrağın mıdır? Yoksa onun altından geçip ve kafasını kaldırıp bakmayan, yan gelip yatan RUHSUZ memurun mudur? Veya memuruna sahip çıkmayan amirin mi? 

 Artık uyanın dünyanın dört bir tarafında bayrağımız yakılırken, Türk milleti diri diri mezara sokulmaya çalışılırken sizler kafanızı kaldırın ve dünyanın en şerefli bayrağına bir göz atın. Atanız,  ceddiniz bu bayrak için asırlarca şehit oldu. Vatanımızda bugün bile şehit gelmeyen gün, geceleri tedirgin olmayan ev yok. Üzerinizdeki ölü toprağını kaldırın, silkelenin yarın sabahtan itibaren önce bayraklarınıza sahip çıkın sonra sizleri baş tacı eden milletinize. Bayrak Türk milleti için namustur, milletinizin ve ya varsa kendinizin namusuna sahip çıkın. Ruhunuzu ortaya koyun ve namus bildiğiniz varlıklara sahip çıkın. Bayrağınıza sahip çıkmazsanız bir gün birisi gelir yerine bir başka bayrak diker ve sizlerde onun gölgesinde it gibi sızlaya sızlaya yaşamak ve bir kap yemek için sıraya girmek zorunda kalır ömür boyu da köle olarak yaşamak zorunda kalırsınız.

Yazımızı Arif Nihat Asya’nın bayrak şiirinden iki kıtayla bitirmek ve cumhuriyet bayramımızda AL KIRMIZISI AY YILDIZLI BAYRAĞIMIZI en canlı haliyle görmek istiyoruz.

Yaşasın Türk milleti yaşasın ruhuna sahip çıkacak olan Türk evlatları…

Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü,
Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü,
Işık ışık, dalga dalga bayrağım! 
Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın
Mezarını kazacağım.
Seni selâmlamadan uçan kuşun
Yuvasını bozacağım.

Fatih KAPLAN 26.10.2017

 

 


Bu haber 268 defa okundu.

Benzer Haberler

TEŞEKKÜR

TEŞEKKÜR TEŞEKKÜR

Perşembe, Kas.23.2017 - 13:17

TEŞEKKÜR


Perşembe, Kas.23.2017 - 13:12

TEŞEKKÜR

TEŞEKKÜR

Perşembe, Kas.23.2017 - 13:08

ESMEK'te Güz Dönemi Kursları Başladı

ESMEK'te Güz Dönemi Kursları Başladı Erbaa Belediyesi tarafından 2015 yılında kurulan Erbaa Sanat ve Meslek Edindirme Kurslarında (ESMEK) 2017 yılı güz dönemi kursları başladı.

Salı, Kas.21.2017 - 14:58

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2016/141 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Perşembe, Kas.16.2017 - 17:32

Bu Yazarın Diğer Yazıları

PEYGAMBERLER MESLEĞİ ÖĞRETMENLİK


Perşembe, Kas.23.2017 - 07:12

BU ÜLKE BİR NAİM'İ BİRDE HAİNLERİ GÖRDÜ


Pazartesi, Kas.20.2017 - 09:16

1944 AHISKA SÜRGÜNÜ

ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM 


Perşembe, Kas.16.2017 - 09:52

LORD GLADSTONE VE BOŞ KALAN DUVARLARIMIZ


Pazartesi, Kas.13.2017 - 10:42

İT LERE KARŞI YİĞİTLERİMİZ


Perşembe, Kas.09.2017 - 10:58

BİR ŞEHİT BİR BABA BİR MİLLET


Pazartesi, Kas.06.2017 - 10:21

TERÖR VE ERBAA'DA TERÖRE LANET MİTİNGİ


Perşembe, Kas.02.2017 - 23:48

NATO'DAN TURAN ORDUSUNA GEÇİŞ


Perşembe, Kas.02.2017 - 08:54

29 EKİM 2023 CUMHURİYET 100 YAŞINDA


Pazartesi, Eki.30.2017 - 10:49

VATANI İÇİN ÖLMEYİ ŞEREF SAYANLAR


Pazartesi, Eki.23.2017 - 09:33

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.