İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

Çarşamba, 21 Şubat, 2018

İletişim - Üye Ol - Üye Girişi - Şifremi Unuttum !! - Sitene Ekle


GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

SEN Kİ FRANSUVA'SIN, SÜTÇÜ İMAMI UNUTMA

Pazar, Ara.17.2017 - 23:40
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

SEN Kİ; FRANSUVA’SIN, SÜTÇÜ İMAM’I UNUTMA

  Avrupa’nın göbeğinde dünyaya insan hakları ve demokrasi dersi veren bir devlette güya; ‘ radikallığın ve şiddetin teşvik edilmesi.’ Suçlamasıyla toplamda 19 cami kapatıldı. Avrupa’da yüzyıllardır devam edegelen ayrımcılık ve olmadık suçlarla insanları suçlayıp cezalandırma yöntemine artık tüm dünya alıştı. Adını barış ve huzurdan alan İslam dininin mensuplarını böyle bir suçlamayla yüz yüze bırakmak zaten bir tek Avrupa devletlerine yakışırdı onu da yapıp kendi saflarını belirlemiş olmaları bizim açımızdan sevindirici. Zira yıllardır bizlere Avrupa’yı örnek almamızı söyleyen ve Avrupa’nın çok gerisinde kaldığımızı belirten malum zevatlar acaba bu durum karşısında nasıl bir tavır sergileyeceklerdir.

  Yıllar önce verilmiş bir hutbeyi gerekçe göstererek böyle bir karar alınması alınan kararın maksatlı olduğunu açıkça göstermektedir. Avrupa hâlâ şiddetin dini kurumlardan gelmeyeceğini öğrenememiş ve zavallı kafa yapısını değiştiremediğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Bizler bu durumda ne yapalım. Samsun’da her hangi bir yerde bir karışıklık çıksa ve devletimiz de bu karışıklığa sebep olan kurumun Samsun Katolik kilisesi olduğunu belirtip kiliseyi kapatsa acaba Avrupa devletleri bu duruma nasıl karşılık verirler.

  Laikliğin temellerinin atıldığı söylenen devlet böyle yaparsa diğerleri neler yapmaz. Avrupa artık din düşmanlığını bırakmalı ve tarihte Türk’ler onlara nasıl davrandıysa tüm dünyaya öyle davranmalıdır. Üzerlerindeki aşağılık duygusundan kurtulmanın yollarını başka türlü bulmalı ve bir zamanlar Kanuni’nin fermanında belirttiği gibi; ‘ sen ki küçük bir ülkenin hadimi olan Fransuva.’ Hitabını unutmadan kendine çeki düzen vermelidir. Fransuva’nın torunları olarak Kanuni’nin torunlarına emir verme alışkanlığını bırakmalı ve dirilen Sütçü İmam’ın ruhundan dolayı esas duruşta saygıyla haklarında verilecek kararı beklemelidirler.

  Sütçü İmam’ın torunları da kendilerinin kim olduğunu hatırlamalı ona göre yaşayıp hayatlarına ona göre şekil vermelidirler. Yoksa bugün cami Fransa’da yarında burada kapatılır ve hiç kimsenin umurunda olmaz.

 Allah hepimize Sütçü İmam’a layık olabilmeyi nasip eylesin. Sütçü İmam’ın ve cemaatinin de ruhları şad mekanları cennet olsun.

Fatih KAPLAN 17.12.2017


Bu haber 100 defa okundu.

Benzer Haberler

YAZARIMIZ OSMAN BAŞ 12. ANKARA KİTAP FUARINDA OKUYUCULARI İLE BULUŞTU)

YAZARIMIZ OSMAN BAŞ 12. ANKARA KİTAP FUARINDA OKUYUCULARI İLE BULUŞTU) Osman Baş (Eğitimci-şair-yazar) 12.Ankara Kitap fuarında Akçağ standında okuyucularıyla buluştu.

Salı, Şub.20.2018 - 22:03

Kitap Şuuru Erbaa'da

Kitap Şuuru Erbaa'da Türkiye'de ilk olarak Gaziantep'te,  Türkav Gaziantep şubesi ve Eğitimci-yazar, Oğuzhan Saygılı'nın başlattığı ve kısa zamanda ülke genelinde yaygınlaşan Kitap okuma ve okuduğunu anlatma etkinliği artık ilçemizde de faaliyete geçti. 

Perşembe, Şub.15.2018 - 14:56

GIDA ÜRÜNLERİ SATIN ALINACAKTIR DEVLET HASTANESİ -ERBAA SAĞLIK BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

2018 YILI SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ,YAŞ SEBZE VE MEYVE ALIMI İHALESİ alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır: 

Perşembe, Şub.15.2018 - 14:50

Chp'li Durmaz: “Tokat'ta Son Kale'de Tehlikede”

Chp'li Durmaz: “Tokat'ta Son Kale'de Tehlikede”

CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz TBMM Plan Bütçe Komisyonunda görüşülmekte olan 1/914 sayılı torba yasanın özelleştirmeyle ilgili 38. Maddesi hakkında yazılı bir açıklama yaptı. 


Perşembe, Şub.15.2018 - 14:48

CHP'Lİ DURMAZ; TORBA YASADA HALK YOK!

CHP'Lİ DURMAZ; TORBA YASADA HALK YOK! CHP'Lİ Durmaz, Plan ve Bütçe Komisyonunda binlerce yurttaşı ilgilendiren torba yasayı değerlendirdi.

Cuma, Şub.09.2018 - 11:42

Bu Yazarın Diğer Yazıları

CİĞERSİZ CİĞERCİLER


Pazartesi, Şub.19.2018 - 10:32

SAVAŞTA, NATO ORANTISI VE ÖLÇÜ NASIL OLMALI?


Perşembe, Şub.15.2018 - 12:40

GÜNÜMÜZÜN TAŞNAK VE HINÇAK'LARI


Pazartesi, Şub.12.2018 - 12:02

BU DÜNYADAN PARASIZ BİR ZENGİN GÖNDERDİK


Perşembe, Şub.08.2018 - 09:15

TÜRK MİLLETİ, ŞEHİTLİK VE MATERYALİZM


Pazartesi, Şub.05.2018 - 21:01

MÜTTEFİKLERİMİZ VE YARININ TÜRKİYE'Sİ


Pazartesi, Şub.05.2018 - 10:38

ERBAA'DA GENÇLİK VE BİZ NE ALEMDEYİZ


Perşembe, Şub.01.2018 - 12:34

ÇEKİÇ GÜÇTEN KIZILELMAYA GİDEN YOL AYRIMI


Pazartesi, Oca.22.2018 - 10:22

YANVAR KATLİAMI


Cuma, Oca.19.2018 - 10:40

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.