İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

Çarşamba, 21 Mart, 2018

İletişim - Üye Ol - Üye Girişi - Şifremi Unuttum !! - Sitene Ekle


GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

ERBAA'NIN YILDIZLARI SAHNEDE

Pazartesi, Mar.05.2018 - 10:26
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

ERBAA’NIN YILDIZLARI SAHNEDE

  İlçemizde son zamanlarda çoğu kişinin göremezden geldiği bazılarının ise umursamadığı bazı gelişmeler olmakta. Bunlar arasında yaklaşık bir ay önce bir araya gelen ve kısa zaman diliminde kaynaşıp dostluk ortamını en üst seviyeye çıkaran bir grup var. Bugün sizlere onlardan bahsetmek istiyorum. Kim olduklarını merak ediyorsunuz. Onlar; “ KİM BUNLAR”

 Kendilerini böyle ifade ediyorlar. Peki, gerçekten de; KİM BUNLAR?

 Bunlar, konusu vatan sevgisi olan bir oyunu sahneye koyarken Allah rızasından başka hiçbir şey beklemeyen gençlerimiz. Bunlar; mesai saati geçince hemen dışarı fırlamak için can atan ruhsuz memurdan kat be kat üstün ruhlu çocuklar. Bunlar; tanıştıkları ilk günden bugüne kadar dostluk sınırlarını aşmadan, dedikodu ve çekişme yapmadan kardeşliğin örneğini etrafına sergileyen güzel çocuklarımız. Bunlar; yaptıkları sanat da Allah’a, kitaba, vatana, bayrağa hakaret etmeden, sanatın nasıl yapılacağını Türkiye’ye ispat etmek isteyen gençlerimiz. Bunlar; devran sürdüğü makamın kapısındaki bayrağa dönüp bakmaya tenezzül etmeyen güya “müdür” kılıklı ruhsuzlardan bin kata daha vatansever Türk evlatları. Bunlar; sokakta gezerken pencerelerimizin ardından bakarken ne avare çocuklar dediğimiz ama fırsat verilince yaşıtları olan Fatih Sultan Mehmet Han’ın yaptığı gibi gönülleri fetheden Türk evlatları. Bunlar; hiç bilmedikleri bir ortama ve işe dalıp en son yarışmada rakiplerin ifadesini aynen aktarıyorum, “ siz bizlere normal yarışma dediniz ama karşımıza profesyonel ekip çıkarıyorsunuz.” Dedirten yürekli ve kabiliyetli çocuklarımız. Bunlar; kendilerine ilgi göstermesi gerekenlere hayıflanmadan onlara ilgi gösteren, onların adam yerine koyduklarının adam olmadıklarını anlatacak güne kadar bekleyen sabırlı Türk evlatları. Bunlar; hiç kimseden karşılık beklemeden atalarına layık olmak isteyen kahraman çocuklarımız. Bunlar; sahnede Allah adına cihat eden Müslüman Türk evlatları. Bunlar; bazen ebeveynlerinden bazen öğretmenlerinden fırça yiyen ama onlara saygıda kusur etmeyen evlatlarımız. Bunlar; mensup oldukları milletin vatan uğruna çektikleri sıkıntıları 15 dakikada anlatıp alınlarının akıyla sahnede başarılı olan gençlerimiz. Bunlar; ilçemizin adını ilde, ilimizin adını bölgede temsil edecek olan yavrularımız. Bunlar; buraları temsil ederken temsil noktasındakilerin görmediği veya görmek istemediği isimsiz kahramanlarımız. Bunlar; her türlü yokluğa ve zorluğa rağmen kendilerine güvenen insanların umutlarını boşa çıkarmayan birer cengaver. Bunlar; ne bölge Türkiye geneli hepsini aşarız diyerek yola çıkan kendilerine güveni olan mükemmel insanlarımız. Bunlar; yarının Türkiye’si. Bunlar; sokaklardan çıkıp sahnede devleşen abidelerimiz. Bunlar; yarın sahnede veya herhangi başka bir ortamda milletimizi temsil edecek pırıl pırıl çocuklarımız.

  İşte size; “ KİM BUNLAR.”

  Yazmakla bitmeyecek olan gençlerimiz onlar. Onlar; Bayrağa saygısı olmayan “müdür” kılıklıdan daha çok vatansever, okulun girişine “ welcome to school” yazacak kadar şuursuz okul personelinden daha şuurlu Türk evlatları. Gelecek onların elinde yükselecek ve onlarla şekillenecek.

 Biz onlardan razıyız, onlarda bizlerden razı olur inşallah. Allah onlardan bin kat razı olsun ki oyunlarında yüce Türk milletinin asil duruşu şeref kazanıyor.

  Allah bahtlarını ve yollarını açık etsin.

 Fatih KAPLAN 5.03.2018


Bu haber 205 defa okundu.

Benzer Haberler

T.C. ERBAA BELEDİYE BAŞKANLIĞI ARAÇ KİRALAMA HİZMET ALIMI İHALE İLANI

Araç Kiralama Hizmet Alımı İhalesi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:


Salı, Mar.20.2018 - 13:38

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

  Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Tokat İl, Erbaa

Salı, Mar.20.2018 - 13:37

Erbaa Yeni Statyumuna Kavuşuyor

Erbaa Yeni Statyumuna Kavuşuyor

Erbaa'da 17,5 Milyon TL’ye ihalesi gerçekleştirilen yeni ilçe stadyumunun ruhsat işlemleri gerçekleştirildi. Stadyumun inşasına önümüzdeki hafta Pazartesi günü başlanacağı belirtildi.


Cuma, Mar.16.2018 - 12:16

YAZARIMIZ OSMAN BAŞ 12. ANKARA KİTAP FUARINDA OKUYUCULARI İLE BULUŞTU)

YAZARIMIZ OSMAN BAŞ 12. ANKARA KİTAP FUARINDA OKUYUCULARI İLE BULUŞTU) Osman Baş (Eğitimci-şair-yazar) 12.Ankara Kitap fuarında Akçağ standında okuyucularıyla buluştu.

Salı, Şub.20.2018 - 22:03

Kitap Şuuru Erbaa'da

Kitap Şuuru Erbaa'da Türkiye'de ilk olarak Gaziantep'te,  Türkav Gaziantep şubesi ve Eğitimci-yazar, Oğuzhan Saygılı'nın başlattığı ve kısa zamanda ülke genelinde yaygınlaşan Kitap okuma ve okuduğunu anlatma etkinliği artık ilçemizde de faaliyete geçti. 

Perşembe, Şub.15.2018 - 14:56

Bu Yazarın Diğer Yazıları

BİR MİSYONERE GÖRE ÇANAKKALE NEDİR?


Pazar, Mar.18.2018 - 18:05

KEMALİSTLER VE ANTİ KEMALİSTLER


Perşembe, Mar.15.2018 - 11:15

"KORKMA" DİYEN AKİF BUGÜN ERBAA'DA SAHNEDEYDİ


Pazartesi, Mar.12.2018 - 12:58

HER HANGİ BİR VELİ TOPLANTISI


Perşembe, Mar.08.2018 - 11:19

VAHŞİ AVRUPA'DA BAĞIMSIZ BOSNA


Perşembe, Mar.01.2018 - 00:39

ERBAA'DA: OKUYAN KALEMLER GRUBU


Perşembe, Şub.22.2018 - 02:30

CİĞERSİZ CİĞERCİLER


Pazartesi, Şub.19.2018 - 10:32

SAVAŞTA, NATO ORANTISI VE ÖLÇÜ NASIL OLMALI?


Perşembe, Şub.15.2018 - 12:40

GÜNÜMÜZÜN TAŞNAK VE HINÇAK'LARI


Pazartesi, Şub.12.2018 - 12:02

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.