İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

KEMALİSTLER VE ANTİ KEMALİSTLER

Perşembe, Mar.15.2018 - 11:15
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

KEMALİSTLER VE ANTİ KEMALİSTLER

  Ulu önder Atatürk’ün vefatından sonra ülkemize yerleştirilmeye ve üzerinden rant oluşturulmaya çalışılan “ kemalizm” son dönemlerde rafa kaldırıldı. Mustafa Kemal ATATÜRK’le yakından uzaktan alakası olmadığını düşündüğüm bu terim maalesef ülkemizde yıllarca milletimize kan kusturdu. Bu maskenin ardına sığınan binlerce hatta milyonlarca insan da geçimini bu yoldan temin etme yolunu seçti. Kurulan türlü türlü dernekler yapılan faaliyetler maalesef milletten kopuk ve tarihine düşman bir yol izlediği için milletten onay alamadı. Memleketin her köşesine refah götürmek için fabrika yapan Mustafa Kemal ATATÜRK’ün yerini almaya çalışan bu sahte yüzler, gün geldi milletine dayak atmaktan geri durmadılar.  Milletine, bazen dayak atan bazen açılmayı çağdaşlık, ecdada küfrü ilericilik sayan bu anlayış tarihin derinliklerine gömülmek üzere. Atatürk yolunda samimiyetle hizmet etmeye çalışan binlerce hatta milyonlarca genç ise yıllar sonra baktılar ki, “kemalizm” diye ortaya atılan çalışma Mustafa Kemal Atatürk’le yakından uzaktan alakası olmayan işler içinde. Atatürk’ün kurmaya çalıştığı çağdaş medeniyet seviyesini, bırakın ileri götürmeyi günbegün geri götürmenin ve kurulan cumhuriyetin kökünden yok edilmesinin çalışmasını yapıyor. Alt tabandakilerin samimiyetle mücadele ettiği dava üsttekilerin dış güçlere hizmet ettiği bir projenin basamağı oldu.

 Nitekim onların attığı her adım milletiyle tezat oluşturdu ve milletine ızdırap vermekten başka işe yaramadı. Onlarda son dönemde bu “ kemalizm” oyununu bırakıp kendilerine farklı maskeler takmaya başladılar. Bazen, ulusalcı bazen de yeni cumhuriyetçi kimliğiyle ortaya çıksalar da asil Türk milleti onlara geçit vermedi- vermiyor.  

  Bir de bu cephenin karşı tarafı var ki, onlarda “anti Kemalistler” orada da durum bundan farklı değil. Onlarda aynen karşı taraf diye oluşturulan suni cepheye tavır alıp, tüm çalışmalarını “kemalizm” düşmanlığı zemini üzerine oturtup, ellerinden geldiğince karşı tarafı çökertmeye çalıştılar. Sadece suçlama, çözümsüzlük ve geçimsizlik zemini üzerine yapılan çalışmalar pek faydalı sonuçlar vermedi. O kesimde de kurulan dernekler, yazılan kitaplar ve yapılan faaliyetler milletten kopuk ve temelsiz olduğu için pek fayda sağlamadı. Bu kesimlerin çalışmaları da döndü dolaştı yine Mustafa Kemal Atatürk düşmanlığı üzerine bina edildi. Tek amaç ve gaye onun kurduğu ve çizdiği yolu yok etmek olan bu çalışmalarda milletten onay almadığı için bu kesimlerde bugün “din” çalışmaları altında kendilerine bir şemsiye açtılar ve onun altında birleşmeye başladılar. Tüm çalışmalarını bu maskenin altında saklamaya çalışsalar da bunlarda ilk grup gibi kendilerini geçindirmekten başka hiçbir iş yapmadan bu dünyadan göçüp gidecekler.

  İki tarafın birleştiği ortak bir nokta var. Mustafa Kemal Atatürk ilke ve inkılapları üzerine bina edilmiş Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yıkmak. Yerine kendi istedikleri bir düzen ve devlet kurmak olan bu iki tarafın sizce hangisi haklı? Soruyu şöyle değiştirelim. Siz ce;  kurduğumuz devletimizi iç ve dış güçler diye tabir ettiğimiz düşmanlarımız yıkmaya çalışırken bu iki taraftan hangisi devleti bir adım ileri götürmeye çalışıyor. Yanlış giden hangi olumsuzluğu düzeltmek için hangi güzel adımı atıp kurduğumuz son devlet olan bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devletini hangisi yaşatmak istiyor?

  Yokluktan gelip yokluğa gidecek olan bu millet, kendini yok etmek isteyen tüm güçleri yokluktan var edene gönderecek ve onlar yok olurken yüce Türk milleti her daim ayakta kalacak.

 Yok tan var edene hamdolsun, milletimiz varolsun…

Fatih KAPLAN     15.03.2018

 

 

 

 

 


Bu haber 284 defa okundu.

Benzer Haberler

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2012/557 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Cumartesi, Tem.21.2018 - 14:55

Kur'an Kursu Öğrencileri 15 Temmuz Şehitlerini Anmak Amacıyla Program Düzenledi

Kur'an Kursu Öğrencileri 15 Temmuz Şehitlerini Anmak Amacıyla Program Düzenledi
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz şehitlerini ve tüm şehitlerimizi anmak, 15 Temmuz'un çocuklar ve gençler nezdinde bir bilinç, şuur ve ruha dönüşmesi için Erbaa ilçe müftülüğüne bağlı tüm yaz Kur'an kurslarında çeşitli programlar düzenlendi.

Cumartesi, Tem.14.2018 - 13:32

Şehitlerimiz İçin Okunan Hatmi Şerifler Dualarla Bağışlandı

Şehitlerimiz İçin Okunan Hatmi Şerifler Dualarla Bağışlandı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde düzenlenen ''Şehitlerimiz için Kur'an okuyoruz'' kampanyası kapsamında camilerimizde ve Kur'an kurslarımızda okunan hatmi şeriflerin duası için program düzenlendi.

Cumartesi, Tem.14.2018 - 13:30

YEMEK HİZMETİ ALINACAKTIR ERBAA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Taşımalı Ortaöğretim Kapsamında 810 Öğrenciye Sıcak Sulu Öğlen Yemeği hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cumartesi, Tem.14.2018 - 11:30

YEMEK HİZMETİ ALINACAKTIR ERBAA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

Taşımalı İlköğretim Kapsamında 899 Öğrenciye 180 İş Günü Sıcak Sulu Öğlen Yemeği Alımı ve Servis hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cumartesi, Tem.14.2018 - 11:28

Bu Yazarın Diğer Yazıları

TEKNEDE KAYBOLAN UMUTLAR VE ARTAN EKMEĞİMİZ...


Perşembe, Tem.19.2018 - 01:19

GAYRİ MEŞRULARIN DARBESİNE, KARŞI DARBE


Pazartesi, Tem.16.2018 - 12:10

YENİ DÜZENİN İLK İCRAATI: TEMİZLİK


Perşembe, Tem.12.2018 - 10:48

RAKI MI? ZEMZEM Mİ?


Pazartesi, Tem.09.2018 - 11:59

KAHRAMAN TÜRK ORDUSU


Perşembe, Haz.28.2018 - 11:45

MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN


Pazartesi, Haz.25.2018 - 12:11

HİÇ KİMSE KENARA ÇEKİLMESİN


Pazartesi, Haz.18.2018 - 11:24

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.