İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

Pazartesi, 25 Haziran, 2018

İletişim - Üye Ol - Üye Girişi - Şifremi Unuttum !! - Sitene Ekle


GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

HER HANGİ BİR VELİ TOPLANTISI

Perşembe, Mar.08.2018 - 11:19
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

HER HANGİ BİR VELİ TOPLANTISI

  Geçen günlerde kızımın okuluna veli toplantısına davet edildim. Genel olarak hemen hemen aynı atmosferde geçen toplantılardan fazla bir farkı yoktu. Tek fark sınıfa yeni yapılan kitaplıktı diyebilirim.

  Malumunuz üzerine sırasıyla ilgili öğretmenler, rehberlik ve sınıf öğretmeninin uzun bir konuşmasından sonra dilek istek ve şikâyetlere geçildi. Durumu iyi olan öğrencilerin velileri kırıtarak ve sırıtarak söz alıyor; “ benim çocuğum nasıl hocammm.” Gibilerinden hava atmalarından sonra, alınan cevaplar karşısından savaş kazanmış komutan edasıyla yerine oturan velilerin ardından, şikâyet faslı başladı. Sınıftaki tüm velilerin şikâyetleri de bire bir aynıydı. “ çocuklarımız kitap okumuyor, internete bağımlı oldular, arkadaşlarıyla geçimsizlikleri var vs.”

  Çocuklarımızdan bu konular hakkında şikayet ederken kendimize hiç eleştiri getirmiyoruz. Kendimize bazı sorular soksak acaba cevapları nasıl olurdu? Mesela; biz ne kadar kitap okuyoruz? Çocuklarımızın kitap okumasını teşvik etmek için ayda kaç kitap alıp çocuklarımıza veriyoruz? Onlarla beraber kaç saat beraber kitap okuyoruz? Çocuklarımızı şehrimizdeki kütüphanelere kaç kere götürdük?

  İnternet konusunda; bizler günde kaç kez internet denen dipsiz kuyuya dalıyor, kaç dakika yada kaç saat vaktimizi burada geçiriyoruz? Çocuğumuz eve geldiğinde elimizden telefonu veya tableti kaç defa bırakıyoruz. Yanımıza bir dostumuz geldiğinde ve çocuğumuz bizi karşıdan izlerken, dostumuzla muhabbet ederken kaç defa onu bu ilgiden mahrum bırakıyor ve elimize hemen telefonu alıyoruz. Çocuklarımız bizimle oynamak veya dertleşmek istediğinde onlara ne kadar vakit ayırıyoruz.

 Arkadaşlarıyla geçim konusunda ise; kaç tanemiz çocuğumuzu okula gönderirken mesleğimizin veya cebimizin üstünlüğünden bahsetmeden asıl üstünlüğün bilgide olduğunu kaç tanemiz söylüyor. Kaç velimiz, onların dokunulmaz değil ve hürriyet denen kavramında sınırlı olduğunu kaç tanemiz söyleyip onların isteklerini kaç tanemiz sınırlama yoluna gidiyor.

  Çocuklarımızı ilahlaştırmadan atlarımızın yaptığı ve yaşadığı gibi yaşayamıyoruz. Zira onlar “ ataerkil” iken bizler “ oğulerkil” yaşamaya ve çocuklarımızı gözümüzde ilahlaştırmaya başladık. Kendini ilah hisseden çocuklarımızda bizleri kendine köle, toplumu da bu kölelik düzeninin bir parçası görmeye başlamadılar mı?

  Aslında hata çocuklarımızda değil onları düzenli yetiştiremeyen veya yetiştirmek istemeyen bizlerde değil mi?

 Son olarak değinmek istediğim bir konu da, yazımın en başında belirttiğim gibi sınıfa yapılan kitaplık. Kitabı olmayan ve kitap okumayan çocuklarımızın parasıyla yapılan kitaplığımız. İşte o kitabı olmayan kitaplık bizim umutlarımızın yeşerdiği yer oldu. O kitaplığın yanısıra yeni gelen Türkçe öğretmenin de umutlarımızı yeşerten bir çalışma içinde olduğunu öğrenince biraz daha sevindik ki, bu çalışma ‘ oku, okuduğunu anlat ve yaz’ çalışmasıydı. İnşallah bu çalışma hem kitaplığımızı dolduracak hem de çocuklarımızı geliştirecek.

  Allah eğitim öğretim faaliyetlerinde çaba sarfeden tüm bireylere kolaylıklar versin.

Fatih KAPLAN   8.03.2018


Bu haber 219 defa okundu.

Benzer Haberler

T.C. ERBAA BELEDİYE BAŞKANLIĞI HAZIR BETON ALIMI İHALE İLANI

Hazır Beton Alımı İhalesi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır: 

Salı, Haz.19.2018 - 15:43

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2015/11973 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Salı, Haz.19.2018 - 15:42

Erbaa'da inşa edilen 224 TOKİ konutu sahiplerini buldu

Erbaa'da inşa edilen 224 TOKİ konutu sahiplerini buldu Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından  Erbaa'da inşaa edilen, 224 konutun hak sahipleri kura ile belirlendi.

Perşembe, Haz.07.2018 - 16:17

TOKAT ERBAA AKGÜN-ENGELLİ-EZEBAĞI-MEYDANDÜZÜ-GÜVEÇLİ VE ZOĞALLIÇUKUR KÖYLERİ KAPALI SİSTEM SST YAPIM İŞİ TOKAT İL ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Erbaa Akgün-Engelli-Ezebağı-Meydandüzü-Güveçli ve Zoğallıçukur Köyleri Kapalı Sistem SST Yapım İşi  4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır. 

Salı, Haz.05.2018 - 10:14

Erbaa'da eski tekel ambarları belediyeye devredildi

Erbaa'da eski tekel ambarları belediyeye devredildi Erbaa'da eski tekel ambarlarının bulunduğu 75 bin metrekarelik alan belediyeye devredildi.

Salı, Haz.05.2018 - 10:11

Bu Yazarın Diğer Yazıları

HİÇ KİMSE KENARA ÇEKİLMESİN


Pazartesi, Haz.18.2018 - 11:24

ERBAA'DA RAMAZANI YAŞAMAK


Cuma, Haz.15.2018 - 13:48

AYBÜKE VE SAİD ARASINDA GEÇEN BİR YIL


Pazartesi, Haz.11.2018 - 01:53

HAVADA PATLAYAN SAYGI(SIZLIK)


Perşembe, Haz.07.2018 - 01:13

DOĞU TÜRKİSTAN'DA TÜRK OLMAK


Pazartesi, Haz.04.2018 - 09:12

AYNI GEMİDEYİZ AMA RAHATSIZLIKLAR VAR


Perşembe, May.31.2018 - 11:36

CAN AZERBAYCAN


Pazartesi, May.28.2018 - 09:39

SAVAŞIN BİNBİR HALİ


Perşembe, May.24.2018 - 11:51

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.