İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

DUA ORDUSUNU KURALIM

Perşembe, Mar.22.2018 - 11:51
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

DUA ORDUSUNU KURALIM

  Bu gece, kurtuluş gecesi, bu gece tövbe edip fani âlemde yapılan günahlardan kurtulma gecesi. Bizleri,  âlemleri yaradan Rabbimize yalvarma ve nefsimizi yenme gecesi. Geçen yılların muhasebesini yapıp şimdiye kadar yaptığımız günahlardan arınma gecesi. Bu gece, sadece tövbe gecesi de değil. Bu gece ellerin semaya açılıp dert ve belalardan kurtuluşu isteme gecesi. Bu gecede edilecek duaların geri çevrilmeyeceğinin vaadini veren Rabbimiz bizlere ne istesek verecek. Yeter ki samimiyetle ve sadece kendimiz için değil tüm insanlık için isteyelim.

  Sadece kendimiz için değil yaratıldığı günden bugüne kadar dünyaya yön ve nizam vermiş bu yüce milletin içinde dualarımızı eksik etmeyelim. Allah bu millete şimdiye kadar dünyayı yönetme ve düzene sokma fırsatı vermiş. Dünyada eşi benzeri görülmeyecek şekilde, yedi imparatorluk ve sayısız devlet kurma fırsatı verdiği bu yüce milletin has evlatları onlara bu fırsatı veren Allah’tan istemeyecek de kimden isteyecek. Şimdi, bu gece ellerimizi semaya dilimizi, dilimizi yaratana çevirip isteyelim.

  Ülkemiz için, çocuklarımız için, yurt içi ve yurt dışında cepheden cepheye giden, kahraman ordumuz için her şeyin en güzelini, en hayırlısını isteyelim. Biz, yine dünyaya hâkim olmayı isteyelim, bizim hâkim olduğumuz dünyada hangi alçak ölçüsüz silah kullanabilir? Hangi namussuz, hastane bombalayıp sonrada pis pis sırıtabilir? Hangi beyni sulanmış kimi nasıl dolandırabilir? Hangi ülke yerinden kalkıp binlerce kilometre ötedeki başka bir ülkeyi sömürebilir? Kim kendi kültürünü bir başka ülkeye empoze edebilir? Ya da hangi ülkenin veya dinin mabedi yıkılabilir? Kim kime işkence yapabilir veya hangi çocuk babasız kalabilir? Kim yerinden kalkıp da gecenin bir yarısı her hangi bir evin tepesine bomba bırakabilir?

  Şimdi bu geceden tezi yok isteyelim!

  Unutmayın, Allah için en çok savaşan, Allah’ın kelamını dünyanın her noktasına bizden başka yaymak isteyen bir başka millet yok. Millet düşmanlarına aldırmadan, Kutsal kitabımızda, “ kavmiyetçilik yoktur şirk yapmayın” diyen, münafıklara aldırmadan, dün hoca diye peşine takıldıkları şarlatanın söylediklerine bakmadan bu millet ve bu milletin evlatları için isteyin. Ordumuz tüm cephelerde, düşmana kan kustururken, bizler de dua ordusunu kurup göklerdeki melekleri ordumuzun yardımına gelmesini isteyelim. Dün Çanakkale’de, Sarıkamış’ta, Hint’te, Yemen’de inen melekler ordusunu bugün, biz Afrin’e, isteyelim. Ölüme, Allah Allah nidalarıyla koşan güzide evlatlarımızın yardımına melekleri davet edelim.

  İslam’ın sancağını yere düşürmemek için, mazlumları güldürmek, hainleri gebertmek için dua edelim. Allah bizi çok seviyor ki, bizleri şerefli Türk evladı yaratmış. Ataları Allah’ı en çok seven milletin evlatları olarak bizlerde üzerimize düşeni yapıp, dua ordusunun saflarını sıklaştıralım.

  Allah bu gece de kendine edilen duaları kabul, niyetlerimizi makbul eylesin.

  Yüce Türk milletinin bu ve bundan sonraki her gecesi hayırlı olsun…

  Fatih KAPLAN  22/03/2018

 

 

 

 

 

 


Bu haber 123 defa okundu.

Benzer Haberler

TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2017/478 TLMT.
TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Çarşamba, Nis.18.2018 - 14:27

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2015/150 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Çarşamba, Nis.11.2018 - 10:34

TOKAT İLİ ERBAA İLÇESİ HARUN YÜKSEL 12 DERSLİKLİ İÖO YAPIM İŞİ TOKAT İL ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ


Tokat İli Erbaa İlçesi Harun Yüksel 12 Derslikli İÖO Yapım İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır. 

Cumartesi, Nis.07.2018 - 11:25

ÜST YAPI YAPTIRILACAKTIR ERBAA ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ

Erbaa Orman İşletme Müdürlüğü Erbaa Şefliği, Boran Şefliği ve Sancar Şefliği Orman Yollarında 12+000 Km, Üst Yapı yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Çarşamba, Nis.04.2018 - 16:21

Erbaa Ticaret ve Sanayi odası olağan kongresini yaptı.

Erbaa Ticaret ve Sanayi odası olağan kongresini yaptı. Erbaa Ticaret ve Sanayi odası olağan kongresini yaptı.

Pazartesi, Nis.02.2018 - 12:51

Bu Yazarın Diğer Yazıları

ER MEYDANI SANDIK GÖRÜNDÜ


Perşembe, Nis.19.2018 - 10:21

KİMYASAL HAÇLI


Pazartesi, Nis.16.2018 - 10:40

MİRAÇ VE İMAN


Çarşamba, Nis.11.2018 - 23:48

KOMŞU KOMŞUNUN KÜLÜNE MUHTAÇ


Pazartesi, Nis.09.2018 - 08:31

ÖLÜNCE ÖLÜMSÜZ OLMAK


Pazar, Nis.01.2018 - 22:20

AFRİN DE SON BULAN 'ŞARK MESELESİ'


Çarşamba, Mar.28.2018 - 23:46

İTİRAFÇI HAİN: KEKLİK


Pazartesi, Mar.26.2018 - 11:07

BİR MİSYONERE GÖRE ÇANAKKALE NEDİR?


Pazar, Mar.18.2018 - 18:05

KEMALİSTLER VE ANTİ KEMALİSTLER


Perşembe, Mar.15.2018 - 11:15

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.