İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

AFRİN DE SON BULAN 'ŞARK MESELESİ'

Çarşamba, Mar.28.2018 - 23:46
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

AFRİN DE SON BULAN ŞARK MESELESİ

  Yıllardan 1815 yer Viyana. Avrupalı devletler ilk defa Şark Meselesi fikrini ortaya atarlar. Nedir bu   ‘ Şark Meselesi.’

  Avrupalı devletler kendi aralarında kafa kafaya verirler ve Türk milletini Anadolu’dan e Avrupa’dan tamamen atıp, yeryüzünden komple silmek için aralarında anlaşıp. Kendi aralarında sınırları bile çizerler. Türk milletinin hâkim olduğu topraklar üzerinde kurulacak yeni devletleri bile belirleyip hedeflerine kilitlenirler. Viyana’dan sonra Berlin’de gizlice tekrar anlaşıp önlerindeki tek engel olan Osmanlı devletini ortadan kaldırmak için ellerinden gelen tüm çabayı harcarlar. O gün bugündür bize önce borç verirler, sonra emir.

  Planın ilk aşaması başarıyla sonuçlanır ve ilk borç aldığımız günden sonra fazla geçemeden bizden toprak talep eden milletçikler ortaya çıkar ve devletimizin her tarafında isyan bayrağı açarlar. Ardından her tarafa dolan misyonerler tabamız olan milletleri ‘ sınırsız özgürlük’ parolasıyla hareketlendirip her tarafı ateşe verdirmekten çekinmezler. Bizler içerde bunlarla uğraşırken bu sefer tüm dünyayı ateşe atmaktan çekinmeyene kana susamış ‘tek dişi kalmış canavar’ lar. Birinci dünya savaşını başlatıp bizi bu topraklardan atmak için öldürücü darbeyi vururlar. Sonuç? Sonuç: koskoca devlet müttefikiyle beraber yenik sayılır üstelik müttefik dediğimiz almanlar bile savaşı kazandığımız anda bizi parçalama planları yaparken. Her şey bitmiş, 1815 te çizilen sınırlar vücuda getirilmiş ve milletimiz soykırıma uğramıştır. Anadolu’da ise her an işgal edilebilecek bir avuç toprak kalmıştır.

 Bu sırada, hesap edilmeyen bir şey daha olmuş diri diri mezara sokulan büyük Türk milleti bu topraklarda bir devlet daha kurmuş ve hemen peşinden oluşturduğu yeni meclisiyle ‘ Misak-ı Milli’yi’ ilan etmiştir.

  Yaklaşık yüz yıl önce yapılan planlar bozulmuş ve Türk milleti, ‘Şark meselesine’ dur demiştir. Bir yüz sene daha geçince neler olmuştur. Yıllarca bu topraklarda rahat bırakılmayan yüce milletimiz ‘şark meselesiyle’ tekrar yüz yüze gelmiş. Düşman yine yüz yıl önce uyguladığı taktikle karşımıza erkekçe çıkmak yerine eline silah verdiği it sürülerini üzerimize salmıştır. Kana susamış bu it sürüleri, her tarafımızı sarmaya başlayıp bizleri de eski dönemlere götürmek istediği en son noktada yine içten bir darbe vurmaya çalışmış. Fakat yüce Türk milletinin içinden çıkardığı kahraman Türk ordusu bu alçaklara fırsat vermemiş. Hatta en kısa sürede toplanıp cepheye gitmiş kendine verilen görevleri de bir bir yerine getirip düşmana sahayı dar etmiştir.

  Büyük İsrail için boşaltılması gereken yerlere BÜYÜK TÜRK milleti el atmış, Misak-ı Milli hedeflerine göre emaneten bıraktığı toprakları ele geçirmiştir. Şimdi aktörlere bakalım ayır gibi görünse de Avrupa tek taraf, yanında kıta ötesinden büyük şeytanı almış gizli pencerenin arkasında ise onları içten yöneten Siyonizm var. Peki, karşılarında kim var?

  Dünyaya bugüne kadar yön ve nizam vermiş, hedefinde hep Kızılelma olan unutmuş veya uyumuş gibi görünse de hedefine şaşamadan giden bir millet, yüce TÜRK MİLLETİ var. Türk milletinin içinde kim var diyecek olursanız, cephelerden gelen görüntülere, resimlere bakın. Cephede kim nasıl davranıyor ve nasıl görünüyorsa işte Türk milleti o dur.

  Afrin, Şark meselesinin yerle bir olduğu, Sevr’in yırtıldığı gündür, Çanakkale’nin mührünün yenilendiği yerdir Afrin.

 Şimdi varın gidin ağa babalarınıza söyleyin biz buradayız. Gözleri kesiyorsa karşımıza çıksınlar. Var olsun yüce Türk Milleti.

 Fatih KAPLAN 29.03.2018

 


Bu haber 102 defa okundu.

Benzer Haberler

TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2017/478 TLMT.
TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Çarşamba, Nis.18.2018 - 14:27

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2015/150 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Çarşamba, Nis.11.2018 - 10:34

TOKAT İLİ ERBAA İLÇESİ HARUN YÜKSEL 12 DERSLİKLİ İÖO YAPIM İŞİ TOKAT İL ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ


Tokat İli Erbaa İlçesi Harun Yüksel 12 Derslikli İÖO Yapım İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır. 

Cumartesi, Nis.07.2018 - 11:25

ÜST YAPI YAPTIRILACAKTIR ERBAA ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ

Erbaa Orman İşletme Müdürlüğü Erbaa Şefliği, Boran Şefliği ve Sancar Şefliği Orman Yollarında 12+000 Km, Üst Yapı yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Çarşamba, Nis.04.2018 - 16:21

Erbaa Ticaret ve Sanayi odası olağan kongresini yaptı.

Erbaa Ticaret ve Sanayi odası olağan kongresini yaptı. Erbaa Ticaret ve Sanayi odası olağan kongresini yaptı.

Pazartesi, Nis.02.2018 - 12:51

Bu Yazarın Diğer Yazıları

ER MEYDANI SANDIK GÖRÜNDÜ


Perşembe, Nis.19.2018 - 10:21

KİMYASAL HAÇLI


Pazartesi, Nis.16.2018 - 10:40

MİRAÇ VE İMAN


Çarşamba, Nis.11.2018 - 23:48

KOMŞU KOMŞUNUN KÜLÜNE MUHTAÇ


Pazartesi, Nis.09.2018 - 08:31

ÖLÜNCE ÖLÜMSÜZ OLMAK


Pazar, Nis.01.2018 - 22:20

İTİRAFÇI HAİN: KEKLİK


Pazartesi, Mar.26.2018 - 11:07

DUA ORDUSUNU KURALIM


Perşembe, Mar.22.2018 - 11:51

BİR MİSYONERE GÖRE ÇANAKKALE NEDİR?


Pazar, Mar.18.2018 - 18:05

KEMALİSTLER VE ANTİ KEMALİSTLER


Perşembe, Mar.15.2018 - 11:15

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.