İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

Pazartesi, 25 Haziran, 2018

İletişim - Üye Ol - Üye Girişi - Şifremi Unuttum !! - Sitene Ekle


GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

TÜRK MİLLETİ, ŞEHİTLİK VE MATERYALİZM

Pazartesi, Şub.05.2018 - 21:01
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

TÜRK MİLLETİ, ŞEHİTLİK VE MATERYALİZM

  Din nedir? Kim nasıl tarif ederse etsin benim için din, yaratılanın yaratanı bulma yolu ve yaratanın çizdiği sınırlar içerisinde hayatı devam ettirme meselesidir. Peki, bu sınırlara uyanlara Allah neyi vaat ediyor cennetini uymayana ise cehennemini. Din bir akıl işi olduğu gibi aslında aklında sınırlarını zorlayan bazen de bu sınırları tamamen altüst edecek meselelerle insanı inanmaya zorlayan bir olgu olarak karşımıza çıkıyor.

  Mesela; Miraç konusunu akılla izah etmek açıklamak mümkün olmadığı gibi anlamak dahi mümkün değildir veya peygamber efendimizin (s.a.v.) kalbinin yarılıp nurla yıkanmasını da akılla izah etmek mümkün değildir. Ya da en basit şekliyle vahyin gelmesini de akılla izah edip aklı çok olup ta ruhu olmayanlara izah etmek çok zor bir iştir. Bunların yanı sıra bir insanın şehitlik makamına çıkıp orayı gördükten sonra dünyaya gelme isteğini şehitlik mertebesinin ne anlama geldiğini anlatmak, anlamak tamamen bir iman meselesidir. Bu konu ve daha bir çok konuyu imanı olmayan Allah’ın varlığına inanmayan her hangi bir yaratılmışa inandırmak ta bir o kadar zor ve imkansızdır.

  Materyalist dünya görüşüne sahip olan herhangi bir Allah’sızın, Allah’a inanmadığı gibi onun cennetine de inanmasını beklemek abesle iştigal olur. Yani her hangi bir Allah’sızın şehitliğe inanmaması normaldir. Anormal olan, böyle düşüncede olan herhangi bir mahlukun, İslam’a en çok hizmet eden yüce bir milleti yönetmeye talip olmasıdır. Düşünün milletinin ne için öldüğünü bilmeyecek kadar cahil, milletinin uğruna feda olduğu topraklara bu kadar yabancı bir mahlukun milletine çıkıp ta; ‘ ilerde ben sizi yöneteceğim, bana oy verirseniz akıllı vermezseniz akılsız ve aptalsınız.’ Demesi ne kadar normal, bu kafa yapısına sahip olan her hangi bir mahluka siz neyi nasıl anlatabilirsiniz?

  Şehitliğe bilmeyene ve önem vermeyene ahirete inanmayana tabi ki bu sözler boş gelir, onu normal karşılamak lazımdır.

Birde Türk’ün simgelerinden rahatsız olan mahluklar var. Bunlar yüzlerine saldıkları teke sakalıyla keramete erdiklerini zanneden konuşunca bir halt biliyorum cinsinden hareket eden mahluklar ki Türk’e olan düşmanlıklarının altında İslam’a olan düşmanlıkları var. Siz Türk’ü İslam’dan İslam’ı Türk’ten nasıl ayırsak diye hesap yaparken İslam’a geçişle beraber ruhunu vücuduna uyduran bu millet onlar gibi nice ikiyüzlünün canını okudu. Nicesini tarihin derin ve karanlık sayfalarına gömdü. Bilmezler mi ki? Allah’ı yeryüzünde en çok seven Türk milleti, ölüme bile Allah Allah nidalarıyla giderken bu ruhsuz ayarsız ayak takımına neyi nasıl anlatacaksınız?  

  Allah onu bu kadar çok seven bu milleti o kadar çok seviyor ki onu böyle ayarsız ve şerefsiz yaratıklarla imtihan ediyor. Allah bu milletin sabrını artırsın ve bu milleti hainlerin eline bırakmasın.

  Şunu unutmayalım bu millete kim hakaret ediyor, kim hainlik ediyorsa İngiliz’e dost, masona uşaktır!  

  Onlarda şunu unutmasın ki bu millet onları yerin yedi kat dibine gömer ve onun yerin dibine gömdüğünü Allah cehennemin dibine atar!

 Fatih KAPLAN5.02.2018


Bu haber 313 defa okundu.

Benzer Haberler

T.C. ERBAA BELEDİYE BAŞKANLIĞI HAZIR BETON ALIMI İHALE İLANI

Hazır Beton Alımı İhalesi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır: 

Salı, Haz.19.2018 - 15:43

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2015/11973 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Salı, Haz.19.2018 - 15:42

Erbaa'da inşa edilen 224 TOKİ konutu sahiplerini buldu

Erbaa'da inşa edilen 224 TOKİ konutu sahiplerini buldu Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından  Erbaa'da inşaa edilen, 224 konutun hak sahipleri kura ile belirlendi.

Perşembe, Haz.07.2018 - 16:17

TOKAT ERBAA AKGÜN-ENGELLİ-EZEBAĞI-MEYDANDÜZÜ-GÜVEÇLİ VE ZOĞALLIÇUKUR KÖYLERİ KAPALI SİSTEM SST YAPIM İŞİ TOKAT İL ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Erbaa Akgün-Engelli-Ezebağı-Meydandüzü-Güveçli ve Zoğallıçukur Köyleri Kapalı Sistem SST Yapım İşi  4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır. 

Salı, Haz.05.2018 - 10:14

Erbaa'da eski tekel ambarları belediyeye devredildi

Erbaa'da eski tekel ambarları belediyeye devredildi Erbaa'da eski tekel ambarlarının bulunduğu 75 bin metrekarelik alan belediyeye devredildi.

Salı, Haz.05.2018 - 10:11

Bu Yazarın Diğer Yazıları

HİÇ KİMSE KENARA ÇEKİLMESİN


Pazartesi, Haz.18.2018 - 11:24

ERBAA'DA RAMAZANI YAŞAMAK


Cuma, Haz.15.2018 - 13:48

AYBÜKE VE SAİD ARASINDA GEÇEN BİR YIL


Pazartesi, Haz.11.2018 - 01:53

HAVADA PATLAYAN SAYGI(SIZLIK)


Perşembe, Haz.07.2018 - 01:13

DOĞU TÜRKİSTAN'DA TÜRK OLMAK


Pazartesi, Haz.04.2018 - 09:12

AYNI GEMİDEYİZ AMA RAHATSIZLIKLAR VAR


Perşembe, May.31.2018 - 11:36

CAN AZERBAYCAN


Pazartesi, May.28.2018 - 09:39

SAVAŞIN BİNBİR HALİ


Perşembe, May.24.2018 - 11:51

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.