İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

Pazartesi, 19 Şubat, 2018

İletişim - Üye Ol - Üye Girişi - Şifremi Unuttum !! - Sitene Ekle


GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

SARIKAMIŞ'TA KAHRAMAN BİR ERBAA'LI

Perşembe, Oca.04.2018 - 10:55
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

SARIKAMIŞ’TA KAHRAMAN BİR ERBAA’LI

  İki günlük yavrusunu Allah’a emanet eden Allah için cepheye giden ve ŞEHADET ŞERBETİNİ içen bir yiğittir o.

  Erbaa’lı; KURUDEDE’lerden ABDÜLKERİM…

  Her memleketin bir yiğidi vardır. Onları herkes tanır bilir mesela bir Nene Hatun, Seyit onbaşı veya Zenci Musa’sı vardır. Ya bizim yiğitlerimiz kim tanıyor, kim biliyor. Sizlere bugün bizim yiğitlerimizden sadece bir tanesinden bahsedeceğim.

  Seferberlik ilan edilir belki seferberlikte belki de cihat ilan edilince Abdülkerim’in içine ateş düşer. Her şeyini bir kenara bırakıp gitmeyi hesap eder fakat düşünmesi gereken bir de ailesi vardır. Kimdir bunlar; en büyüğü 4 yaşında üç çocuk, hamile bir eş üç kardeş ve onların yavruları. Bunların hepsi onun eline bakmaktadır ve onların haricinde anasının karnında bir de bebek vardır. Doğum yaklaşmış sancılar artmıştır. Artan sancı sadece anne de yoktur o sancılar yurdun her tarafını sarmış vatan dört yandan düşman ateşinin verdiği sancıyla kıvranmaya başlamıştır. Abdülkerim bir seçim yapmak zorundadır ya gidecek veya nefsini düşünüp bazı köylüleri gibi sadece ailesine bakacak düşman kapıya dayanana kadar sadece ambarındaki darıyı ve koynundaki karıyı düşünecektir.

  Zaman daralmakta ve ateş yurdun dört bir tarafını sarmaktayken Allah için ölmeyi şeref sayan bir insan nefsini düşünemezdi. Artık kararını vermiştir ve gitmek için hazırlıklarına başlamıştır. Ona kardeşi Recep’te katılınca geride iki kardeş kalmıştır.

  Onlar zorlu yolculuğa çıktıkları andan kısa bir zaman sonra Abdülkerim bir kez daha baba olmuş ve cepheye gitmeden önce elleri minnacık parmakları ufacık bir yavrusu daha olmuştur. Dünyaya yeni teşrif eden bu yavru dünyaya gözlerini açtığı anda babasını başucunda bulamasa da amcasının babasına haber vermesiyle yarı yoldan dönen. Babasına gülümseme numarası yapmış babası ise onun kulağına eğilip ‘‘adından dolayı benim gitmem Rıza göster, söz seni yalnız bırakmıycam en kısa zamanda yanında olacağım’’ diyerek, o anlamasa da onunla vedalaşmıştır.

  Evet, Abdülkerim iki günlük bebeğini ve dünyalar kadar sevdiği biricik eşini bırakıp dünyalardan çok sevdiği vatanı için cepheye gitmiş bu defa yanında bir küçük kardeşini daha götürmüştür. Şimdi üç kardeş vatan için yola düşmüş üçü de nefeslerin buz tuttuğu dağlarında kurtların ulurken donduğu Sarıkamış’a doğru yol almışlardır.

 Onlar artık aramızda olmasa da onların bıraktığı vatan topraklarında yaşıyoruz.

 Üç yiğit; Abdülkerim, Recep ve Ömer…

 Sonra ne mi olmuştur. Ne olduğunu ilerleyen zamanlarda açıklayacağız ve ilerleyen günlerde Abdülkerim’in evladına yazdığı mektuba yer verip onun torununun mektubunu yayınlayacağız. Abdülkerim’in mektubunu yarın, torunun mektubunu pazartesi yayınlayacağız inşallah.

Fatih KAPLAN 04.01.2018


Bu haber 156 defa okundu.

Benzer Haberler

Kitap Şuuru Erbaa'da

Kitap Şuuru Erbaa'da Türkiye'de ilk olarak Gaziantep'te,  Türkav Gaziantep şubesi ve Eğitimci-yazar, Oğuzhan Saygılı'nın başlattığı ve kısa zamanda ülke genelinde yaygınlaşan Kitap okuma ve okuduğunu anlatma etkinliği artık ilçemizde de faaliyete geçti. 

Perşembe, Şub.15.2018 - 14:56

GIDA ÜRÜNLERİ SATIN ALINACAKTIR DEVLET HASTANESİ -ERBAA SAĞLIK BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

2018 YILI SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ,YAŞ SEBZE VE MEYVE ALIMI İHALESİ alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır: 

Perşembe, Şub.15.2018 - 14:50

Chp'li Durmaz: “Tokat'ta Son Kale'de Tehlikede”

Chp'li Durmaz: “Tokat'ta Son Kale'de Tehlikede”

CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz TBMM Plan Bütçe Komisyonunda görüşülmekte olan 1/914 sayılı torba yasanın özelleştirmeyle ilgili 38. Maddesi hakkında yazılı bir açıklama yaptı. 


Perşembe, Şub.15.2018 - 14:48

CHP'Lİ DURMAZ; TORBA YASADA HALK YOK!

CHP'Lİ DURMAZ; TORBA YASADA HALK YOK! CHP'Lİ Durmaz, Plan ve Bütçe Komisyonunda binlerce yurttaşı ilgilendiren torba yasayı değerlendirdi.

Cuma, Şub.09.2018 - 11:42

ERBAA ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ BORAN ŞEFLİĞİ, ÇATALAN ŞEFLİĞİ VE SANCAR ŞEFLİĞİ ORMAN YOLLARINDA 8+000 KM B TİPİ YENİ YOL YAPIM İŞİ ERBAA ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ

Erbaa Orman İşletme Müdürlüğü Boran Şefliği, Çatalan Şefliği ve Sancar Şefliği Orman Yollarında 8+000 Km B Tipi Yeni Yol Yapım İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.


Cuma, Şub.09.2018 - 11:41

Bu Yazarın Diğer Yazıları

SAVAŞTA, NATO ORANTISI VE ÖLÇÜ NASIL OLMALI?


Perşembe, Şub.15.2018 - 12:40

GÜNÜMÜZÜN TAŞNAK VE HINÇAK'LARI


Pazartesi, Şub.12.2018 - 12:02

BU DÜNYADAN PARASIZ BİR ZENGİN GÖNDERDİK


Perşembe, Şub.08.2018 - 09:15

TÜRK MİLLETİ, ŞEHİTLİK VE MATERYALİZM


Pazartesi, Şub.05.2018 - 21:01

MÜTTEFİKLERİMİZ VE YARININ TÜRKİYE'Sİ


Pazartesi, Şub.05.2018 - 10:38

ERBAA'DA GENÇLİK VE BİZ NE ALEMDEYİZ


Perşembe, Şub.01.2018 - 12:34

ÇEKİÇ GÜÇTEN KIZILELMAYA GİDEN YOL AYRIMI


Pazartesi, Oca.22.2018 - 10:22

YANVAR KATLİAMI


Cuma, Oca.19.2018 - 10:40

LOZAN'DAN BU ZAMANA


Perşembe, Oca.18.2018 - 18:58

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.