İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

KEMALİSTLER VE ANTİ KEMALİSTLER

Perşembe, Mar.15.2018 - 11:15
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

KEMALİSTLER VE ANTİ KEMALİSTLER

  Ulu önder Atatürk’ün vefatından sonra ülkemize yerleştirilmeye ve üzerinden rant oluşturulmaya çalışılan “ kemalizm” son dönemlerde rafa kaldırıldı. Mustafa Kemal ATATÜRK’le yakından uzaktan alakası olmadığını düşündüğüm bu terim maalesef ülkemizde yıllarca milletimize kan kusturdu. Bu maskenin ardına sığınan binlerce hatta milyonlarca insan da geçimini bu yoldan temin etme yolunu seçti. Kurulan türlü türlü dernekler yapılan faaliyetler maalesef milletten kopuk ve tarihine düşman bir yol izlediği için milletten onay alamadı. Memleketin her köşesine refah götürmek için fabrika yapan Mustafa Kemal ATATÜRK’ün yerini almaya çalışan bu sahte yüzler, gün geldi milletine dayak atmaktan geri durmadılar.  Milletine, bazen dayak atan bazen açılmayı çağdaşlık, ecdada küfrü ilericilik sayan bu anlayış tarihin derinliklerine gömülmek üzere. Atatürk yolunda samimiyetle hizmet etmeye çalışan binlerce hatta milyonlarca genç ise yıllar sonra baktılar ki, “kemalizm” diye ortaya atılan çalışma Mustafa Kemal Atatürk’le yakından uzaktan alakası olmayan işler içinde. Atatürk’ün kurmaya çalıştığı çağdaş medeniyet seviyesini, bırakın ileri götürmeyi günbegün geri götürmenin ve kurulan cumhuriyetin kökünden yok edilmesinin çalışmasını yapıyor. Alt tabandakilerin samimiyetle mücadele ettiği dava üsttekilerin dış güçlere hizmet ettiği bir projenin basamağı oldu.

 Nitekim onların attığı her adım milletiyle tezat oluşturdu ve milletine ızdırap vermekten başka işe yaramadı. Onlarda son dönemde bu “ kemalizm” oyununu bırakıp kendilerine farklı maskeler takmaya başladılar. Bazen, ulusalcı bazen de yeni cumhuriyetçi kimliğiyle ortaya çıksalar da asil Türk milleti onlara geçit vermedi- vermiyor.  

  Bir de bu cephenin karşı tarafı var ki, onlarda “anti Kemalistler” orada da durum bundan farklı değil. Onlarda aynen karşı taraf diye oluşturulan suni cepheye tavır alıp, tüm çalışmalarını “kemalizm” düşmanlığı zemini üzerine oturtup, ellerinden geldiğince karşı tarafı çökertmeye çalıştılar. Sadece suçlama, çözümsüzlük ve geçimsizlik zemini üzerine yapılan çalışmalar pek faydalı sonuçlar vermedi. O kesimde de kurulan dernekler, yazılan kitaplar ve yapılan faaliyetler milletten kopuk ve temelsiz olduğu için pek fayda sağlamadı. Bu kesimlerin çalışmaları da döndü dolaştı yine Mustafa Kemal Atatürk düşmanlığı üzerine bina edildi. Tek amaç ve gaye onun kurduğu ve çizdiği yolu yok etmek olan bu çalışmalarda milletten onay almadığı için bu kesimlerde bugün “din” çalışmaları altında kendilerine bir şemsiye açtılar ve onun altında birleşmeye başladılar. Tüm çalışmalarını bu maskenin altında saklamaya çalışsalar da bunlarda ilk grup gibi kendilerini geçindirmekten başka hiçbir iş yapmadan bu dünyadan göçüp gidecekler.

  İki tarafın birleştiği ortak bir nokta var. Mustafa Kemal Atatürk ilke ve inkılapları üzerine bina edilmiş Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yıkmak. Yerine kendi istedikleri bir düzen ve devlet kurmak olan bu iki tarafın sizce hangisi haklı? Soruyu şöyle değiştirelim. Siz ce;  kurduğumuz devletimizi iç ve dış güçler diye tabir ettiğimiz düşmanlarımız yıkmaya çalışırken bu iki taraftan hangisi devleti bir adım ileri götürmeye çalışıyor. Yanlış giden hangi olumsuzluğu düzeltmek için hangi güzel adımı atıp kurduğumuz son devlet olan bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devletini hangisi yaşatmak istiyor?

  Yokluktan gelip yokluğa gidecek olan bu millet, kendini yok etmek isteyen tüm güçleri yokluktan var edene gönderecek ve onlar yok olurken yüce Türk milleti her daim ayakta kalacak.

 Yok tan var edene hamdolsun, milletimiz varolsun…

Fatih KAPLAN     15.03.2018

 

 

 

 

 


Bu haber 175 defa okundu.

Benzer Haberler

TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2017/478 TLMT.
TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Çarşamba, Nis.18.2018 - 14:27

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2015/150 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Çarşamba, Nis.11.2018 - 10:34

TOKAT İLİ ERBAA İLÇESİ HARUN YÜKSEL 12 DERSLİKLİ İÖO YAPIM İŞİ TOKAT İL ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ


Tokat İli Erbaa İlçesi Harun Yüksel 12 Derslikli İÖO Yapım İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır. 

Cumartesi, Nis.07.2018 - 11:25

ÜST YAPI YAPTIRILACAKTIR ERBAA ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ

Erbaa Orman İşletme Müdürlüğü Erbaa Şefliği, Boran Şefliği ve Sancar Şefliği Orman Yollarında 12+000 Km, Üst Yapı yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Çarşamba, Nis.04.2018 - 16:21

Erbaa Ticaret ve Sanayi odası olağan kongresini yaptı.

Erbaa Ticaret ve Sanayi odası olağan kongresini yaptı. Erbaa Ticaret ve Sanayi odası olağan kongresini yaptı.

Pazartesi, Nis.02.2018 - 12:51

Bu Yazarın Diğer Yazıları

ER MEYDANI SANDIK GÖRÜNDÜ


Perşembe, Nis.19.2018 - 10:21

KİMYASAL HAÇLI


Pazartesi, Nis.16.2018 - 10:40

MİRAÇ VE İMAN


Çarşamba, Nis.11.2018 - 23:48

KOMŞU KOMŞUNUN KÜLÜNE MUHTAÇ


Pazartesi, Nis.09.2018 - 08:31

ÖLÜNCE ÖLÜMSÜZ OLMAK


Pazar, Nis.01.2018 - 22:20

AFRİN DE SON BULAN 'ŞARK MESELESİ'


Çarşamba, Mar.28.2018 - 23:46

İTİRAFÇI HAİN: KEKLİK


Pazartesi, Mar.26.2018 - 11:07

DUA ORDUSUNU KURALIM


Perşembe, Mar.22.2018 - 11:51

BİR MİSYONERE GÖRE ÇANAKKALE NEDİR?


Pazar, Mar.18.2018 - 18:05

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.