İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

Çarşamba, 21 Mart, 2018

İletişim - Üye Ol - Üye Girişi - Şifremi Unuttum !! - Sitene Ekle


GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

"KORKMA" DİYEN AKİF BUGÜN ERBAA'DA SAHNEDEYDİ

Pazartesi, Mar.12.2018 - 12:58
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

“KORKMA” DİYEN AKİF BUGÜN ERBAA’DA SAHNEDEYDİ

  İstiklal marşımız “KORKMA” diye başlarken o gün korkmayan milletimiz bugün kimden korkar? Karşısına dikilen dost görünümlü düşmanlarından korkar mı? Etrafını çeviren ateş çemberinden korkar mı?

  Yaratıldığı günden bugüne kadar Allah’tan başkasına baş eğmeyen, Allah’tan başka hiçbir kuvvet önünde diz çökmeyen bu millet söz konusu bağımsızlığı olunca hiçbir şeyden korkmaz. Hiçbir kuvvet onun istiklalini korumasına mani olamaz.

  Bugün istiklal marşımızın kabulünün yıl dönümü. Bağımsızlığımızın sembollerinden olan marşımızın yazarı merhum Akif ‘e yaşamında her ne kadar vefamızı gösteremesek de mezara girse de ölümsüz olduğunu ispatlamaya çalışıyoruz. Bugün Erbaa’mızda ona gösterilen vefanın bir örneğini Erbaa’lı öğretmen ve öğrencilerimiz sergilediler.  Merhum Akif’in ruhunu şad ettiler. Öğretmen ve öğrenci uyumunu sahneye koydukları gibi mangal gibi yürekleri olduğunu gösterdiler. Onlar sahneye çıktıklarında Akif’in ruhu onları izleyici koltuklarından izledi ve onları alınlarından tek tek öptü, küçüklerin saçlarını okşadı. Dün ona yapılan tüm haksızlıkları unuttu bugün onu göklere çıkaran devletine ve milletine nasıl bağlıysa bugün de kendi hakkında yazılan ve sahneye konan oyun izlerken, devletine ve milletine olan bağlılığı ve saygısından dolayı hepsiyle gurur duydu. Hepsini takdir ve tebrik etti.

  Bizlere düşen görev dün yokluk içerisinde kurulan devletimize sahip çıkmak ve onun ilelebet yücelmesi için elimizden geldiğince çalışmaktır. Dedelerin verdiği mücadeleyi torunlarında vermesini sağlamak için onlara milli ve manevi duyguları olanca kuvvetiyle aşılamak zorundayız. Onlar bizlerden önderlik ve yollarını açacak ışık istiyor. Onlara bu karanlık ve zor yolda ışık tutmak ve onlara elimizden geldiğince yardımcı olmak zorundayız. Bizler nasıl davranır ve onlara nasıl örnek olursak onlarda bundan sonraki yaşamlarında hayatlarını öyle idame ettireceklerdir. Temsil noktasında olanlar gençlerimize yol açmalı ve onlara gereken tüm desteği vermelidir. Koltukları bugün zapt edenler yarın koltuklarını teslim edecekleri genç nesillere eğilmeden bükülmeden nasıl görev yapılır onun yolunu göstermek zorundalar.

  Gençlerimiz, geleceğimiz ve onlar bugün sahnede izledikleri tüm vatan evlatlarının yarın canlandıracak ve onların ruhunu şad edecekler. Utanılacak iş yapan evlatlarımızı dışlamak yerine bundan sonra onlara sahip çıkıp elimizden geldiğince topluma kazandırmalı ve onlar için hayatın tüm güzelliklerini onlara sunmalıyız. Gelip geçici hayatı, kalıcı olan ahiret hayatına tercih etmeden eğilmeden bükülmeden, şahsiyetini satmadan bedenini gelip geçici menfaatlerin hizmetine sunmadan hizmet etmenin yolunu göstermek ve Allah’tan başkasına baş eğmeyen toplum yetiştirmek için bugünden tezi yok çalışmak zorundayız.

  İstiklal marşımızın kabulünün yıldönümünde bizlere bu güzel şiir ve tiyatroyu sunan tüm gönül erlerine, minik öğrencilerimize ve onlara eşlik edip sahne arkasında zor işleri yapan tüm öğretmenlerimize sonsuz teşekkürü bir borç biliriz.

  Allah onlardan razı olsun, Merhum Akif’in ve tüm şehitlerimizin ruhu şad mekanı cennet olsun.

 

Fatih KAPLAN    12.03.2018


Bu haber 118 defa okundu.

Benzer Haberler

T.C. ERBAA BELEDİYE BAŞKANLIĞI ARAÇ KİRALAMA HİZMET ALIMI İHALE İLANI

Araç Kiralama Hizmet Alımı İhalesi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:


Salı, Mar.20.2018 - 13:38

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

  Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Tokat İl, Erbaa

Salı, Mar.20.2018 - 13:37

Erbaa Yeni Statyumuna Kavuşuyor

Erbaa Yeni Statyumuna Kavuşuyor

Erbaa'da 17,5 Milyon TL’ye ihalesi gerçekleştirilen yeni ilçe stadyumunun ruhsat işlemleri gerçekleştirildi. Stadyumun inşasına önümüzdeki hafta Pazartesi günü başlanacağı belirtildi.


Cuma, Mar.16.2018 - 12:16

YAZARIMIZ OSMAN BAŞ 12. ANKARA KİTAP FUARINDA OKUYUCULARI İLE BULUŞTU)

YAZARIMIZ OSMAN BAŞ 12. ANKARA KİTAP FUARINDA OKUYUCULARI İLE BULUŞTU) Osman Baş (Eğitimci-şair-yazar) 12.Ankara Kitap fuarında Akçağ standında okuyucularıyla buluştu.

Salı, Şub.20.2018 - 22:03

Kitap Şuuru Erbaa'da

Kitap Şuuru Erbaa'da Türkiye'de ilk olarak Gaziantep'te,  Türkav Gaziantep şubesi ve Eğitimci-yazar, Oğuzhan Saygılı'nın başlattığı ve kısa zamanda ülke genelinde yaygınlaşan Kitap okuma ve okuduğunu anlatma etkinliği artık ilçemizde de faaliyete geçti. 

Perşembe, Şub.15.2018 - 14:56

Bu Yazarın Diğer Yazıları

BİR MİSYONERE GÖRE ÇANAKKALE NEDİR?


Pazar, Mar.18.2018 - 18:05

KEMALİSTLER VE ANTİ KEMALİSTLER


Perşembe, Mar.15.2018 - 11:15

HER HANGİ BİR VELİ TOPLANTISI


Perşembe, Mar.08.2018 - 11:19

ERBAA'NIN YILDIZLARI SAHNEDE


Pazartesi, Mar.05.2018 - 10:26

VAHŞİ AVRUPA'DA BAĞIMSIZ BOSNA


Perşembe, Mar.01.2018 - 00:39

ERBAA'DA: OKUYAN KALEMLER GRUBU


Perşembe, Şub.22.2018 - 02:30

CİĞERSİZ CİĞERCİLER


Pazartesi, Şub.19.2018 - 10:32

SAVAŞTA, NATO ORANTISI VE ÖLÇÜ NASIL OLMALI?


Perşembe, Şub.15.2018 - 12:40

GÜNÜMÜZÜN TAŞNAK VE HINÇAK'LARI


Pazartesi, Şub.12.2018 - 12:02

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.