İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

Çarşamba, 21 Mart, 2018

İletişim - Üye Ol - Üye Girişi - Şifremi Unuttum !! - Sitene Ekle


GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

VAHŞİ AVRUPA'DA BAĞIMSIZ BOSNA

Perşembe, Mar.01.2018 - 00:39
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

VAHŞİ AVRUPA’DA BAĞIMSIZ BOSNA

  Fatih Sultan Mehmet Han 1463 yılında topraklarımıza kattığı Bosna Avrupa’nın göbeğinde yüzyıllarca adalet huzur kültürün timsali oldu. Bize bağlandığı gün hayatının dönüm noktasını yaşadı ve İslam’ın huzur verdiği ülkeler arasına adını yazdırmayı başardı.

 Türk milletinin kendine has yönetme şekliyle tanışan bu güzide memleket huzurun hakim olduğu sokaklarında gün geldi karmaşalara şahit olmaya başladı. Avrupalı ve haçlı zihniyetinin Berlin antlaşmasında Osmanlı devletinin toprakları taksim edilirken Bosna’daki Türk varlığı da yok edilmesi gerekenler listesindeydi. 1908 yılında ise beklenen gün gelmiş etle kemik olan Bosna halkı Türk milletinden koparılıp Avusturya’ya verilmiştir.

  Türk milletinin gelmesiyle hayat bulan Bosna onların topraklarından gitmesiyle adeta karanlık günlerini yaşamaya başlamıştı. Topraklarında iki dünya savaşına şahitlik eden mazlum millet yıllar ilerledikçe acı, kan ve gözyaşının aktığı bir toprak parçası olmaya başlamıştı. Ta ki 01/03/1992 yılına kadar. O gün bağımsızlığını kazanmıştı. O gün çiçeklerin bir başka açtığı bu güzel memleket çok süremeden topraklarında vahşilerin gezmeye başlamasıyla tarihinin belki de en karanlık günlerini yaşamaya başladı. Sırp kasaplar Bosna sokaklarında insan avına çıkmışken sözde – medeni Avrupa- insanlık sınavında sınıfta kalmaya başlamıştı. Sırp kasabın ise verdiği beyanat çok ama çok ilginçtir ne diyordu kana susamış soysuz köpek, “ Türkleri bu topraklardan atma vakti geldi de çattı bile. Artık onların hepsini bu topraklardan sürüp atacağız. Onların doğmamış çocuklarını bile bu topraklarda görmek istemiyoruz.” Derken şaka yapmıyordu. Hem de bunu tarihlerinde aldıkları en ağır yenilginin yıl dönümünde yapıyor üstüne üstelik yanındaki katilerle beraber kahkahalarla poz verirken yapıyordu.

  Bosna sokakları ise eski görüntülerinden eser kalmayan karanlık günlerine geri dönmeye başladı. Erkeklerin kurşun ziyan olmasın diye kesilerek katledildiği, kadınların ve kız çocuklarının ırzına geçildiği, hamile kadınların – tıpkı Ermenilerin yaptığı gibi- karnındaki çocuğun cinsiyetine göre iddiaya girişildiği yer oldu.

  Bosna, can Bosna o gün kan ağlarken biz o gün oraya gidemedik, el uzatamadık Allah bizleri onlara el uzatacak kadar güçlü olamadığımız için affetsin. Onlar vahşi Avrupa’nın göbeğinde can çekişirken bizler olanları sadece televizyondan izledik ve canımız sıkılınca kanalı değiştirdik. Baktık diğer kanalda da aynı görüntüler var televizyonu kapatıp tüm olup bitenleri görmemezlikten geldik. Vahşi Avrupa onlara Türk’sünüz diye saldırırken onlara ayrıca Müslüman mısın? Diye sormazken bugün çıkıp da Türk’ü İslam’dan, İslam’ı Türk’ten ayırmaya çalışan embesiller var. Allah, milletimize öyle bir güç kuvvet versin ki yeryüzünde ne kadar mazlum varsa hepsine kol kanat gerelim, onlar Allah deyince bizler Allah’ın yeryüzündeki ordusu olarak onların yardımına koşalım.

  Türk’ü İslam’dan ayırmaya çalışanlara da güzel bir sözle cevap verelim; “ bizler Hıra dağı kadar Müslüman, Tanrı dağları kadar Türk’üz.” Bu millete mensup olmakla da şeref duyuyor ve bu şerefi istemeyenlere de rahmetli Ebulfeyz Elçibey’in bir sözüyle cevap vermek istiyoruz rahmetli diyor ki; “Türk değilim diyene karşı sakın ısrar etmeyin. Allah’ın bahş ettiği (bağışladığı) şerefi istemeyen şerefsize biz zorla şeref verecek değiliz ya! ” diyerek son noktayı koymuştur.

 Bosna-Hersek cumhuriyetinin kuruluşunun yıl dönümü kutlu olsun.

  Allah Türk milletini payidar eylesin…

Fatih KAPLAN 1.03.2018

 

 

 

 


Bu haber 193 defa okundu.

Benzer Haberler

T.C. ERBAA BELEDİYE BAŞKANLIĞI ARAÇ KİRALAMA HİZMET ALIMI İHALE İLANI

Araç Kiralama Hizmet Alımı İhalesi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:


Salı, Mar.20.2018 - 13:38

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

  Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Tokat İl, Erbaa

Salı, Mar.20.2018 - 13:37

Erbaa Yeni Statyumuna Kavuşuyor

Erbaa Yeni Statyumuna Kavuşuyor

Erbaa'da 17,5 Milyon TL’ye ihalesi gerçekleştirilen yeni ilçe stadyumunun ruhsat işlemleri gerçekleştirildi. Stadyumun inşasına önümüzdeki hafta Pazartesi günü başlanacağı belirtildi.


Cuma, Mar.16.2018 - 12:16

YAZARIMIZ OSMAN BAŞ 12. ANKARA KİTAP FUARINDA OKUYUCULARI İLE BULUŞTU)

YAZARIMIZ OSMAN BAŞ 12. ANKARA KİTAP FUARINDA OKUYUCULARI İLE BULUŞTU) Osman Baş (Eğitimci-şair-yazar) 12.Ankara Kitap fuarında Akçağ standında okuyucularıyla buluştu.

Salı, Şub.20.2018 - 22:03

Kitap Şuuru Erbaa'da

Kitap Şuuru Erbaa'da Türkiye'de ilk olarak Gaziantep'te,  Türkav Gaziantep şubesi ve Eğitimci-yazar, Oğuzhan Saygılı'nın başlattığı ve kısa zamanda ülke genelinde yaygınlaşan Kitap okuma ve okuduğunu anlatma etkinliği artık ilçemizde de faaliyete geçti. 

Perşembe, Şub.15.2018 - 14:56

Bu Yazarın Diğer Yazıları

BİR MİSYONERE GÖRE ÇANAKKALE NEDİR?


Pazar, Mar.18.2018 - 18:05

KEMALİSTLER VE ANTİ KEMALİSTLER


Perşembe, Mar.15.2018 - 11:15

"KORKMA" DİYEN AKİF BUGÜN ERBAA'DA SAHNEDEYDİ


Pazartesi, Mar.12.2018 - 12:58

HER HANGİ BİR VELİ TOPLANTISI


Perşembe, Mar.08.2018 - 11:19

ERBAA'NIN YILDIZLARI SAHNEDE


Pazartesi, Mar.05.2018 - 10:26

ERBAA'DA: OKUYAN KALEMLER GRUBU


Perşembe, Şub.22.2018 - 02:30

CİĞERSİZ CİĞERCİLER


Pazartesi, Şub.19.2018 - 10:32

SAVAŞTA, NATO ORANTISI VE ÖLÇÜ NASIL OLMALI?


Perşembe, Şub.15.2018 - 12:40

GÜNÜMÜZÜN TAŞNAK VE HINÇAK'LARI


Pazartesi, Şub.12.2018 - 12:02

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.