İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

İTİRAFÇI HAİN: KEKLİK

Pazartesi, Mar.26.2018 - 11:07
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

İTİRAFÇI HAİN: KEKLİK

  Rivayet odur ki; cihan padişahı Yavuz Sultan Selim Han bir gün, hayvan pazarını gezermiş. Velev ki tebdili kıyafet veya padişah kılığında olsun. Neyse efendim, maymunlar, kuşlar, ördekler derken keklik satan bir işyerinin önüne gelmiş. İçeri kafayı uzatmış ve bakmış ki bir sürü keklik. Hepsinde fiyat yazılı ama hepsinin ortasındaki kafeste tek başına duran bir keklik diğerlerinin tam on misli fiyatta. Kekliğin sağına bakmış soluna bakmış keklik aynı keklik. Hemen işyeri sahibini çağırmış ve sormuş; “ ben gördüm ki bu kekliğin diğer kekliklerden bir farkı yoktur? Ama fiyatı tam on mislidir bu nedendir?” deyince. Kekliğin sahibi de kekliğin meziyetini anlatmış hemen ona ve başlarında biriken kalabalığa, “ sultanım, bu keklik diğerleri gibidir ve hatta hiç farkı yoktur. Bunun tek farkı, bu ötmeye başlayınca diğerleri de bunun başına gelir bu da diğerlerinin geldiğini avcıya haber verir ve onları da onun kucağına götürür. İşte o yüzdendir ki bunun fiyatı on mislidir.”

  Sultan, hemen kesesini çıkarır ve kekliğin parasını ödeyip kafesle beraber satın alır. İşyerinden çıkar ve kalabalığın artması için biraz bekledikten sonra kekliği kafesinden çıkartır. Herkesin gözü önünde onlarca altın verdiği kekliğin kafasını kopartır ve tarihe geçen sözünü söyler. “ kendi cinsine ihanet edeni keklik dahi olsa topraklarımda yaşatmam.” Cansız kalan kekliğin bedenini ve kafasını farklı taraflara kopartır atar.

  İşte, itirafçı, hain kekliğin hazin sonu!

  Günümüzde ki keklikler ne yapıyor dersiniz? Önce milletine ve devletine ihanet ediyor. Sonra elinden gelirse hizmet etmesi gereken millete kumpas kuruyor ve kurulmasına yardımcı oluyor. Tabi bunları yaparken ederi bir dolardan başlayıp bedenini, beynini ve ruhunu satıyor. Ardından akla hayale gelmeyecek paraları birkaç yıl içinde kazanıyor. Sonra etrafta iş adamı, bilmem ne şucu, bucu diye geziyor. Sonra ne yapıyor milletin kökünü kazımak, devletini ortadan kaldırmak için elinden geleni yapıyor. Her türlü ihanetin içinde he türlü pisliğin içinde geziniyor. Kendisiyle beraber peşinde onlarca adam sürüklüyor. İhanetin ilk perdesini tamamladıktan ve her türlü çirkefi yaptıktan sonra gün geliyor en büyük hamlelerine başlıyorlar. Ama önlerindeki millet engelini aşamadan geri püskürtülüp ve yerin dibini boyluyorlar. Peki ya kazansalar yine aynı süt dökmüş kedi gibi mi olurlardı dersiniz?

  Daha sonra ne oluyor?   Hain ve alçaklıkta sınır tanımayan bu namussuz keklikler, işin ucunda zoru görünce ilk önce keklik başını satıyorlar. Nasılsa alışmış bir kere satmaya. Vatanını ve namusunu satan bu namussuza, başındaki namussuzu satmak zor gelir mi? Gelmez. Ne diyor, “ ben itirafçıyım.” Gel bakalım keklik efendi. Sen burada keklik gibi sekerdin, sülün gibi dolanırdın? Sen benim devletimin bilmediği neyi biliyordun da sakladın, niye sakladın? Derler bir gün!

  Keklik efendi, sen dün sattın, bugün sattın ve yarında satacaksın. Çünkü senin mayanda satmak var. Sen, vatanını satan adamsın, vatanını satan namusunu satar, gerçi namus kavramı sizin gibi namussuzlar için pek de önemli değildir? Her şeyi yap ama “bugüne kadar yediğimiz haram mı?” sorusunu sağına soluna sorma. Hem yediğiniz hem içtiğiniz haramdır. Hem de külliyen haramdır. Gerçi hocanıza göre haram değil helaldir? Siz ona sormuşsunuzdur o da cevaz vermiştir. Ve size demiştir ki, “evladım, bunlar sıradan işler ne de olsa biz bir domuzdan türedik o yüzden böyle işler sıradan ve basittir siz devam edin.” demiştir.

  Siz bugün dolansanız da ben görüyorum ki millet size en güzel cevabı sizi görünce görmemezlikten gelerek veriyor. Şuna emin olun ki bu millet sizi bir ömür boyu görmeyecek ve affetmeyecek. Milliyetsiz, millet düşmanı hain keklikler.

Fatih KAPLAN 26.03.2018

 

 


Bu haber 179 defa okundu.

Benzer Haberler

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2012/557 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Cumartesi, Tem.21.2018 - 14:55

Kur'an Kursu Öğrencileri 15 Temmuz Şehitlerini Anmak Amacıyla Program Düzenledi

Kur'an Kursu Öğrencileri 15 Temmuz Şehitlerini Anmak Amacıyla Program Düzenledi
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz şehitlerini ve tüm şehitlerimizi anmak, 15 Temmuz'un çocuklar ve gençler nezdinde bir bilinç, şuur ve ruha dönüşmesi için Erbaa ilçe müftülüğüne bağlı tüm yaz Kur'an kurslarında çeşitli programlar düzenlendi.

Cumartesi, Tem.14.2018 - 13:32

Şehitlerimiz İçin Okunan Hatmi Şerifler Dualarla Bağışlandı

Şehitlerimiz İçin Okunan Hatmi Şerifler Dualarla Bağışlandı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde düzenlenen ''Şehitlerimiz için Kur'an okuyoruz'' kampanyası kapsamında camilerimizde ve Kur'an kurslarımızda okunan hatmi şeriflerin duası için program düzenlendi.

Cumartesi, Tem.14.2018 - 13:30

YEMEK HİZMETİ ALINACAKTIR ERBAA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Taşımalı Ortaöğretim Kapsamında 810 Öğrenciye Sıcak Sulu Öğlen Yemeği hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cumartesi, Tem.14.2018 - 11:30

YEMEK HİZMETİ ALINACAKTIR ERBAA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

Taşımalı İlköğretim Kapsamında 899 Öğrenciye 180 İş Günü Sıcak Sulu Öğlen Yemeği Alımı ve Servis hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cumartesi, Tem.14.2018 - 11:28

Bu Yazarın Diğer Yazıları

TEKNEDE KAYBOLAN UMUTLAR VE ARTAN EKMEĞİMİZ...


Perşembe, Tem.19.2018 - 01:19

GAYRİ MEŞRULARIN DARBESİNE, KARŞI DARBE


Pazartesi, Tem.16.2018 - 12:10

YENİ DÜZENİN İLK İCRAATI: TEMİZLİK


Perşembe, Tem.12.2018 - 10:48

RAKI MI? ZEMZEM Mİ?


Pazartesi, Tem.09.2018 - 11:59

KAHRAMAN TÜRK ORDUSU


Perşembe, Haz.28.2018 - 11:45

MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN


Pazartesi, Haz.25.2018 - 12:11

HİÇ KİMSE KENARA ÇEKİLMESİN


Pazartesi, Haz.18.2018 - 11:24

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.