İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

Pazartesi, 25 Haziran, 2018

İletişim - Üye Ol - Üye Girişi - Şifremi Unuttum !! - Sitene Ekle


GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

"KORKMA" DİYEN AKİF BUGÜN ERBAA'DA SAHNEDEYDİ

Pazartesi, Mar.12.2018 - 12:58
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

“KORKMA” DİYEN AKİF BUGÜN ERBAA’DA SAHNEDEYDİ

  İstiklal marşımız “KORKMA” diye başlarken o gün korkmayan milletimiz bugün kimden korkar? Karşısına dikilen dost görünümlü düşmanlarından korkar mı? Etrafını çeviren ateş çemberinden korkar mı?

  Yaratıldığı günden bugüne kadar Allah’tan başkasına baş eğmeyen, Allah’tan başka hiçbir kuvvet önünde diz çökmeyen bu millet söz konusu bağımsızlığı olunca hiçbir şeyden korkmaz. Hiçbir kuvvet onun istiklalini korumasına mani olamaz.

  Bugün istiklal marşımızın kabulünün yıl dönümü. Bağımsızlığımızın sembollerinden olan marşımızın yazarı merhum Akif ‘e yaşamında her ne kadar vefamızı gösteremesek de mezara girse de ölümsüz olduğunu ispatlamaya çalışıyoruz. Bugün Erbaa’mızda ona gösterilen vefanın bir örneğini Erbaa’lı öğretmen ve öğrencilerimiz sergilediler.  Merhum Akif’in ruhunu şad ettiler. Öğretmen ve öğrenci uyumunu sahneye koydukları gibi mangal gibi yürekleri olduğunu gösterdiler. Onlar sahneye çıktıklarında Akif’in ruhu onları izleyici koltuklarından izledi ve onları alınlarından tek tek öptü, küçüklerin saçlarını okşadı. Dün ona yapılan tüm haksızlıkları unuttu bugün onu göklere çıkaran devletine ve milletine nasıl bağlıysa bugün de kendi hakkında yazılan ve sahneye konan oyun izlerken, devletine ve milletine olan bağlılığı ve saygısından dolayı hepsiyle gurur duydu. Hepsini takdir ve tebrik etti.

  Bizlere düşen görev dün yokluk içerisinde kurulan devletimize sahip çıkmak ve onun ilelebet yücelmesi için elimizden geldiğince çalışmaktır. Dedelerin verdiği mücadeleyi torunlarında vermesini sağlamak için onlara milli ve manevi duyguları olanca kuvvetiyle aşılamak zorundayız. Onlar bizlerden önderlik ve yollarını açacak ışık istiyor. Onlara bu karanlık ve zor yolda ışık tutmak ve onlara elimizden geldiğince yardımcı olmak zorundayız. Bizler nasıl davranır ve onlara nasıl örnek olursak onlarda bundan sonraki yaşamlarında hayatlarını öyle idame ettireceklerdir. Temsil noktasında olanlar gençlerimize yol açmalı ve onlara gereken tüm desteği vermelidir. Koltukları bugün zapt edenler yarın koltuklarını teslim edecekleri genç nesillere eğilmeden bükülmeden nasıl görev yapılır onun yolunu göstermek zorundalar.

  Gençlerimiz, geleceğimiz ve onlar bugün sahnede izledikleri tüm vatan evlatlarının yarın canlandıracak ve onların ruhunu şad edecekler. Utanılacak iş yapan evlatlarımızı dışlamak yerine bundan sonra onlara sahip çıkıp elimizden geldiğince topluma kazandırmalı ve onlar için hayatın tüm güzelliklerini onlara sunmalıyız. Gelip geçici hayatı, kalıcı olan ahiret hayatına tercih etmeden eğilmeden bükülmeden, şahsiyetini satmadan bedenini gelip geçici menfaatlerin hizmetine sunmadan hizmet etmenin yolunu göstermek ve Allah’tan başkasına baş eğmeyen toplum yetiştirmek için bugünden tezi yok çalışmak zorundayız.

  İstiklal marşımızın kabulünün yıldönümünde bizlere bu güzel şiir ve tiyatroyu sunan tüm gönül erlerine, minik öğrencilerimize ve onlara eşlik edip sahne arkasında zor işleri yapan tüm öğretmenlerimize sonsuz teşekkürü bir borç biliriz.

  Allah onlardan razı olsun, Merhum Akif’in ve tüm şehitlerimizin ruhu şad mekanı cennet olsun.

 

Fatih KAPLAN    12.03.2018


Bu haber 237 defa okundu.

Benzer Haberler

T.C. ERBAA BELEDİYE BAŞKANLIĞI HAZIR BETON ALIMI İHALE İLANI

Hazır Beton Alımı İhalesi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır: 

Salı, Haz.19.2018 - 15:43

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2015/11973 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Salı, Haz.19.2018 - 15:42

Erbaa'da inşa edilen 224 TOKİ konutu sahiplerini buldu

Erbaa'da inşa edilen 224 TOKİ konutu sahiplerini buldu Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından  Erbaa'da inşaa edilen, 224 konutun hak sahipleri kura ile belirlendi.

Perşembe, Haz.07.2018 - 16:17

TOKAT ERBAA AKGÜN-ENGELLİ-EZEBAĞI-MEYDANDÜZÜ-GÜVEÇLİ VE ZOĞALLIÇUKUR KÖYLERİ KAPALI SİSTEM SST YAPIM İŞİ TOKAT İL ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Erbaa Akgün-Engelli-Ezebağı-Meydandüzü-Güveçli ve Zoğallıçukur Köyleri Kapalı Sistem SST Yapım İşi  4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır. 

Salı, Haz.05.2018 - 10:14

Erbaa'da eski tekel ambarları belediyeye devredildi

Erbaa'da eski tekel ambarları belediyeye devredildi Erbaa'da eski tekel ambarlarının bulunduğu 75 bin metrekarelik alan belediyeye devredildi.

Salı, Haz.05.2018 - 10:11

Bu Yazarın Diğer Yazıları

HİÇ KİMSE KENARA ÇEKİLMESİN


Pazartesi, Haz.18.2018 - 11:24

ERBAA'DA RAMAZANI YAŞAMAK


Cuma, Haz.15.2018 - 13:48

AYBÜKE VE SAİD ARASINDA GEÇEN BİR YIL


Pazartesi, Haz.11.2018 - 01:53

HAVADA PATLAYAN SAYGI(SIZLIK)


Perşembe, Haz.07.2018 - 01:13

DOĞU TÜRKİSTAN'DA TÜRK OLMAK


Pazartesi, Haz.04.2018 - 09:12

AYNI GEMİDEYİZ AMA RAHATSIZLIKLAR VAR


Perşembe, May.31.2018 - 11:36

CAN AZERBAYCAN


Pazartesi, May.28.2018 - 09:39

SAVAŞIN BİNBİR HALİ


Perşembe, May.24.2018 - 11:51

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.