İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

Erbaa Gençlik Merkezinde Tiyatro Heyecanı

Pazartesi, Oca.22.2018 - 11:18
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


Erbaa Gençlik Merkezinde Tiyatro Heyecanı


Türkiye genelinde gençlik merkezleri arasında düzenlenen etkinlikler kapsamında ilçemizde de branşlara göre seçme ve yarışmalar düzenlendi. Bu kategoriler arasında yer alan tiyatroda ilçemizde düzenlenen bir yarışma ve yarışmaya katılan ekipler arasında düzenlenen bir yarışma yapıldı.
 
Türkiye genelinde gençlik merkezleri arasında düzenlenen etkinlikler kapsamında ilçemizde de branşlara göre seçme ve yarışmalar düzenlendi. Bu kategoriler arasında yer alan tiyatroda ilçemizde düzenlenen bir yarışma ve yarışmaya katılan ekipler arasında düzenlenen bir yarışma yapıldı.
Yarışmaya ilçemizden üç ekibin çıkması ilçemiz açısından sevindirici bir gelişme olarak nitelenirken, yarışmaya katılan ekiplerin centilmence ve dostane şekilde birbirlerine destek olması ise hem yetkililer hem de izleyenler tarafından takdirle karşılandı. 
Yarışmaya katılan ekipler; Merkez Anadolu Lisesi, Erbaa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve gençlerin gönüllü olarak kurduğu, Grup Kim Bunlar adını taşıyan ekiplerden birinciliği ise jürinin oy çoğunluğuyla kazanan ekip; Grup Kim Bunlar oldu. Jüri yarışma sonuçlarını açıklarken, puanlamada dikkat ettikleri hususları da açıklayıp hem yarışmaya katılan ekiplere başarılar diledi hem de kazanan ekibe dikkat etmesi gerektiği hususlar hakkında açıklamalarda bulunup. Kazanan ekibin ilçemizi Tokat ve bölge genelinde en güzel şekilde temsil etmesi için ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduklarını belirttiler. 
Kazanan ekibin hikayesi ise ilginç. Konu hakkında bilgisine başvurduğumuz oyunun yönetmenliğini ve koordinasyonunu yapan ve aynı zamanda gazetemiz köşe yazarlığı görevini de yürütmekte olan Fatih Kaplan, oyun ve ekip hakkında bizlere şu açıklamaları yaptı. 
' Gençlik merkezinde bir tiyatro yarışması olduğunun haberini aldıktan sonra yetkililerden durum hakkında bilgi aldık ve merkez bünyesinde oynamak isteyen arkadaşlarımız varsa yardımcı olabileceğimizi belirttik. Tabi bizim için sadece oyun ve gösteri değil yarışmanın konusu ve ilçemizi temsil edecek hatta ilçemizin adını değişik noktalara taşıyabilecek bir ekip ve metin de önemliydi. Zira oyunun konusu 'vatan sevgisi' ve oynayacak olan bu vatanın genç evlatları olacaktı. Duyurular yapıldıktan sonra gönüllü ama bu konuda daha önce hiç deneyimi olmayan arkadaşlarımız ortaya çıktı ve tek sözleri 'biz oynarız elimizden geleni ortaya koyarız.' Dediler. Tabi ki bu gönül işi her işte çok önemli ama onun kadar önemli olan bir şey daha vardı ki tecrübe. Gönlü vatan için akan, yürekleri vatan sevgisiyle dolu bu genç insanlar üç gece içerisinde gösterdikleri yoğun emeğin karşılığını sahnede aldılar ve diğer katılımcıları elemeyi başardılar.  Gördük ki gençlerimize güvenir ve onlara fırsat verirsek onlar gökteki yıldızları avuçlarına alıp önümüze koyacak kabiliyetteler. 
Oyun hakkında da birkaç söz söylemem gerekirse, vatan sevgisini değişik yönleriyle anlatmaya çalışan bu oyun inanıyorum ki bundan sonraki süreçte ilçemizde ve çevre bölgelerde sıkça gösterime girecek nitelikte bir oyundu.
2200 yıllık bir tarihi 13 dakika gibi rekor sayılabilecek bir zaman diliminde, izleyicilere gösteren bir oyundu. Bundan dolayı da, oyunu oynayan ve gönlünü veren tüm ekibimive yarışmaya katılan bizlere de her türlü ilgi alakayı esirgemeyen diğer ekiplere teşekkür ederim. Ayrıca bizlere destek olan Erbaa Gençlik merkezi ekibini de şükranlarımı sunarım.' 
Bizlerde Erbaa Gazetesi olarak, gençlerimize ve ekibimizin dahili üyesi Fatih Kaplan'a il ve bölge elemelerinde başarılar diliyoruz.  

Bu haber 490 defa okundu.

Benzer Haberler

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2012/557 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Cumartesi, Tem.21.2018 - 14:55

Kur'an Kursu Öğrencileri 15 Temmuz Şehitlerini Anmak Amacıyla Program Düzenledi

Kur'an Kursu Öğrencileri 15 Temmuz Şehitlerini Anmak Amacıyla Program Düzenledi
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz şehitlerini ve tüm şehitlerimizi anmak, 15 Temmuz'un çocuklar ve gençler nezdinde bir bilinç, şuur ve ruha dönüşmesi için Erbaa ilçe müftülüğüne bağlı tüm yaz Kur'an kurslarında çeşitli programlar düzenlendi.

Cumartesi, Tem.14.2018 - 13:32

Şehitlerimiz İçin Okunan Hatmi Şerifler Dualarla Bağışlandı

Şehitlerimiz İçin Okunan Hatmi Şerifler Dualarla Bağışlandı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde düzenlenen ''Şehitlerimiz için Kur'an okuyoruz'' kampanyası kapsamında camilerimizde ve Kur'an kurslarımızda okunan hatmi şeriflerin duası için program düzenlendi.

Cumartesi, Tem.14.2018 - 13:30

YEMEK HİZMETİ ALINACAKTIR ERBAA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Taşımalı Ortaöğretim Kapsamında 810 Öğrenciye Sıcak Sulu Öğlen Yemeği hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cumartesi, Tem.14.2018 - 11:30

YEMEK HİZMETİ ALINACAKTIR ERBAA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

Taşımalı İlköğretim Kapsamında 899 Öğrenciye 180 İş Günü Sıcak Sulu Öğlen Yemeği Alımı ve Servis hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cumartesi, Tem.14.2018 - 11:28
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.