İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

Pazartesi, 25 Haziran, 2018

İletişim - Üye Ol - Üye Girişi - Şifremi Unuttum !! - Sitene Ekle


GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

BU DÜNYADAN PARASIZ BİR ZENGİN GÖNDERDİK

Perşembe, Şub.08.2018 - 09:15
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

BU DÜNYADAN PARASIZ BİR ZENGİN GÖNDERDİK 

  Bugün bir cenazemiz vardı! Ali abimizi ebediyete uğurladık ve cenazeye katılan herkese bir ders vererek gitti Ali abimiz.

  Ama ne Ali’ymiş! Ölünce anladık ne kadar zengin olduğunu ya da nasıl zengin olunacağını.

 Bazılarına göre hiç hayat yaşamadı, bazılarına göre ise kayıtta bile yoktu. Bu Ali devletten hiç ihale almadı, trilyonları da olmadı haliyle. Yalan dolan iş çevirip şunu bunu kandırıp parsayı kapmadı, hiç kimseyi kandırıp cebine milyarları doldurmadı. “Hele şu partiye bir gireyim bir köşeden bir şey kaparım bir yerden de aday oldum mu tamam bu iş.” Demedi. Ne aday oldu ne de yeltendi, yeri geldi oy verdiği ve adam zannettiği adamlar bile onu tanımadı ama oy vermişti. Gidip te, “ ben sana oy verdim sende bana şunu ver.” Demedi. Sabah Bismillah dedi, akşam Elhamdülillah, sabah rızkını aradı akşam aldığını evine götürdü ama hiçbir zaman “malı götürmedi” Allah ona çocuklar verdi. O Allah’a hamd etti. Çocuklarını kendi gibi yetiştirdi, aza kanaat ettiler, haram yemediler, kimileri şunun bunun kucağına oturup en öne geçme sevdasındayken o çocuklar, Allah’ın verdiği ve ayırdığını Allah’tan istediler, araya bir başka Allah’ın kulunu sokup papazın peşine düşmediler.

  Ya Ali abimiz kimi zaman pazardan aç döndü ama akşam çocuklarını aç bırakmadı. Sofrayı doldurmak için harama hiç uzanmadı, yeltenmedi. Parası çok olmasa da ona yetecek kadar hep vardı çünkü onda hırsı olanlarda olmayan bir şey vardı. İnandığı ve ağzından düşürmediği sözü, “ bir gün soracaklar.” dı.

  Ardında çok para bırakmadı, hatta yeni yaptırdığı evinde bacaklarını şöylece bir uzatıp rahat rahat uyuyamadı. Belki de doğduğu günden beri ilk defa bu kadar rahat uyuyacak. Bacaklarını uzattı, kafasında hiçbir dert kalmadı, arkasında gözü yaşlıda olsa pırlanta gibi çocuklar bıraktı Ali abimiz. Kırıldı kırmadı, kötü söyleyene bile gülmeyi başardı. Yaşlı dır diyeceksiniz ama ne ellide kalmış ne de elli beşe ulaşmıştı. Yıllarca yatırdığı primin maaşını bile fazla alamamış alsa da kendi için harcayamamıştı.

  Şimdi diyeceksiniz bu nasıl zenginlik?

  Bugün cenazeye katılan herkes gördü bu zenginliği! Tanıdığı olsun olmasın selam verdiği herkes bugün cenazedeydi, herkesin yüzünde acı herkesin gönlünde burukluk vardı. Eminim ki, biz onu taşırken o bize tabutun içinden bize yine gülümsüyor ve sesleniyordu; “ birbirinizi üzmeyin, kırmayın değmez bu dünyaya.” Diyordu. Duyabilene!

  İşte alın size zenginlik. Tabuta sığan ama dünyaya sığmayan insanoğlu, zenginliği yanında değil ardında bıraktıklarında aramalısın.

  Bugün aramızdan ve kollarımızın arasından bir Ali abimiz gitti. Ne mutlu ona ki evlatlarına trilyonlar bırakmasa da öyle bir miras bıraktı ki hepimize ders verdi. Ne mutlu onun evlatlarına, ne mutlu Ali abi gibi ömür sürüp, onun gibi olabilene!

  Allah mekânını cennet eylesin. Allah onun gibi olabilmeyi bizlere nasip eylesin.

  Fatih KAPLAN 8.02.2018


Bu haber 422 defa okundu.

Benzer Haberler

T.C. ERBAA BELEDİYE BAŞKANLIĞI HAZIR BETON ALIMI İHALE İLANI

Hazır Beton Alımı İhalesi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır: 

Salı, Haz.19.2018 - 15:43

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2015/11973 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Salı, Haz.19.2018 - 15:42

Erbaa'da inşa edilen 224 TOKİ konutu sahiplerini buldu

Erbaa'da inşa edilen 224 TOKİ konutu sahiplerini buldu Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından  Erbaa'da inşaa edilen, 224 konutun hak sahipleri kura ile belirlendi.

Perşembe, Haz.07.2018 - 16:17

TOKAT ERBAA AKGÜN-ENGELLİ-EZEBAĞI-MEYDANDÜZÜ-GÜVEÇLİ VE ZOĞALLIÇUKUR KÖYLERİ KAPALI SİSTEM SST YAPIM İŞİ TOKAT İL ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Erbaa Akgün-Engelli-Ezebağı-Meydandüzü-Güveçli ve Zoğallıçukur Köyleri Kapalı Sistem SST Yapım İşi  4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır. 

Salı, Haz.05.2018 - 10:14

Erbaa'da eski tekel ambarları belediyeye devredildi

Erbaa'da eski tekel ambarları belediyeye devredildi Erbaa'da eski tekel ambarlarının bulunduğu 75 bin metrekarelik alan belediyeye devredildi.

Salı, Haz.05.2018 - 10:11

Bu Yazarın Diğer Yazıları

HİÇ KİMSE KENARA ÇEKİLMESİN


Pazartesi, Haz.18.2018 - 11:24

ERBAA'DA RAMAZANI YAŞAMAK


Cuma, Haz.15.2018 - 13:48

AYBÜKE VE SAİD ARASINDA GEÇEN BİR YIL


Pazartesi, Haz.11.2018 - 01:53

HAVADA PATLAYAN SAYGI(SIZLIK)


Perşembe, Haz.07.2018 - 01:13

DOĞU TÜRKİSTAN'DA TÜRK OLMAK


Pazartesi, Haz.04.2018 - 09:12

AYNI GEMİDEYİZ AMA RAHATSIZLIKLAR VAR


Perşembe, May.31.2018 - 11:36

CAN AZERBAYCAN


Pazartesi, May.28.2018 - 09:39

SAVAŞIN BİNBİR HALİ


Perşembe, May.24.2018 - 11:51

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.