İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

Çarşamba, 21 Şubat, 2018

İletişim - Üye Ol - Üye Girişi - Şifremi Unuttum !! - Sitene Ekle


GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

ASRIN YESEVİ'Sİ

Pazartesi, Oca.01.2018 - 09:50
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

ASRIN YESEVİ’Sİ

  Türkiye cumhuriyeti kurulmuş fakat kurulduğu günden sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünü takip eden yıllarda, kuruluş felsefesinde olan bazı hedeflerinden kopartılmak istenmiştir. Bu hedefler arasında en dikkate şayan olanı da MİLLİYETÇİLİK tir.

  Türk devletinin etrafını kara bulutlar sarmaya başlamışken ve etrafına ateş çemberi örülmeye başlandığı günlerde karanlıkları yırtan bir ses yükselir ve haykırır; ‘ İslam dünyasını esir almak isteyen şer kuvvetlerin ilk hedefi Türk devleti ve Türk milleti olmuştur.’ Der ve mücadelesine başlar büyük düşünür; Seyyid Ahmet Arvasi.

 Dünya yaratıldığı günden beri belli olan taraflar yine o günde bellidir ve o hakkın tarafında ceddinin soyunun izindedir. Canla başla memleketi gezer dolaşır, kitaplar yazar konferanslar verir. Gençlik ona tutulmuş o ise milletine aşık olmuştur. Bu onun genlerinde vardır ve damarlarında dolaşan asil kan onu milletine hizmet etmeye zorlar. Zaten istese de onu yaratan ilahi güç onu başka yöne döndürmez. Gün gelir aç kalır gün gelir çocukları aç kalır fakat o yılmadan hak bildiği yolda yürür. Davasına halel getirmez inandığı değerler uğruna gözünü budaktan dilini bıçaktan esirgemez. Türk- İslam ülküsünün temel ideolojisinin sınırlarını çizer ve ne Türk’ü İslam’dan ne de İslam’ı Türk’ten ayırmaz. Bir kez daha yineler ve Türk milliyetçilerine rehber olarak der ki; ‘ Türklük bedenimiz, İslamiyet ruhumuzdur.’ Diyerek sahte ümmicilere ve sahte yüzler ardında Türk düşmanlığı yapanlara etle tırnağın nasıl bir bütün olduğunu haykırır. Yıllarca hakkın izinden ayrılmayan bu insanı hiçbir düşmanı üzemez, yıldıramaz. İşi zorlaştıkça o zevk alır ve Allah’ın hiçbir güzelliği zahmetsiz vermeyeceğini bilir.

 Gün gelir ona ve düşüncesine düşman olanlar onu kahpe bir Eylül’le susturmak isterler. Sizce susmuş mudur? Hayır, susmaz ama onun tuhafına giden bir durumu da kitabında yazmadan edemez ve özetle der ki; ‘ biz dışarda İslam adına savaş verirken içeriye bizden başka İslam adına girenler vardı. Fakat içeride gördüm ki o arkadaşlar onları yok etmek isteyenlere karşı daha hürmetkar ve daha sıcaktılar. Onlara gösterdikleri hürmet ve alakayı bizlere asla göstermiyorlardı. Bu benim çok tuhafıma ve ağırıma gitmiştir.’ Der. İçi sızlasa da gördüğü durum budur.  

  Mücadelede ne zindan nede yokluk engelini tanımaz. Son nefesine kadar hak bildiği yoldan dönmez ve ardından gelen milyonlara da güzel bir tespit bırakır;

 Kendini Allah ve Resulü'nün davasına adamış, sırf Allah rızası için canını, malını ve mevkiini, din ve devleti, mülk ve milleti için fedaya hazır, şanlı, mukaddes, ay yıldızlı bayrağın gölgesinde döğüşen, nefsini düşünmeyen ve ülküsüne fani olmuş yiğitlerdir. Onlar büyük ve şanlı tarihimizin doğurduğu, Allah ve Resulü'nün hizmetine sunulmuş ve küfrün bütün oyunlarını bozan, cesaretini kıran, yolunu kesen kadrolardır. Bunlar Mümin'lere karşı alçak gönüllü, kâfirlere karşı onurlu ve zorlu, Allah yolunda savaşanları kınayanların kınamasına aldırmayan yiğitlerdir. Bu nesil Allah’ın İslam âlemine ihsanıdır. Diyerek peşinden gelenleri tarif etmiştir.

  Hayatında hiçbir engel tanımayan büyük dava adamı Seyyid Ahmet Arvasi’yi hürmetle anıyoruz. Allah mekânını cennet eylesin.

 Fatih KAPLAN 01.01.2017


Bu haber 108 defa okundu.

Benzer Haberler

YAZARIMIZ OSMAN BAŞ 12. ANKARA KİTAP FUARINDA OKUYUCULARI İLE BULUŞTU)

YAZARIMIZ OSMAN BAŞ 12. ANKARA KİTAP FUARINDA OKUYUCULARI İLE BULUŞTU) Osman Baş (Eğitimci-şair-yazar) 12.Ankara Kitap fuarında Akçağ standında okuyucularıyla buluştu.

Salı, Şub.20.2018 - 22:03

Kitap Şuuru Erbaa'da

Kitap Şuuru Erbaa'da Türkiye'de ilk olarak Gaziantep'te,  Türkav Gaziantep şubesi ve Eğitimci-yazar, Oğuzhan Saygılı'nın başlattığı ve kısa zamanda ülke genelinde yaygınlaşan Kitap okuma ve okuduğunu anlatma etkinliği artık ilçemizde de faaliyete geçti. 

Perşembe, Şub.15.2018 - 14:56

GIDA ÜRÜNLERİ SATIN ALINACAKTIR DEVLET HASTANESİ -ERBAA SAĞLIK BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

2018 YILI SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ,YAŞ SEBZE VE MEYVE ALIMI İHALESİ alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır: 

Perşembe, Şub.15.2018 - 14:50

Chp'li Durmaz: “Tokat'ta Son Kale'de Tehlikede”

Chp'li Durmaz: “Tokat'ta Son Kale'de Tehlikede”

CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz TBMM Plan Bütçe Komisyonunda görüşülmekte olan 1/914 sayılı torba yasanın özelleştirmeyle ilgili 38. Maddesi hakkında yazılı bir açıklama yaptı. 


Perşembe, Şub.15.2018 - 14:48

CHP'Lİ DURMAZ; TORBA YASADA HALK YOK!

CHP'Lİ DURMAZ; TORBA YASADA HALK YOK! CHP'Lİ Durmaz, Plan ve Bütçe Komisyonunda binlerce yurttaşı ilgilendiren torba yasayı değerlendirdi.

Cuma, Şub.09.2018 - 11:42

Bu Yazarın Diğer Yazıları

CİĞERSİZ CİĞERCİLER


Pazartesi, Şub.19.2018 - 10:32

SAVAŞTA, NATO ORANTISI VE ÖLÇÜ NASIL OLMALI?


Perşembe, Şub.15.2018 - 12:40

GÜNÜMÜZÜN TAŞNAK VE HINÇAK'LARI


Pazartesi, Şub.12.2018 - 12:02

BU DÜNYADAN PARASIZ BİR ZENGİN GÖNDERDİK


Perşembe, Şub.08.2018 - 09:15

TÜRK MİLLETİ, ŞEHİTLİK VE MATERYALİZM


Pazartesi, Şub.05.2018 - 21:01

MÜTTEFİKLERİMİZ VE YARININ TÜRKİYE'Sİ


Pazartesi, Şub.05.2018 - 10:38

ERBAA'DA GENÇLİK VE BİZ NE ALEMDEYİZ


Perşembe, Şub.01.2018 - 12:34

ÇEKİÇ GÜÇTEN KIZILELMAYA GİDEN YOL AYRIMI


Pazartesi, Oca.22.2018 - 10:22

YANVAR KATLİAMI


Cuma, Oca.19.2018 - 10:40

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.