İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

Çarşamba, 21 Mart, 2018

İletişim - Üye Ol - Üye Girişi - Şifremi Unuttum !! - Sitene Ekle


GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

ERBAA'DA ANASTAS ÇETESİ VE HOCALI KATLİAMI

Pazar, Şub.25.2018 - 23:36
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

 ERBAA’DA ANASTAS ÇETESİ VE HOCALI KATLİAMI

  Sizlere bugün iki Ermeni zulmünden bahsetmek istiyorum hatta önce bahsedip sonra bunlara karşı yapmayı düşündüklerimizden de kısaca bahsetmek ve atalarımızın yaşadıklarından sizleri biraz olsun haberdar etmek istiyorum.

  Tarihler 1992 yılının Şubat ayının 26 sını gösterirken Ermeni askerleri Sovyet Rusya’nın da desteğini alarak Dağlık Karabağ’daki Hocalı kasabasına gece yarısı baskını düzenlediler. Kadın, yaşlı çocuk ayrımı yapmadan giriştikleri katliamda silahlarıyla kan kustular. Hamile kadınların karnını deşip, çocuğun cinsiyeti hakkında iddiaya girenlerin insan olduğunu söylemekten bile ar ediyoruz. Soydaşlarımız orada kan ağlarken onlarla beraber bizlerinde içi yandı ve yüce Türk milletinin bağrına bir ateş daha düştü.

   Tarihler 1918- 1923 yılına döndüğünde ise bizim bölgemizde bir başka eşkıya çetesi türedi ve köylerimizi yakıp yıkmaya başladı. Devletimizin en güçsüz zamanında, milletimizin vatan evlatlarının cephede ölüm kalım savaşı verdiği esnada masum sivil halka karşı öyle acımasız bir savaş başlattılar ki Erbaa ve civarında ateş düşmedik ocak bırakmadılar. Yüzyıllarca yan yana yaşamasını bilen iki millet biri zora düşünce diğerinin uğradığı ihanetle yanmaya başladı. Yaptıkları zulümler arasında neler yoktu ki? Eksel’de kulak kesmelerden tutun da Ferizdağında adam yakmalara, hatta 500 haneli Şeyhli köyünü yakmaya kadar ellerinden geleni artlarına koymayan bu caniler sürüsü civarda ne kadar misyoner teşkilatı varsa hepsinden destek alarak bu faaliyetlerini yıllarca sürdürdüler.

  Tabi bu faaliyetlerinde sadece misyonerler değil onlara yardım eden yerli işbirlikçiler de vardı. Onlar o gün ağa olarak gezse de bugün kendileri hain olarak yazılacaktır. Dün milletinin yanında durmayıp onlara silah satan lojistik destek sağlayan herkes bugün Cehennem çukurlarında ateşte yanıyordur inşallah.

  Milletimize kan kusturan bu eşkıyalara ve onların elebaşı olan Anastas’a karşı yapılması gereken nedir? Diyecek olursanız. Bizler elimizden geldiğince ve gücümüzün yettiğince araştırmalar yapıp onların neler yaptıklarını anlatan bir kitabın ön hazırlık aşamasını bitirdik. Çok kısa bir zaman dilimi içinde piyasaya süreceğimiz bir veya birden fazla kitabımızda vatanına ve milletine hainlik edenleri de unutmadık. Erbaa ve civarında atalarımıza kan kusturan bu eşkıyaları çocuklarımıza unutturmamak bizim boynumuzun borcudur. Onların yaptığı zulüm ve ihanetler dün Hocalı’da bugün herhangi bir Türk yurdunda hâlâ devam etmektedir. Hem katledip hem de katledildik diyenlerle onlara yardım edenleri teşhir etmekte bizim görevimizdir.

  Ön hazırlık aşaması biten bu çalışmada bizler son noktayı koymadan bizlere görüş bildirecek olanlar varsa bizimle irtibata geçmeleri yeterlidir. Erbaa’da dün yaşananlar bugün yazılıyorsa bugün yaşananlarda yarın mutlaka yazılacaktır.

  Allah bu milletin, içteki ve dıştaki düşmanlarına fırsat vermesin.

 

Fatih KAPLAN 25.02.2018

 

 


Bu haber 795 defa okundu.

Benzer Haberler

T.C. ERBAA BELEDİYE BAŞKANLIĞI ARAÇ KİRALAMA HİZMET ALIMI İHALE İLANI

Araç Kiralama Hizmet Alımı İhalesi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:


Salı, Mar.20.2018 - 13:38

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

  Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Tokat İl, Erbaa

Salı, Mar.20.2018 - 13:37

Erbaa Yeni Statyumuna Kavuşuyor

Erbaa Yeni Statyumuna Kavuşuyor

Erbaa'da 17,5 Milyon TL’ye ihalesi gerçekleştirilen yeni ilçe stadyumunun ruhsat işlemleri gerçekleştirildi. Stadyumun inşasına önümüzdeki hafta Pazartesi günü başlanacağı belirtildi.


Cuma, Mar.16.2018 - 12:16

YAZARIMIZ OSMAN BAŞ 12. ANKARA KİTAP FUARINDA OKUYUCULARI İLE BULUŞTU)

YAZARIMIZ OSMAN BAŞ 12. ANKARA KİTAP FUARINDA OKUYUCULARI İLE BULUŞTU) Osman Baş (Eğitimci-şair-yazar) 12.Ankara Kitap fuarında Akçağ standında okuyucularıyla buluştu.

Salı, Şub.20.2018 - 22:03

Kitap Şuuru Erbaa'da

Kitap Şuuru Erbaa'da Türkiye'de ilk olarak Gaziantep'te,  Türkav Gaziantep şubesi ve Eğitimci-yazar, Oğuzhan Saygılı'nın başlattığı ve kısa zamanda ülke genelinde yaygınlaşan Kitap okuma ve okuduğunu anlatma etkinliği artık ilçemizde de faaliyete geçti. 

Perşembe, Şub.15.2018 - 14:56

Bu Yazarın Diğer Yazıları

BİR MİSYONERE GÖRE ÇANAKKALE NEDİR?


Pazar, Mar.18.2018 - 18:05

KEMALİSTLER VE ANTİ KEMALİSTLER


Perşembe, Mar.15.2018 - 11:15

"KORKMA" DİYEN AKİF BUGÜN ERBAA'DA SAHNEDEYDİ


Pazartesi, Mar.12.2018 - 12:58

HER HANGİ BİR VELİ TOPLANTISI


Perşembe, Mar.08.2018 - 11:19

ERBAA'NIN YILDIZLARI SAHNEDE


Pazartesi, Mar.05.2018 - 10:26

VAHŞİ AVRUPA'DA BAĞIMSIZ BOSNA


Perşembe, Mar.01.2018 - 00:39

ERBAA'DA: OKUYAN KALEMLER GRUBU


Perşembe, Şub.22.2018 - 02:30

CİĞERSİZ CİĞERCİLER


Pazartesi, Şub.19.2018 - 10:32

SAVAŞTA, NATO ORANTISI VE ÖLÇÜ NASIL OLMALI?


Perşembe, Şub.15.2018 - 12:40

GÜNÜMÜZÜN TAŞNAK VE HINÇAK'LARI


Pazartesi, Şub.12.2018 - 12:02

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.