İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

BİR MİSYONERE GÖRE ÇANAKKALE NEDİR?

Pazar, Mar.18.2018 - 18:05
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

BİR MİSYONERE GÖRE ÇANAKKALE NEDİR?

  18 Mart 1915 tarihinde Türk milleti bir destan yazdı. Tarihinde sayısız zaferlere imza atan yüce Türk milleti, o gün olduğu gibi bugün de destan yazmaya ve karşısında duran yabancı güçlere karşı o gün ki bugün de, şevk ve azimle mücadele etmektedir.

  Gerçi bizler zafer derken bazıları ne geçmişte ne de bugün yapılan mücadelenin zafer olmadığını ve hatta kazanılan tüm savaşların düzmece olduğunu söylemekte tereddüt göstermemektedir. Bizler, varlıkla yokluk arasında kazanılan tüm mücadelelerin birer efsane olduğunu ve bunu da yüce Türk milletinin kazandığını söylerken. Bir kısım -tarihçi- geçinen ama nerde doğduğu bile belli olmayan beyinsiz güruh ne verilen mücadeleleri ne de kazanılan savaşları zafer olarak saymamaktadır.

 Onlara göre verilen mücadele kahraman Türk milletinin başarısı değildir ve bizlere tarih yanlış öğretilmiştir. Onlara göre 15 yaşında bıyığı terlemeden cepheye giden 15 liler yoktur. Onlara göre gece yarısına kadar siper kazan asker, şehit olduğunda silahını vermeyen asker yoktur. Onlara göre bulutların içinde kaybolan düşman askeri yoktur. Onlara göre, “Bismillah” diyerek topun kızağına koskoca bir mermiyi yerleştiren Seyit Onbaşı yoktur. Onlara göre Sütçü İmam hiç yaşamamış, onlara göre Sakallı Nurettin paşa hiç savaş kazanmamıştır. Bir eli parçalanınca diğer eliyle bomba atan Mehmet Çavuş’un hikayesi birer abartıdan ibarettir. Onlara göre, Kut’ul Amare biz zafer değildir. İngiliz’e diz çöktüren Osmanlı ordusu ve kahraman komutanlar hiç yoktur. Onlara göre, Sakarya Meydan muharebesi yaşanmamış, söz verdiği saate Çiğlitepeyi alamayan ve sözünü tutamadığı içini intihar eden kumandan, hiçbir zaman böyle bir şey yapmamıştır.

  Aslında onlara göre yeryüzünde Türk milleti diye bir kavramda yoktur. Nasıl dün Çanakkale’de Türk’ü gözlerine göstermiyorlarsa bugün de bu topraklarda böyle bir milleti gözlerine göstermiyor ve bizleri sahip olduğumuz topraklardan öyle veya böyle atmak istiyorlar. İşte bunun için ve bünyemizde yerleşmeye çalışan Türklük bilincini silmek. Dün kazandığımız zaferleri bugün hiçe saymak için önce bu topraklara misyonerlerini gönderiyorlar. Dün, hoca kılığında bugün bir başka kılıkta. Bu yazıyı okurken “ hadi canım sende bizim memleketimizde yoktur.” Demeyin. Bu yazıyı sizinle beraber onlarda okuyor ve okuyacak. İnanın sizden fazla okuyacak ve okutacaklar da. Nasıl daha mürekkebi kurumadan yeni çıkan bir kitabı alıp kendi kütüphanelerine kayıt yapıyor ve 21 yaşında olan Erbaa doğumlu genç yazarımız Kadir Kaan Güler beyi, takibe alıyorlarsa bu yazıyı da bizi de sizi de takip ediyorlar. Unuttukları tek bir şey var onlar bizim, biz de onların farkındayız.   

  O gün etrafımıza örülen ateş çemberi aynı bugünler gibiydi. Tüm zorluk ve yokluklar içerisinde düşmana karşı verilen o gün ki şanlı mücadele bugün nasıl kutlanıyorsa, bugün verilen şanlı mücadelede yarın destan olarak yazılacaktır. Bazı iç ve dış düşmanlara karşı tüm bu destanlarımız, yazılacak, okunacak ve okutulacaktır.

  Varsın misyonerler bizi kötülesin, varsın hepsi bizi beceriksiz göstersin. Varsın tüm dünya birleşsin ama karşımıza adam gibi çıksınlar. Adam gibi döğüşüp adam gibi ölsünler. Dün gariban Hintliyi bugün gariban Suriyeliyi kıyafet giydirip karşımıza dikmesinler. Adam gibi alınlarına Haçı boyunlarına da Siyonizm’in işaretlerini takıp karşımıza öyle çıksınlar. Çıksınlar da görelim bu destanı bu millet nasıl yazar, görsünler.

  Allah Çanakkale ve tüm cephelerdeki şehitlerimizin mekanını Cennet eylesin.

  Allah bu milleti muzaffer eylesin…

  Fatih KAPLAN 18.03.2018


Bu haber 222 defa okundu.

Benzer Haberler

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2012/557 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Cumartesi, Tem.21.2018 - 14:55

Kur'an Kursu Öğrencileri 15 Temmuz Şehitlerini Anmak Amacıyla Program Düzenledi

Kur'an Kursu Öğrencileri 15 Temmuz Şehitlerini Anmak Amacıyla Program Düzenledi
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz şehitlerini ve tüm şehitlerimizi anmak, 15 Temmuz'un çocuklar ve gençler nezdinde bir bilinç, şuur ve ruha dönüşmesi için Erbaa ilçe müftülüğüne bağlı tüm yaz Kur'an kurslarında çeşitli programlar düzenlendi.

Cumartesi, Tem.14.2018 - 13:32

Şehitlerimiz İçin Okunan Hatmi Şerifler Dualarla Bağışlandı

Şehitlerimiz İçin Okunan Hatmi Şerifler Dualarla Bağışlandı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde düzenlenen ''Şehitlerimiz için Kur'an okuyoruz'' kampanyası kapsamında camilerimizde ve Kur'an kurslarımızda okunan hatmi şeriflerin duası için program düzenlendi.

Cumartesi, Tem.14.2018 - 13:30

YEMEK HİZMETİ ALINACAKTIR ERBAA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Taşımalı Ortaöğretim Kapsamında 810 Öğrenciye Sıcak Sulu Öğlen Yemeği hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cumartesi, Tem.14.2018 - 11:30

YEMEK HİZMETİ ALINACAKTIR ERBAA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

Taşımalı İlköğretim Kapsamında 899 Öğrenciye 180 İş Günü Sıcak Sulu Öğlen Yemeği Alımı ve Servis hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cumartesi, Tem.14.2018 - 11:28

Bu Yazarın Diğer Yazıları

TEKNEDE KAYBOLAN UMUTLAR VE ARTAN EKMEĞİMİZ...


Perşembe, Tem.19.2018 - 01:19

GAYRİ MEŞRULARIN DARBESİNE, KARŞI DARBE


Pazartesi, Tem.16.2018 - 12:10

YENİ DÜZENİN İLK İCRAATI: TEMİZLİK


Perşembe, Tem.12.2018 - 10:48

RAKI MI? ZEMZEM Mİ?


Pazartesi, Tem.09.2018 - 11:59

KAHRAMAN TÜRK ORDUSU


Perşembe, Haz.28.2018 - 11:45

MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN


Pazartesi, Haz.25.2018 - 12:11

HİÇ KİMSE KENARA ÇEKİLMESİN


Pazartesi, Haz.18.2018 - 11:24

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.