İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

SEN Kİ FRANSUVA'SIN, SÜTÇÜ İMAMI UNUTMA

Pazar, Ara.17.2017 - 23:40
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

SEN Kİ; FRANSUVA’SIN, SÜTÇÜ İMAM’I UNUTMA

  Avrupa’nın göbeğinde dünyaya insan hakları ve demokrasi dersi veren bir devlette güya; ‘ radikallığın ve şiddetin teşvik edilmesi.’ Suçlamasıyla toplamda 19 cami kapatıldı. Avrupa’da yüzyıllardır devam edegelen ayrımcılık ve olmadık suçlarla insanları suçlayıp cezalandırma yöntemine artık tüm dünya alıştı. Adını barış ve huzurdan alan İslam dininin mensuplarını böyle bir suçlamayla yüz yüze bırakmak zaten bir tek Avrupa devletlerine yakışırdı onu da yapıp kendi saflarını belirlemiş olmaları bizim açımızdan sevindirici. Zira yıllardır bizlere Avrupa’yı örnek almamızı söyleyen ve Avrupa’nın çok gerisinde kaldığımızı belirten malum zevatlar acaba bu durum karşısında nasıl bir tavır sergileyeceklerdir.

  Yıllar önce verilmiş bir hutbeyi gerekçe göstererek böyle bir karar alınması alınan kararın maksatlı olduğunu açıkça göstermektedir. Avrupa hâlâ şiddetin dini kurumlardan gelmeyeceğini öğrenememiş ve zavallı kafa yapısını değiştiremediğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Bizler bu durumda ne yapalım. Samsun’da her hangi bir yerde bir karışıklık çıksa ve devletimiz de bu karışıklığa sebep olan kurumun Samsun Katolik kilisesi olduğunu belirtip kiliseyi kapatsa acaba Avrupa devletleri bu duruma nasıl karşılık verirler.

  Laikliğin temellerinin atıldığı söylenen devlet böyle yaparsa diğerleri neler yapmaz. Avrupa artık din düşmanlığını bırakmalı ve tarihte Türk’ler onlara nasıl davrandıysa tüm dünyaya öyle davranmalıdır. Üzerlerindeki aşağılık duygusundan kurtulmanın yollarını başka türlü bulmalı ve bir zamanlar Kanuni’nin fermanında belirttiği gibi; ‘ sen ki küçük bir ülkenin hadimi olan Fransuva.’ Hitabını unutmadan kendine çeki düzen vermelidir. Fransuva’nın torunları olarak Kanuni’nin torunlarına emir verme alışkanlığını bırakmalı ve dirilen Sütçü İmam’ın ruhundan dolayı esas duruşta saygıyla haklarında verilecek kararı beklemelidirler.

  Sütçü İmam’ın torunları da kendilerinin kim olduğunu hatırlamalı ona göre yaşayıp hayatlarına ona göre şekil vermelidirler. Yoksa bugün cami Fransa’da yarında burada kapatılır ve hiç kimsenin umurunda olmaz.

 Allah hepimize Sütçü İmam’a layık olabilmeyi nasip eylesin. Sütçü İmam’ın ve cemaatinin de ruhları şad mekanları cennet olsun.

Fatih KAPLAN 17.12.2017


Bu haber 169 defa okundu.

Benzer Haberler

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2015/12086 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Cuma, May.18.2018 - 16:08

Bedia Akartürk Erbaa'da Konser Verecek

Bedia Akartürk Erbaa'da Konser Verecek Türk Halk Müziği Sanatçısı Bedia Akartürk 12 Mayıs Cumartesi günü Tokat'ın Erbaa ilçesinde konser verecek.

Perşembe, May.10.2018 - 14:35

T.C. ERBAA BELEDİYE BAŞKANLIĞI BETON BORU VE BETON ELEMANLARI ALIMI İHALE İLANI

Beton Boru ve Beton Elemanları Alımı İhalesi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır: 

Perşembe, May.10.2018 - 14:35

T.C. ERBAA BELEDİYE BAŞKANLIĞI BETON BORU VE BETON ELEMANLARI ALIMI İHALE İLANI

Beton Boru ve Beton Elemanları Alımı İhalesi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır: 

Perşembe, May.10.2018 - 14:33

T.C. ERBAA BELEDİYE BAŞKANLIĞI

İNŞAAT İŞÇİLİK HİZMET ALIMI İHALE İLANI
İnşaat İşçilik Hizmet Alımı İhalesi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır: 

Perşembe, May.10.2018 - 14:30

Bu Yazarın Diğer Yazıları

ERBAA'YA SAKALI ŞERİF HEDİYESİ


Perşembe, May.17.2018 - 03:48

KUDÜS-SİYONİZM VE BİZ


Pazar, May.13.2018 - 23:54

CUMHUR VE CUMHURLA DALGA GEÇENLER


Perşembe, May.10.2018 - 11:30

SEÇİM-GEÇİM MESELESİ


Pazartesi, May.07.2018 - 10:45

YAŞASIN 29 NİSAN KUT'UL AMARE ZAFERİMİZ


Pazartesi, Nis.30.2018 - 07:52

CAHAR DUDAYEV VE "BİZİM DAĞLILAR"


Çarşamba, Nis.25.2018 - 23:42

ER MEYDANI SANDIK GÖRÜNDÜ


Perşembe, Nis.19.2018 - 10:21

KİMYASAL HAÇLI


Pazartesi, Nis.16.2018 - 10:40

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.