İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

Çarşamba, 21 Mart, 2018

İletişim - Üye Ol - Üye Girişi - Şifremi Unuttum !! - Sitene Ekle


GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

SAVAŞTA, NATO ORANTISI VE ÖLÇÜ NASIL OLMALI?

Perşembe, Şub.15.2018 - 12:40
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

SAVAŞTA NATO ORANTISI VE ÖLÇÜ NASIL OLMALI?

  Son dönemlerde terör örgütlerini imha etmek için ordumuzun giriştiği harekatla birlikte tüm dünyada harekete geçen güçler ortak dil kullanmaya başladılar. Ortak söylemlerinde ise bazı cümleler var ki onların yaptıklarıyla hiçbir zaman uyuşmuyor. Mesela son günlerde Nato genel sekreteri bir açıklama yapmış. Ne diyor bu zatı muhterem; “ Türkiye kuzey Suriye’de ölçülü ve orantılı olmalıdır.” Ne güzel ifade etmiş.

Onun karşısına çıkıp sormak isterdim, “ sizce savaşta veya çatışmada ölçü nedir?” veya sizden örnek alırsak sakıncası var mıdır? Yani, havadan gözlem yapsak yerde hareket eden ne varsa vursak. Yine havadan gözlem yaparken aşağıdan bir hastane konvoyu geçse bizde ona direkt ateş edip imha etsek ( Suriye’de onların yaptığı gibi). Ve yahut uçaklarımız önüne gelen hedefe bomba yağdırsa ve bunun soncunda bir hastaneyi yerle bir etsek ve 300 e yakın kişinin ölümüne sebep olsak( onların Afganistan’da yaptığı gibi). Her hangi bir mülteci kampını beklerken kapıda bekleyen canilere içerdeki silahsız insanları teslim etsek( Bosna’da Hollanda’lı askerlerin yaptığı gibi). Yada bize sığınan insanları tedavi amacıyla hastanelere yatırsak ve uygun insanlar tespit edilip Avrupa veya Amerika’ya götürüp organlarını dünyanın zenginlerine nakledip insanları da çöplüğe atsak nasıl olur.( sizlerin yıllardır Irak ve Somali’de yaptığı gibi). İnsanlar umut deryası diye küçücük botlarda iken onların üzerine ateş açıp umut deryasını ölüm deryasına çevirsek ve onlardan sağ kalanlar sınırımızda aç, açık kalsa bizde evladı kucağındayken her hangi bir babanın ayağına çelme takıp düşürsek nasıl olur? ( sizlerin Akdeniz ve Macaristan’da yaptığınız gibi.)

  Bu örnekleri yazmaya çalışsak ne kalem ne de kağıt yeter. En iyisi sizler bize ölçü demeyin. Bu millet de ordusu da sizden bin kat ölçülü ve sizden bin kat daha üstündür. Siz kendinize ölçü ve ayar verin veya dünya genelinde ölçüsüz davranan kana susamış katilleri uyarın. Bu milletin insanlık adına sizden alacağı ders yok.

  Bin yıllarca girdiği her savaşta düşmanını kendine hayran bırakan girdiği her savaşta insanlık ölçülerini elinden bırakmayan bu aziz millet kendine çevrilen silahtan başkasını düşman kabul etmez. Bu onun yaratılış gayesine aykırıdır. Ne mutlu size ki Türk milleti gibi bir düşmanınız var.

 Müttefikiz, bilmem neyiz deyip te bizlere de masal okumayın. Hangi ortaktır ki ortağının kuyusunu kazsın, düşmanına silah verip yıllarca onun kanına girsin.

  Şimdi elinize vicdan terazisini alın ve kendi kendinizin ölçü hesabını yapın. Sizden istediğimiz tek şey ortaklık nasıl olması gerekiyorsa öyle davranın ve kendi suçlarınızı bu millete yakıştırmayın. Dünya için devletlerin dost olması gerekiyor ve tüm devletlerin müstakil yapıları tanınması gerekiyorsa kendi topraklarınıza dönün ve milletleri kendi topraklarında rahat bırakın. Hiçbir millet sizden –demokrasi, özgürlük- istemiyor. Her milletin demokrasi ve özgürlüğü kendine yetiyor ki siz bu topraklara gelmeden önce bu milletler hürdü ve kafalarına her gün bomba yağmıyordu. Bizim ölçümüz belli yeter ki siz bizim ölçülerimize uyun ve en az bizim çeyreğimiz kadar ölçülü olun.  

  Allah zalimlere fırsat vermesin…

Fatih KAPLAN 15.02.2018


Bu haber 319 defa okundu.

Benzer Haberler

T.C. ERBAA BELEDİYE BAŞKANLIĞI ARAÇ KİRALAMA HİZMET ALIMI İHALE İLANI

Araç Kiralama Hizmet Alımı İhalesi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:


Salı, Mar.20.2018 - 13:38

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

  Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Tokat İl, Erbaa

Salı, Mar.20.2018 - 13:37

Erbaa Yeni Statyumuna Kavuşuyor

Erbaa Yeni Statyumuna Kavuşuyor

Erbaa'da 17,5 Milyon TL’ye ihalesi gerçekleştirilen yeni ilçe stadyumunun ruhsat işlemleri gerçekleştirildi. Stadyumun inşasına önümüzdeki hafta Pazartesi günü başlanacağı belirtildi.


Cuma, Mar.16.2018 - 12:16

YAZARIMIZ OSMAN BAŞ 12. ANKARA KİTAP FUARINDA OKUYUCULARI İLE BULUŞTU)

YAZARIMIZ OSMAN BAŞ 12. ANKARA KİTAP FUARINDA OKUYUCULARI İLE BULUŞTU) Osman Baş (Eğitimci-şair-yazar) 12.Ankara Kitap fuarında Akçağ standında okuyucularıyla buluştu.

Salı, Şub.20.2018 - 22:03

Kitap Şuuru Erbaa'da

Kitap Şuuru Erbaa'da Türkiye'de ilk olarak Gaziantep'te,  Türkav Gaziantep şubesi ve Eğitimci-yazar, Oğuzhan Saygılı'nın başlattığı ve kısa zamanda ülke genelinde yaygınlaşan Kitap okuma ve okuduğunu anlatma etkinliği artık ilçemizde de faaliyete geçti. 

Perşembe, Şub.15.2018 - 14:56

Bu Yazarın Diğer Yazıları

BİR MİSYONERE GÖRE ÇANAKKALE NEDİR?


Pazar, Mar.18.2018 - 18:05

KEMALİSTLER VE ANTİ KEMALİSTLER


Perşembe, Mar.15.2018 - 11:15

"KORKMA" DİYEN AKİF BUGÜN ERBAA'DA SAHNEDEYDİ


Pazartesi, Mar.12.2018 - 12:58

HER HANGİ BİR VELİ TOPLANTISI


Perşembe, Mar.08.2018 - 11:19

ERBAA'NIN YILDIZLARI SAHNEDE


Pazartesi, Mar.05.2018 - 10:26

VAHŞİ AVRUPA'DA BAĞIMSIZ BOSNA


Perşembe, Mar.01.2018 - 00:39

ERBAA'DA: OKUYAN KALEMLER GRUBU


Perşembe, Şub.22.2018 - 02:30

CİĞERSİZ CİĞERCİLER


Pazartesi, Şub.19.2018 - 10:32

GÜNÜMÜZÜN TAŞNAK VE HINÇAK'LARI


Pazartesi, Şub.12.2018 - 12:02

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.