İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

KANLI NOELİ UNUTMA!

Pazartesi, Ara.25.2017 - 17:55
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

KANLI NOELİ UNUTMA

24 Aralık 1963…

Banyonuzda küvet var mı?

O gece bir hanımefendi çocuklarını öpüp saçlarını okşar ve sevginin rahatın huzurun rengi olan yeşillerle donatır. Hepsine tek tek pijamalarını giydirir ve yataklarına onları uğurlar. Çocukların evinde babaları yoktur zira kendisi anavatan Türkiye’den Kıbrıs’a görevli olarak gelmiş olan Binbaşı Nihat İlhan’dır.

  Evdeki huzurlu ortam fazla sürmez Mürvet hanım çocuklarını yatırdıktan sonra dışardaki sesler dikkatini çeker ve perdeyi hafifçe aralar. İrfanbey Sokağındaki garip hareketlenme onu rahatsız etmiş perdeyi kapatıp hemen içeri geçmiştir. Fakat onun ışığı kapatması tehlikeyi uzaklaştırmaz ve sokağı dolduran insan görünümdeki haydutlar eve doğru yönelirler. Mürvet hanım çocuklarını yeni yatırmış olmasına rağmen kapıya yaklaşan seslerden kötü bir sonuç çıkabileceğini tahmin eder ve çocuklarını uyandırıp 2 yaşındaki en küçük yavrusunu da kucağına alıp banyoya saklanırlar. Eli silahlı gözü dönmüş Rum çeteciler kapıyı kırıp içeri girdiklerinde odaları tek tek kontrol ederler ve sıra en sonunda banyoya gelir. Banyonun kapısı kırılıp içeri girdiklerinde birbirlerine sarılmış vaziyette olan çocukların üzerine kapanan anneyi alıp banyonun bir tarafına atarlar. Mürvet hanım feryat figan etse de sonuç değişmez çünkü gözü dönmüş hainlerin elindeki silahlar kan kusmaya başlamıştır. Çıkan her mermi küçük bedenlere girip duvarlara saplanır çıkan her kan damlası tavanı kızıla boyar. Üç kardeş küvette ruhunu teslim ettikten sonra sıra anneye gelmiştir. Belki önce onun canını alsalar o kadar canı yanmayacak olan kadın çocuklarının ölümünü gördüğü an aklını yitirmiş ve sesinin son nefesine kadar bağırmıştır fakat onun sesini sadece onu yaratan duymuştur. Cansız bedeni çocuklarının üzerine yığılırken onun ruhu da cennete çocuklarıyla beraber ulaşmıştır.

  Sesini sadece onu yaratan duydu demiştik. Babaları neredeydi diyeceksiniz?

  Binbaşı Nihat İlhan, o an bir Rum kadını ameliyat eden Binbaşımız hem annenin canını kurtarmış hem de bebeğinin dünyada hayat bulmasına vesile olmuştur.

 İşte biri barbar diye tasvir edilen bir milletin evladı. Diğerleri ise yüzyıllarca onların hakimiyetinde, kalmış ama bu dünyadan nasibini alamamış bir ülkenin çocukları.   

 Şimdi sokaklarınıza noeli kutlamak için çam dikerken veya alışveriş yaptığınız yer içkiyi ucuz veriyor diye noel ağacının yanından geçerken o çam ağacının yapraklarına iyi bakın!

 Onun her yaprağı Allah’ı yaz, kış zikrederken sizlerde Allah’ı zikreden bu kutsal ağacın yapraklarını göz tabakanıza değdirin. Ama unutmayın ki o körpe vücutlara giren her mermi gözünüze batacak olan yapraktan daha sertti.

 Allah, milletimize düşmanını unutacak kadar ruhsuzluk vermesin.

Fatih KAPLAN 25.12.2017

 

  


Bu haber 265 defa okundu.

Benzer Haberler

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2015/12086 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Cuma, May.18.2018 - 16:08

Bedia Akartürk Erbaa'da Konser Verecek

Bedia Akartürk Erbaa'da Konser Verecek Türk Halk Müziği Sanatçısı Bedia Akartürk 12 Mayıs Cumartesi günü Tokat'ın Erbaa ilçesinde konser verecek.

Perşembe, May.10.2018 - 14:35

T.C. ERBAA BELEDİYE BAŞKANLIĞI BETON BORU VE BETON ELEMANLARI ALIMI İHALE İLANI

Beton Boru ve Beton Elemanları Alımı İhalesi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır: 

Perşembe, May.10.2018 - 14:35

T.C. ERBAA BELEDİYE BAŞKANLIĞI BETON BORU VE BETON ELEMANLARI ALIMI İHALE İLANI

Beton Boru ve Beton Elemanları Alımı İhalesi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır: 

Perşembe, May.10.2018 - 14:33

T.C. ERBAA BELEDİYE BAŞKANLIĞI

İNŞAAT İŞÇİLİK HİZMET ALIMI İHALE İLANI
İnşaat İşçilik Hizmet Alımı İhalesi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır: 

Perşembe, May.10.2018 - 14:30

Bu Yazarın Diğer Yazıları

ERBAA'YA SAKALI ŞERİF HEDİYESİ


Perşembe, May.17.2018 - 03:48

KUDÜS-SİYONİZM VE BİZ


Pazar, May.13.2018 - 23:54

CUMHUR VE CUMHURLA DALGA GEÇENLER


Perşembe, May.10.2018 - 11:30

SEÇİM-GEÇİM MESELESİ


Pazartesi, May.07.2018 - 10:45

YAŞASIN 29 NİSAN KUT'UL AMARE ZAFERİMİZ


Pazartesi, Nis.30.2018 - 07:52

CAHAR DUDAYEV VE "BİZİM DAĞLILAR"


Çarşamba, Nis.25.2018 - 23:42

ER MEYDANI SANDIK GÖRÜNDÜ


Perşembe, Nis.19.2018 - 10:21

KİMYASAL HAÇLI


Pazartesi, Nis.16.2018 - 10:40

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.