İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

Pazartesi, 25 Haziran, 2018

İletişim - Üye Ol - Üye Girişi - Şifremi Unuttum !! - Sitene Ekle


GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

SAVAŞTA, NATO ORANTISI VE ÖLÇÜ NASIL OLMALI?

Perşembe, Şub.15.2018 - 12:40
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

SAVAŞTA NATO ORANTISI VE ÖLÇÜ NASIL OLMALI?

  Son dönemlerde terör örgütlerini imha etmek için ordumuzun giriştiği harekatla birlikte tüm dünyada harekete geçen güçler ortak dil kullanmaya başladılar. Ortak söylemlerinde ise bazı cümleler var ki onların yaptıklarıyla hiçbir zaman uyuşmuyor. Mesela son günlerde Nato genel sekreteri bir açıklama yapmış. Ne diyor bu zatı muhterem; “ Türkiye kuzey Suriye’de ölçülü ve orantılı olmalıdır.” Ne güzel ifade etmiş.

Onun karşısına çıkıp sormak isterdim, “ sizce savaşta veya çatışmada ölçü nedir?” veya sizden örnek alırsak sakıncası var mıdır? Yani, havadan gözlem yapsak yerde hareket eden ne varsa vursak. Yine havadan gözlem yaparken aşağıdan bir hastane konvoyu geçse bizde ona direkt ateş edip imha etsek ( Suriye’de onların yaptığı gibi). Ve yahut uçaklarımız önüne gelen hedefe bomba yağdırsa ve bunun soncunda bir hastaneyi yerle bir etsek ve 300 e yakın kişinin ölümüne sebep olsak( onların Afganistan’da yaptığı gibi). Her hangi bir mülteci kampını beklerken kapıda bekleyen canilere içerdeki silahsız insanları teslim etsek( Bosna’da Hollanda’lı askerlerin yaptığı gibi). Yada bize sığınan insanları tedavi amacıyla hastanelere yatırsak ve uygun insanlar tespit edilip Avrupa veya Amerika’ya götürüp organlarını dünyanın zenginlerine nakledip insanları da çöplüğe atsak nasıl olur.( sizlerin yıllardır Irak ve Somali’de yaptığı gibi). İnsanlar umut deryası diye küçücük botlarda iken onların üzerine ateş açıp umut deryasını ölüm deryasına çevirsek ve onlardan sağ kalanlar sınırımızda aç, açık kalsa bizde evladı kucağındayken her hangi bir babanın ayağına çelme takıp düşürsek nasıl olur? ( sizlerin Akdeniz ve Macaristan’da yaptığınız gibi.)

  Bu örnekleri yazmaya çalışsak ne kalem ne de kağıt yeter. En iyisi sizler bize ölçü demeyin. Bu millet de ordusu da sizden bin kat ölçülü ve sizden bin kat daha üstündür. Siz kendinize ölçü ve ayar verin veya dünya genelinde ölçüsüz davranan kana susamış katilleri uyarın. Bu milletin insanlık adına sizden alacağı ders yok.

  Bin yıllarca girdiği her savaşta düşmanını kendine hayran bırakan girdiği her savaşta insanlık ölçülerini elinden bırakmayan bu aziz millet kendine çevrilen silahtan başkasını düşman kabul etmez. Bu onun yaratılış gayesine aykırıdır. Ne mutlu size ki Türk milleti gibi bir düşmanınız var.

 Müttefikiz, bilmem neyiz deyip te bizlere de masal okumayın. Hangi ortaktır ki ortağının kuyusunu kazsın, düşmanına silah verip yıllarca onun kanına girsin.

  Şimdi elinize vicdan terazisini alın ve kendi kendinizin ölçü hesabını yapın. Sizden istediğimiz tek şey ortaklık nasıl olması gerekiyorsa öyle davranın ve kendi suçlarınızı bu millete yakıştırmayın. Dünya için devletlerin dost olması gerekiyor ve tüm devletlerin müstakil yapıları tanınması gerekiyorsa kendi topraklarınıza dönün ve milletleri kendi topraklarında rahat bırakın. Hiçbir millet sizden –demokrasi, özgürlük- istemiyor. Her milletin demokrasi ve özgürlüğü kendine yetiyor ki siz bu topraklara gelmeden önce bu milletler hürdü ve kafalarına her gün bomba yağmıyordu. Bizim ölçümüz belli yeter ki siz bizim ölçülerimize uyun ve en az bizim çeyreğimiz kadar ölçülü olun.  

  Allah zalimlere fırsat vermesin…

Fatih KAPLAN 15.02.2018


Bu haber 417 defa okundu.

Benzer Haberler

T.C. ERBAA BELEDİYE BAŞKANLIĞI HAZIR BETON ALIMI İHALE İLANI

Hazır Beton Alımı İhalesi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır: 

Salı, Haz.19.2018 - 15:43

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2015/11973 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Salı, Haz.19.2018 - 15:42

Erbaa'da inşa edilen 224 TOKİ konutu sahiplerini buldu

Erbaa'da inşa edilen 224 TOKİ konutu sahiplerini buldu Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından  Erbaa'da inşaa edilen, 224 konutun hak sahipleri kura ile belirlendi.

Perşembe, Haz.07.2018 - 16:17

TOKAT ERBAA AKGÜN-ENGELLİ-EZEBAĞI-MEYDANDÜZÜ-GÜVEÇLİ VE ZOĞALLIÇUKUR KÖYLERİ KAPALI SİSTEM SST YAPIM İŞİ TOKAT İL ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Erbaa Akgün-Engelli-Ezebağı-Meydandüzü-Güveçli ve Zoğallıçukur Köyleri Kapalı Sistem SST Yapım İşi  4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır. 

Salı, Haz.05.2018 - 10:14

Erbaa'da eski tekel ambarları belediyeye devredildi

Erbaa'da eski tekel ambarları belediyeye devredildi Erbaa'da eski tekel ambarlarının bulunduğu 75 bin metrekarelik alan belediyeye devredildi.

Salı, Haz.05.2018 - 10:11

Bu Yazarın Diğer Yazıları

HİÇ KİMSE KENARA ÇEKİLMESİN


Pazartesi, Haz.18.2018 - 11:24

ERBAA'DA RAMAZANI YAŞAMAK


Cuma, Haz.15.2018 - 13:48

AYBÜKE VE SAİD ARASINDA GEÇEN BİR YIL


Pazartesi, Haz.11.2018 - 01:53

HAVADA PATLAYAN SAYGI(SIZLIK)


Perşembe, Haz.07.2018 - 01:13

DOĞU TÜRKİSTAN'DA TÜRK OLMAK


Pazartesi, Haz.04.2018 - 09:12

AYNI GEMİDEYİZ AMA RAHATSIZLIKLAR VAR


Perşembe, May.31.2018 - 11:36

CAN AZERBAYCAN


Pazartesi, May.28.2018 - 09:39

SAVAŞIN BİNBİR HALİ


Perşembe, May.24.2018 - 11:51

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.