İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

İTİRAFÇI HAİN: KEKLİK

Pazartesi, Mar.26.2018 - 11:07
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

İTİRAFÇI HAİN: KEKLİK

  Rivayet odur ki; cihan padişahı Yavuz Sultan Selim Han bir gün, hayvan pazarını gezermiş. Velev ki tebdili kıyafet veya padişah kılığında olsun. Neyse efendim, maymunlar, kuşlar, ördekler derken keklik satan bir işyerinin önüne gelmiş. İçeri kafayı uzatmış ve bakmış ki bir sürü keklik. Hepsinde fiyat yazılı ama hepsinin ortasındaki kafeste tek başına duran bir keklik diğerlerinin tam on misli fiyatta. Kekliğin sağına bakmış soluna bakmış keklik aynı keklik. Hemen işyeri sahibini çağırmış ve sormuş; “ ben gördüm ki bu kekliğin diğer kekliklerden bir farkı yoktur? Ama fiyatı tam on mislidir bu nedendir?” deyince. Kekliğin sahibi de kekliğin meziyetini anlatmış hemen ona ve başlarında biriken kalabalığa, “ sultanım, bu keklik diğerleri gibidir ve hatta hiç farkı yoktur. Bunun tek farkı, bu ötmeye başlayınca diğerleri de bunun başına gelir bu da diğerlerinin geldiğini avcıya haber verir ve onları da onun kucağına götürür. İşte o yüzdendir ki bunun fiyatı on mislidir.”

  Sultan, hemen kesesini çıkarır ve kekliğin parasını ödeyip kafesle beraber satın alır. İşyerinden çıkar ve kalabalığın artması için biraz bekledikten sonra kekliği kafesinden çıkartır. Herkesin gözü önünde onlarca altın verdiği kekliğin kafasını kopartır ve tarihe geçen sözünü söyler. “ kendi cinsine ihanet edeni keklik dahi olsa topraklarımda yaşatmam.” Cansız kalan kekliğin bedenini ve kafasını farklı taraflara kopartır atar.

  İşte, itirafçı, hain kekliğin hazin sonu!

  Günümüzde ki keklikler ne yapıyor dersiniz? Önce milletine ve devletine ihanet ediyor. Sonra elinden gelirse hizmet etmesi gereken millete kumpas kuruyor ve kurulmasına yardımcı oluyor. Tabi bunları yaparken ederi bir dolardan başlayıp bedenini, beynini ve ruhunu satıyor. Ardından akla hayale gelmeyecek paraları birkaç yıl içinde kazanıyor. Sonra etrafta iş adamı, bilmem ne şucu, bucu diye geziyor. Sonra ne yapıyor milletin kökünü kazımak, devletini ortadan kaldırmak için elinden geleni yapıyor. Her türlü ihanetin içinde he türlü pisliğin içinde geziniyor. Kendisiyle beraber peşinde onlarca adam sürüklüyor. İhanetin ilk perdesini tamamladıktan ve her türlü çirkefi yaptıktan sonra gün geliyor en büyük hamlelerine başlıyorlar. Ama önlerindeki millet engelini aşamadan geri püskürtülüp ve yerin dibini boyluyorlar. Peki ya kazansalar yine aynı süt dökmüş kedi gibi mi olurlardı dersiniz?

  Daha sonra ne oluyor?   Hain ve alçaklıkta sınır tanımayan bu namussuz keklikler, işin ucunda zoru görünce ilk önce keklik başını satıyorlar. Nasılsa alışmış bir kere satmaya. Vatanını ve namusunu satan bu namussuza, başındaki namussuzu satmak zor gelir mi? Gelmez. Ne diyor, “ ben itirafçıyım.” Gel bakalım keklik efendi. Sen burada keklik gibi sekerdin, sülün gibi dolanırdın? Sen benim devletimin bilmediği neyi biliyordun da sakladın, niye sakladın? Derler bir gün!

  Keklik efendi, sen dün sattın, bugün sattın ve yarında satacaksın. Çünkü senin mayanda satmak var. Sen, vatanını satan adamsın, vatanını satan namusunu satar, gerçi namus kavramı sizin gibi namussuzlar için pek de önemli değildir? Her şeyi yap ama “bugüne kadar yediğimiz haram mı?” sorusunu sağına soluna sorma. Hem yediğiniz hem içtiğiniz haramdır. Hem de külliyen haramdır. Gerçi hocanıza göre haram değil helaldir? Siz ona sormuşsunuzdur o da cevaz vermiştir. Ve size demiştir ki, “evladım, bunlar sıradan işler ne de olsa biz bir domuzdan türedik o yüzden böyle işler sıradan ve basittir siz devam edin.” demiştir.

  Siz bugün dolansanız da ben görüyorum ki millet size en güzel cevabı sizi görünce görmemezlikten gelerek veriyor. Şuna emin olun ki bu millet sizi bir ömür boyu görmeyecek ve affetmeyecek. Milliyetsiz, millet düşmanı hain keklikler.

Fatih KAPLAN 26.03.2018

 

 


Bu haber 85 defa okundu.

Benzer Haberler

TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2017/478 TLMT.
TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Çarşamba, Nis.18.2018 - 14:27

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2015/150 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Çarşamba, Nis.11.2018 - 10:34

TOKAT İLİ ERBAA İLÇESİ HARUN YÜKSEL 12 DERSLİKLİ İÖO YAPIM İŞİ TOKAT İL ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ


Tokat İli Erbaa İlçesi Harun Yüksel 12 Derslikli İÖO Yapım İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır. 

Cumartesi, Nis.07.2018 - 11:25

ÜST YAPI YAPTIRILACAKTIR ERBAA ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ

Erbaa Orman İşletme Müdürlüğü Erbaa Şefliği, Boran Şefliği ve Sancar Şefliği Orman Yollarında 12+000 Km, Üst Yapı yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Çarşamba, Nis.04.2018 - 16:21

Erbaa Ticaret ve Sanayi odası olağan kongresini yaptı.

Erbaa Ticaret ve Sanayi odası olağan kongresini yaptı. Erbaa Ticaret ve Sanayi odası olağan kongresini yaptı.

Pazartesi, Nis.02.2018 - 12:51

Bu Yazarın Diğer Yazıları

ER MEYDANI SANDIK GÖRÜNDÜ


Perşembe, Nis.19.2018 - 10:21

KİMYASAL HAÇLI


Pazartesi, Nis.16.2018 - 10:40

MİRAÇ VE İMAN


Çarşamba, Nis.11.2018 - 23:48

KOMŞU KOMŞUNUN KÜLÜNE MUHTAÇ


Pazartesi, Nis.09.2018 - 08:31

ÖLÜNCE ÖLÜMSÜZ OLMAK


Pazar, Nis.01.2018 - 22:20

AFRİN DE SON BULAN 'ŞARK MESELESİ'


Çarşamba, Mar.28.2018 - 23:46

DUA ORDUSUNU KURALIM


Perşembe, Mar.22.2018 - 11:51

BİR MİSYONERE GÖRE ÇANAKKALE NEDİR?


Pazar, Mar.18.2018 - 18:05

KEMALİSTLER VE ANTİ KEMALİSTLER


Perşembe, Mar.15.2018 - 11:15

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.