İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

ERBAA'DA DEPREM VAR

Perşembe, Ara.21.2017 - 09:25
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

ERBAA’DA DEPREM VAR

  Dün ve bugün devam eden depremler yarın biter mi?

  Binaların yıkılması, hayatların son bulması, ailelerin dağılması, çocuklarımızın ellerimizden kayıp gitmesi, her gün bir gencimizin bağımlı olması, sizce deprem değil midir? Deprem olması için arzın sarsılması ve evlerin yıkılması mı lazımdır?

 Bugün Erbaa’mızda deprem var. Sadece Erbaa değil artık tüm yurdumuzda ve dünyada depremler artarak devam ediyor. Artık evler içinden çöküyor, neslimiz yerle bir oluyor insanımız çerden çöpten ekmek topluyor toplumun bir kısmı bunu görmemek için kafasını çevirirken bir kısmı da ‘Allah rızası için topluyor ama Allah rızası için dağıtmaktan’ çekiniyor. Komşusu açken kendisi tok yatan varken bu deprem değil midir?

 İflas eden insanlarımız var büyüyen icra dairelerimiz küçülen işlerimiz ama hiç iş yapmadan büyüyen kenelerimiz var. Vampirlere taş çıkartan kan emicilerimiz, bunların ağına düşmüş garibanlarımız, vampirleri el üstünde tutan cübbelilerimiz var. Vampiri başköşeye oturtan, el üstünde tutan kansızlar itibar görüyor onu gören millet el pençe divan duruyosa, bu deprem değil midir?

  Çalışmadan geçinen, her türlü haltı edip itibar gören, dili kadar iş çevirip hak edenin hakkını vermeyen kansızlar varken ve bunlar hâlâ itibar görüyorsa bu deprem değil midir?  

  Camilerimiz boş, iddia bayilerimiz dolup taşıyorken. Hipodramdaki at, vaaz veren hocadan fazla takip ediliyorsa bu deprem değil midir?

  İlçemizde misyonerler cirit atarken, kendi kesesini doldurmaktan başka derdi olmayanlar gece rahat uyuyorsa bu deprem değil midir?

 Lise ve ortaokuldan çıkan çocuklarımız köşeyi dönmeden eline sigara alıp burun delikleri kabarana ve kahkahası gökleri yırtarken ağzı salya sümük oluyor bunu da normal bir şeymiş gibi kahkaha atıyorsa bu deprem değil midir?

 1942 de Erbaa yerle bir olmuş ve her caddesinde ölüm kol gezerken 3000 kişide hayatını kaybetmişti. O gün her caddemizde ağıt ve gözyaşı vardı bugünde hemen hemen her caddemizde ağıt ve gözyaşı var.

  Kim mi ağlıyor? Aklı başında vatanını milletini seven her Türk evladı bu duruma ağlıyor. Dün cesetler caddelerdeyken bugün cesetler aramızda dolaşıyor, dün deprem binaları yıkarken bugün aileleri yıkıyor, ocaklar dağılıyor, çocuklarımız ota, ata, dumana kurban gidiyor.

 Erbaa halkı artık bu depreme dur diyecek mi? Yoksa penceresini kapatıp televizyonun sesini açıp dizi izlemeye devam mı edecek.

  Allah bu millete depremi yaşatmasın, depremden çıkmayı ve ruhuna sahip çıkmayı nasip etsin.

 Fatih KAPLAN 21.12.2017


Bu haber 265 defa okundu.

Benzer Haberler

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2015/12086 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Cuma, May.18.2018 - 16:08

Bedia Akartürk Erbaa'da Konser Verecek

Bedia Akartürk Erbaa'da Konser Verecek Türk Halk Müziği Sanatçısı Bedia Akartürk 12 Mayıs Cumartesi günü Tokat'ın Erbaa ilçesinde konser verecek.

Perşembe, May.10.2018 - 14:35

T.C. ERBAA BELEDİYE BAŞKANLIĞI BETON BORU VE BETON ELEMANLARI ALIMI İHALE İLANI

Beton Boru ve Beton Elemanları Alımı İhalesi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır: 

Perşembe, May.10.2018 - 14:35

T.C. ERBAA BELEDİYE BAŞKANLIĞI BETON BORU VE BETON ELEMANLARI ALIMI İHALE İLANI

Beton Boru ve Beton Elemanları Alımı İhalesi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır: 

Perşembe, May.10.2018 - 14:33

T.C. ERBAA BELEDİYE BAŞKANLIĞI

İNŞAAT İŞÇİLİK HİZMET ALIMI İHALE İLANI
İnşaat İşçilik Hizmet Alımı İhalesi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır: 

Perşembe, May.10.2018 - 14:30

Bu Yazarın Diğer Yazıları

ERBAA'YA SAKALI ŞERİF HEDİYESİ


Perşembe, May.17.2018 - 03:48

KUDÜS-SİYONİZM VE BİZ


Pazar, May.13.2018 - 23:54

CUMHUR VE CUMHURLA DALGA GEÇENLER


Perşembe, May.10.2018 - 11:30

SEÇİM-GEÇİM MESELESİ


Pazartesi, May.07.2018 - 10:45

YAŞASIN 29 NİSAN KUT'UL AMARE ZAFERİMİZ


Pazartesi, Nis.30.2018 - 07:52

CAHAR DUDAYEV VE "BİZİM DAĞLILAR"


Çarşamba, Nis.25.2018 - 23:42

ER MEYDANI SANDIK GÖRÜNDÜ


Perşembe, Nis.19.2018 - 10:21

KİMYASAL HAÇLI


Pazartesi, Nis.16.2018 - 10:40

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.