İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

Pazartesi, 25 Haziran, 2018

İletişim - Üye Ol - Üye Girişi - Şifremi Unuttum !! - Sitene Ekle


GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

VAHŞİ AVRUPA'DA BAĞIMSIZ BOSNA

Perşembe, Mar.01.2018 - 00:39
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

VAHŞİ AVRUPA’DA BAĞIMSIZ BOSNA

  Fatih Sultan Mehmet Han 1463 yılında topraklarımıza kattığı Bosna Avrupa’nın göbeğinde yüzyıllarca adalet huzur kültürün timsali oldu. Bize bağlandığı gün hayatının dönüm noktasını yaşadı ve İslam’ın huzur verdiği ülkeler arasına adını yazdırmayı başardı.

 Türk milletinin kendine has yönetme şekliyle tanışan bu güzide memleket huzurun hakim olduğu sokaklarında gün geldi karmaşalara şahit olmaya başladı. Avrupalı ve haçlı zihniyetinin Berlin antlaşmasında Osmanlı devletinin toprakları taksim edilirken Bosna’daki Türk varlığı da yok edilmesi gerekenler listesindeydi. 1908 yılında ise beklenen gün gelmiş etle kemik olan Bosna halkı Türk milletinden koparılıp Avusturya’ya verilmiştir.

  Türk milletinin gelmesiyle hayat bulan Bosna onların topraklarından gitmesiyle adeta karanlık günlerini yaşamaya başlamıştı. Topraklarında iki dünya savaşına şahitlik eden mazlum millet yıllar ilerledikçe acı, kan ve gözyaşının aktığı bir toprak parçası olmaya başlamıştı. Ta ki 01/03/1992 yılına kadar. O gün bağımsızlığını kazanmıştı. O gün çiçeklerin bir başka açtığı bu güzel memleket çok süremeden topraklarında vahşilerin gezmeye başlamasıyla tarihinin belki de en karanlık günlerini yaşamaya başladı. Sırp kasaplar Bosna sokaklarında insan avına çıkmışken sözde – medeni Avrupa- insanlık sınavında sınıfta kalmaya başlamıştı. Sırp kasabın ise verdiği beyanat çok ama çok ilginçtir ne diyordu kana susamış soysuz köpek, “ Türkleri bu topraklardan atma vakti geldi de çattı bile. Artık onların hepsini bu topraklardan sürüp atacağız. Onların doğmamış çocuklarını bile bu topraklarda görmek istemiyoruz.” Derken şaka yapmıyordu. Hem de bunu tarihlerinde aldıkları en ağır yenilginin yıl dönümünde yapıyor üstüne üstelik yanındaki katilerle beraber kahkahalarla poz verirken yapıyordu.

  Bosna sokakları ise eski görüntülerinden eser kalmayan karanlık günlerine geri dönmeye başladı. Erkeklerin kurşun ziyan olmasın diye kesilerek katledildiği, kadınların ve kız çocuklarının ırzına geçildiği, hamile kadınların – tıpkı Ermenilerin yaptığı gibi- karnındaki çocuğun cinsiyetine göre iddiaya girişildiği yer oldu.

  Bosna, can Bosna o gün kan ağlarken biz o gün oraya gidemedik, el uzatamadık Allah bizleri onlara el uzatacak kadar güçlü olamadığımız için affetsin. Onlar vahşi Avrupa’nın göbeğinde can çekişirken bizler olanları sadece televizyondan izledik ve canımız sıkılınca kanalı değiştirdik. Baktık diğer kanalda da aynı görüntüler var televizyonu kapatıp tüm olup bitenleri görmemezlikten geldik. Vahşi Avrupa onlara Türk’sünüz diye saldırırken onlara ayrıca Müslüman mısın? Diye sormazken bugün çıkıp da Türk’ü İslam’dan, İslam’ı Türk’ten ayırmaya çalışan embesiller var. Allah, milletimize öyle bir güç kuvvet versin ki yeryüzünde ne kadar mazlum varsa hepsine kol kanat gerelim, onlar Allah deyince bizler Allah’ın yeryüzündeki ordusu olarak onların yardımına koşalım.

  Türk’ü İslam’dan ayırmaya çalışanlara da güzel bir sözle cevap verelim; “ bizler Hıra dağı kadar Müslüman, Tanrı dağları kadar Türk’üz.” Bu millete mensup olmakla da şeref duyuyor ve bu şerefi istemeyenlere de rahmetli Ebulfeyz Elçibey’in bir sözüyle cevap vermek istiyoruz rahmetli diyor ki; “Türk değilim diyene karşı sakın ısrar etmeyin. Allah’ın bahş ettiği (bağışladığı) şerefi istemeyen şerefsize biz zorla şeref verecek değiliz ya! ” diyerek son noktayı koymuştur.

 Bosna-Hersek cumhuriyetinin kuruluşunun yıl dönümü kutlu olsun.

  Allah Türk milletini payidar eylesin…

Fatih KAPLAN 1.03.2018

 

 

 

 


Bu haber 291 defa okundu.

Benzer Haberler

T.C. ERBAA BELEDİYE BAŞKANLIĞI HAZIR BETON ALIMI İHALE İLANI

Hazır Beton Alımı İhalesi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır: 

Salı, Haz.19.2018 - 15:43

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2015/11973 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Salı, Haz.19.2018 - 15:42

Erbaa'da inşa edilen 224 TOKİ konutu sahiplerini buldu

Erbaa'da inşa edilen 224 TOKİ konutu sahiplerini buldu Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından  Erbaa'da inşaa edilen, 224 konutun hak sahipleri kura ile belirlendi.

Perşembe, Haz.07.2018 - 16:17

TOKAT ERBAA AKGÜN-ENGELLİ-EZEBAĞI-MEYDANDÜZÜ-GÜVEÇLİ VE ZOĞALLIÇUKUR KÖYLERİ KAPALI SİSTEM SST YAPIM İŞİ TOKAT İL ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Erbaa Akgün-Engelli-Ezebağı-Meydandüzü-Güveçli ve Zoğallıçukur Köyleri Kapalı Sistem SST Yapım İşi  4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır. 

Salı, Haz.05.2018 - 10:14

Erbaa'da eski tekel ambarları belediyeye devredildi

Erbaa'da eski tekel ambarları belediyeye devredildi Erbaa'da eski tekel ambarlarının bulunduğu 75 bin metrekarelik alan belediyeye devredildi.

Salı, Haz.05.2018 - 10:11

Bu Yazarın Diğer Yazıları

HİÇ KİMSE KENARA ÇEKİLMESİN


Pazartesi, Haz.18.2018 - 11:24

ERBAA'DA RAMAZANI YAŞAMAK


Cuma, Haz.15.2018 - 13:48

AYBÜKE VE SAİD ARASINDA GEÇEN BİR YIL


Pazartesi, Haz.11.2018 - 01:53

HAVADA PATLAYAN SAYGI(SIZLIK)


Perşembe, Haz.07.2018 - 01:13

DOĞU TÜRKİSTAN'DA TÜRK OLMAK


Pazartesi, Haz.04.2018 - 09:12

AYNI GEMİDEYİZ AMA RAHATSIZLIKLAR VAR


Perşembe, May.31.2018 - 11:36

CAN AZERBAYCAN


Pazartesi, May.28.2018 - 09:39

SAVAŞIN BİNBİR HALİ


Perşembe, May.24.2018 - 11:51

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.