İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

Pazartesi, 25 Haziran, 2018

İletişim - Üye Ol - Üye Girişi - Şifremi Unuttum !! - Sitene Ekle


GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

ERBAA'NIN YILDIZLARI SAHNEDE

Pazartesi, Mar.05.2018 - 10:26
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

ERBAA’NIN YILDIZLARI SAHNEDE

  İlçemizde son zamanlarda çoğu kişinin göremezden geldiği bazılarının ise umursamadığı bazı gelişmeler olmakta. Bunlar arasında yaklaşık bir ay önce bir araya gelen ve kısa zaman diliminde kaynaşıp dostluk ortamını en üst seviyeye çıkaran bir grup var. Bugün sizlere onlardan bahsetmek istiyorum. Kim olduklarını merak ediyorsunuz. Onlar; “ KİM BUNLAR”

 Kendilerini böyle ifade ediyorlar. Peki, gerçekten de; KİM BUNLAR?

 Bunlar, konusu vatan sevgisi olan bir oyunu sahneye koyarken Allah rızasından başka hiçbir şey beklemeyen gençlerimiz. Bunlar; mesai saati geçince hemen dışarı fırlamak için can atan ruhsuz memurdan kat be kat üstün ruhlu çocuklar. Bunlar; tanıştıkları ilk günden bugüne kadar dostluk sınırlarını aşmadan, dedikodu ve çekişme yapmadan kardeşliğin örneğini etrafına sergileyen güzel çocuklarımız. Bunlar; yaptıkları sanat da Allah’a, kitaba, vatana, bayrağa hakaret etmeden, sanatın nasıl yapılacağını Türkiye’ye ispat etmek isteyen gençlerimiz. Bunlar; devran sürdüğü makamın kapısındaki bayrağa dönüp bakmaya tenezzül etmeyen güya “müdür” kılıklı ruhsuzlardan bin kata daha vatansever Türk evlatları. Bunlar; sokakta gezerken pencerelerimizin ardından bakarken ne avare çocuklar dediğimiz ama fırsat verilince yaşıtları olan Fatih Sultan Mehmet Han’ın yaptığı gibi gönülleri fetheden Türk evlatları. Bunlar; hiç bilmedikleri bir ortama ve işe dalıp en son yarışmada rakiplerin ifadesini aynen aktarıyorum, “ siz bizlere normal yarışma dediniz ama karşımıza profesyonel ekip çıkarıyorsunuz.” Dedirten yürekli ve kabiliyetli çocuklarımız. Bunlar; kendilerine ilgi göstermesi gerekenlere hayıflanmadan onlara ilgi gösteren, onların adam yerine koyduklarının adam olmadıklarını anlatacak güne kadar bekleyen sabırlı Türk evlatları. Bunlar; hiç kimseden karşılık beklemeden atalarına layık olmak isteyen kahraman çocuklarımız. Bunlar; sahnede Allah adına cihat eden Müslüman Türk evlatları. Bunlar; bazen ebeveynlerinden bazen öğretmenlerinden fırça yiyen ama onlara saygıda kusur etmeyen evlatlarımız. Bunlar; mensup oldukları milletin vatan uğruna çektikleri sıkıntıları 15 dakikada anlatıp alınlarının akıyla sahnede başarılı olan gençlerimiz. Bunlar; ilçemizin adını ilde, ilimizin adını bölgede temsil edecek olan yavrularımız. Bunlar; buraları temsil ederken temsil noktasındakilerin görmediği veya görmek istemediği isimsiz kahramanlarımız. Bunlar; her türlü yokluğa ve zorluğa rağmen kendilerine güvenen insanların umutlarını boşa çıkarmayan birer cengaver. Bunlar; ne bölge Türkiye geneli hepsini aşarız diyerek yola çıkan kendilerine güveni olan mükemmel insanlarımız. Bunlar; yarının Türkiye’si. Bunlar; sokaklardan çıkıp sahnede devleşen abidelerimiz. Bunlar; yarın sahnede veya herhangi başka bir ortamda milletimizi temsil edecek pırıl pırıl çocuklarımız.

  İşte size; “ KİM BUNLAR.”

  Yazmakla bitmeyecek olan gençlerimiz onlar. Onlar; Bayrağa saygısı olmayan “müdür” kılıklıdan daha çok vatansever, okulun girişine “ welcome to school” yazacak kadar şuursuz okul personelinden daha şuurlu Türk evlatları. Gelecek onların elinde yükselecek ve onlarla şekillenecek.

 Biz onlardan razıyız, onlarda bizlerden razı olur inşallah. Allah onlardan bin kat razı olsun ki oyunlarında yüce Türk milletinin asil duruşu şeref kazanıyor.

  Allah bahtlarını ve yollarını açık etsin.

 Fatih KAPLAN 5.03.2018


Bu haber 327 defa okundu.

Benzer Haberler

T.C. ERBAA BELEDİYE BAŞKANLIĞI HAZIR BETON ALIMI İHALE İLANI

Hazır Beton Alımı İhalesi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır: 

Salı, Haz.19.2018 - 15:43

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2015/11973 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Salı, Haz.19.2018 - 15:42

Erbaa'da inşa edilen 224 TOKİ konutu sahiplerini buldu

Erbaa'da inşa edilen 224 TOKİ konutu sahiplerini buldu Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından  Erbaa'da inşaa edilen, 224 konutun hak sahipleri kura ile belirlendi.

Perşembe, Haz.07.2018 - 16:17

TOKAT ERBAA AKGÜN-ENGELLİ-EZEBAĞI-MEYDANDÜZÜ-GÜVEÇLİ VE ZOĞALLIÇUKUR KÖYLERİ KAPALI SİSTEM SST YAPIM İŞİ TOKAT İL ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Erbaa Akgün-Engelli-Ezebağı-Meydandüzü-Güveçli ve Zoğallıçukur Köyleri Kapalı Sistem SST Yapım İşi  4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır. 

Salı, Haz.05.2018 - 10:14

Erbaa'da eski tekel ambarları belediyeye devredildi

Erbaa'da eski tekel ambarları belediyeye devredildi Erbaa'da eski tekel ambarlarının bulunduğu 75 bin metrekarelik alan belediyeye devredildi.

Salı, Haz.05.2018 - 10:11

Bu Yazarın Diğer Yazıları

HİÇ KİMSE KENARA ÇEKİLMESİN


Pazartesi, Haz.18.2018 - 11:24

ERBAA'DA RAMAZANI YAŞAMAK


Cuma, Haz.15.2018 - 13:48

AYBÜKE VE SAİD ARASINDA GEÇEN BİR YIL


Pazartesi, Haz.11.2018 - 01:53

HAVADA PATLAYAN SAYGI(SIZLIK)


Perşembe, Haz.07.2018 - 01:13

DOĞU TÜRKİSTAN'DA TÜRK OLMAK


Pazartesi, Haz.04.2018 - 09:12

AYNI GEMİDEYİZ AMA RAHATSIZLIKLAR VAR


Perşembe, May.31.2018 - 11:36

CAN AZERBAYCAN


Pazartesi, May.28.2018 - 09:39

SAVAŞIN BİNBİR HALİ


Perşembe, May.24.2018 - 11:51

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.