İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

AFRİN DE SON BULAN 'ŞARK MESELESİ'

Çarşamba, Mar.28.2018 - 23:46
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

AFRİN DE SON BULAN ŞARK MESELESİ

  Yıllardan 1815 yer Viyana. Avrupalı devletler ilk defa Şark Meselesi fikrini ortaya atarlar. Nedir bu   ‘ Şark Meselesi.’

  Avrupalı devletler kendi aralarında kafa kafaya verirler ve Türk milletini Anadolu’dan e Avrupa’dan tamamen atıp, yeryüzünden komple silmek için aralarında anlaşıp. Kendi aralarında sınırları bile çizerler. Türk milletinin hâkim olduğu topraklar üzerinde kurulacak yeni devletleri bile belirleyip hedeflerine kilitlenirler. Viyana’dan sonra Berlin’de gizlice tekrar anlaşıp önlerindeki tek engel olan Osmanlı devletini ortadan kaldırmak için ellerinden gelen tüm çabayı harcarlar. O gün bugündür bize önce borç verirler, sonra emir.

  Planın ilk aşaması başarıyla sonuçlanır ve ilk borç aldığımız günden sonra fazla geçemeden bizden toprak talep eden milletçikler ortaya çıkar ve devletimizin her tarafında isyan bayrağı açarlar. Ardından her tarafa dolan misyonerler tabamız olan milletleri ‘ sınırsız özgürlük’ parolasıyla hareketlendirip her tarafı ateşe verdirmekten çekinmezler. Bizler içerde bunlarla uğraşırken bu sefer tüm dünyayı ateşe atmaktan çekinmeyene kana susamış ‘tek dişi kalmış canavar’ lar. Birinci dünya savaşını başlatıp bizi bu topraklardan atmak için öldürücü darbeyi vururlar. Sonuç? Sonuç: koskoca devlet müttefikiyle beraber yenik sayılır üstelik müttefik dediğimiz almanlar bile savaşı kazandığımız anda bizi parçalama planları yaparken. Her şey bitmiş, 1815 te çizilen sınırlar vücuda getirilmiş ve milletimiz soykırıma uğramıştır. Anadolu’da ise her an işgal edilebilecek bir avuç toprak kalmıştır.

 Bu sırada, hesap edilmeyen bir şey daha olmuş diri diri mezara sokulan büyük Türk milleti bu topraklarda bir devlet daha kurmuş ve hemen peşinden oluşturduğu yeni meclisiyle ‘ Misak-ı Milli’yi’ ilan etmiştir.

  Yaklaşık yüz yıl önce yapılan planlar bozulmuş ve Türk milleti, ‘Şark meselesine’ dur demiştir. Bir yüz sene daha geçince neler olmuştur. Yıllarca bu topraklarda rahat bırakılmayan yüce milletimiz ‘şark meselesiyle’ tekrar yüz yüze gelmiş. Düşman yine yüz yıl önce uyguladığı taktikle karşımıza erkekçe çıkmak yerine eline silah verdiği it sürülerini üzerimize salmıştır. Kana susamış bu it sürüleri, her tarafımızı sarmaya başlayıp bizleri de eski dönemlere götürmek istediği en son noktada yine içten bir darbe vurmaya çalışmış. Fakat yüce Türk milletinin içinden çıkardığı kahraman Türk ordusu bu alçaklara fırsat vermemiş. Hatta en kısa sürede toplanıp cepheye gitmiş kendine verilen görevleri de bir bir yerine getirip düşmana sahayı dar etmiştir.

  Büyük İsrail için boşaltılması gereken yerlere BÜYÜK TÜRK milleti el atmış, Misak-ı Milli hedeflerine göre emaneten bıraktığı toprakları ele geçirmiştir. Şimdi aktörlere bakalım ayır gibi görünse de Avrupa tek taraf, yanında kıta ötesinden büyük şeytanı almış gizli pencerenin arkasında ise onları içten yöneten Siyonizm var. Peki, karşılarında kim var?

  Dünyaya bugüne kadar yön ve nizam vermiş, hedefinde hep Kızılelma olan unutmuş veya uyumuş gibi görünse de hedefine şaşamadan giden bir millet, yüce TÜRK MİLLETİ var. Türk milletinin içinde kim var diyecek olursanız, cephelerden gelen görüntülere, resimlere bakın. Cephede kim nasıl davranıyor ve nasıl görünüyorsa işte Türk milleti o dur.

  Afrin, Şark meselesinin yerle bir olduğu, Sevr’in yırtıldığı gündür, Çanakkale’nin mührünün yenilendiği yerdir Afrin.

 Şimdi varın gidin ağa babalarınıza söyleyin biz buradayız. Gözleri kesiyorsa karşımıza çıksınlar. Var olsun yüce Türk Milleti.

 Fatih KAPLAN 29.03.2018

 


Bu haber 210 defa okundu.

Benzer Haberler

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2012/557 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Cumartesi, Tem.21.2018 - 14:55

Kur'an Kursu Öğrencileri 15 Temmuz Şehitlerini Anmak Amacıyla Program Düzenledi

Kur'an Kursu Öğrencileri 15 Temmuz Şehitlerini Anmak Amacıyla Program Düzenledi
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz şehitlerini ve tüm şehitlerimizi anmak, 15 Temmuz'un çocuklar ve gençler nezdinde bir bilinç, şuur ve ruha dönüşmesi için Erbaa ilçe müftülüğüne bağlı tüm yaz Kur'an kurslarında çeşitli programlar düzenlendi.

Cumartesi, Tem.14.2018 - 13:32

Şehitlerimiz İçin Okunan Hatmi Şerifler Dualarla Bağışlandı

Şehitlerimiz İçin Okunan Hatmi Şerifler Dualarla Bağışlandı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde düzenlenen ''Şehitlerimiz için Kur'an okuyoruz'' kampanyası kapsamında camilerimizde ve Kur'an kurslarımızda okunan hatmi şeriflerin duası için program düzenlendi.

Cumartesi, Tem.14.2018 - 13:30

YEMEK HİZMETİ ALINACAKTIR ERBAA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Taşımalı Ortaöğretim Kapsamında 810 Öğrenciye Sıcak Sulu Öğlen Yemeği hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cumartesi, Tem.14.2018 - 11:30

YEMEK HİZMETİ ALINACAKTIR ERBAA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

Taşımalı İlköğretim Kapsamında 899 Öğrenciye 180 İş Günü Sıcak Sulu Öğlen Yemeği Alımı ve Servis hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cumartesi, Tem.14.2018 - 11:28

Bu Yazarın Diğer Yazıları

TEKNEDE KAYBOLAN UMUTLAR VE ARTAN EKMEĞİMİZ...


Perşembe, Tem.19.2018 - 01:19

GAYRİ MEŞRULARIN DARBESİNE, KARŞI DARBE


Pazartesi, Tem.16.2018 - 12:10

YENİ DÜZENİN İLK İCRAATI: TEMİZLİK


Perşembe, Tem.12.2018 - 10:48

RAKI MI? ZEMZEM Mİ?


Pazartesi, Tem.09.2018 - 11:59

KAHRAMAN TÜRK ORDUSU


Perşembe, Haz.28.2018 - 11:45

MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN


Pazartesi, Haz.25.2018 - 12:11

HİÇ KİMSE KENARA ÇEKİLMESİN


Pazartesi, Haz.18.2018 - 11:24

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.