İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

ÖLÜNCE ÖLÜMSÜZ OLMAK

Pazar, Nis.01.2018 - 22:20
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

ÖLÜNCE ÖLÜMSÜZ OLMAK

  Ölünce, ölümsüz olmak nasıl olur?

  Hayattayken güzel işler yapıp bu dünyadan iz bırakarak giden herkes ölümsüzlük şerbetinden içmiş olmaz mı?

 Mesela milletinize ve devletinize öyle hizmetler yaparsınız ki, öldüğünüzde ardınızdan hayır dua eder her yıl ölüm yıldönümünüzde milyonlar ağlar. Siz yaptıklarınızla bu dünyada belki rahat edemez belki de çok sıkıntı çekersiniz ama ölünce gülen yüzünüz solmaz, mezarınıza yılanlar uğramaz. Mezarınıza cennetten bir kapı açılır, açılan kapıdan sizin inandıklarınız sizi cennete davet eder. Belki de size inanmış ama sizden genç olanlar ölümü tatmış ya da şehadet şerbetini içmiş evlatlarınız vardır ve sizi orada beklemektedir. Sizi uğurlayanlar belki de çok karlı bir günde, çok büyük sıkıntılara katlanarak cenazenize katılmıştır. Ama yağan kara veya esen tipiye aldırış etmez sırf sizi sevdiği için kilometrelerce yol gitmiş ve sırf sizi sevdiği için gözyaşlarını yağan karın arasına gizleyip ardınızdan ağlamıştır. Sizin gidişinize tanıklık etmek ve ardınızdan hayır dua edip, gittiğinize üzüldüğünüzü belirtmek için orada bulunma mecburiyeti duymuştur.

  Siz hayatta belki de hiç gün yüzü görmemiş belki de zindanlara atılıp sürgünlere gönderilmişsinizdir. Sevdiğiniz ülke ve ilkeler uğruna vazgeçmeniz karşılığında size çok şeyler vaat edilmiştir. Siz, inandığınız peygamberinizi örnek aldığınız için tıpkı onun gibi demişsinizdir, “ bir elime ayı bir elime güneşi verseniz davamdan vaz geçmem.” Deyip. Elinizin tersiyle tüm dünyalıkları itip, inandıklarınız için mücadeleye devam etmişsinizdir.

  Yetiştiğiniz devrede boş durmamış yarın bir gün düşmanların bile çekindiği milyonlarca gizli savaşçı ve Allah Allah nidalarıyla ölüme gülümseyerek giden evlat yetiştirmişsinizdir. İşte o evlatlarınız “ kınayanların kınamasına aldırmadan.” Elinden gelenin en güzelini Allah rızası gözeterek, karşılık beklemeden yaparlar ve sırf Allah’ı memnun etmek için uğraşırlar. Onlara kimi zaman deli, kimi zaman ahmak deseler de onlar hiçbir şeye aldırmadan sizin yolunuzdan giderler.

İşte asıl, ölünce ölümsüzlük bu değil midir?

  Sizin bir düsturunuz vardır, “devletim yaşasın, bir gün daha fazla yaşasın başında benim olmam lazım ama milletim beni anlamadı anlamasa bile küsmem, ben ona hizmet için yaratıldım.” Der. Nefesinizin son anına kadar milletiniz için mücadele eder, hayatta hep dik durur, eğilmez bükülmezseniz. Milletiniz sizi bağrına basıp ölümsüz yapmaz mı? Bence yapar!

  Ne mutlu ki, ölünce ölmeyenlere, ne mutlu ki ölünce ardından ağlayan milyonlar bırakabilene. Ne mutlu ki devleti ve milleti için ömrünü feda edebilene.

  Rabbim cümlesine cennette olmayı nasip etsin. Rabbim bizleri onlara layık evlatlar olmayı nasip etsin.

  Allah hepsinden razı olsun, onlarda bizden razı olsun. Mekanları cennet makamları üstün olsun inşallah.

  Fatih KAPLAN 1.04.2018


Bu haber 215 defa okundu.

Benzer Haberler

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2012/557 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Cumartesi, Tem.21.2018 - 14:55

Kur'an Kursu Öğrencileri 15 Temmuz Şehitlerini Anmak Amacıyla Program Düzenledi

Kur'an Kursu Öğrencileri 15 Temmuz Şehitlerini Anmak Amacıyla Program Düzenledi
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz şehitlerini ve tüm şehitlerimizi anmak, 15 Temmuz'un çocuklar ve gençler nezdinde bir bilinç, şuur ve ruha dönüşmesi için Erbaa ilçe müftülüğüne bağlı tüm yaz Kur'an kurslarında çeşitli programlar düzenlendi.

Cumartesi, Tem.14.2018 - 13:32

Şehitlerimiz İçin Okunan Hatmi Şerifler Dualarla Bağışlandı

Şehitlerimiz İçin Okunan Hatmi Şerifler Dualarla Bağışlandı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde düzenlenen ''Şehitlerimiz için Kur'an okuyoruz'' kampanyası kapsamında camilerimizde ve Kur'an kurslarımızda okunan hatmi şeriflerin duası için program düzenlendi.

Cumartesi, Tem.14.2018 - 13:30

YEMEK HİZMETİ ALINACAKTIR ERBAA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Taşımalı Ortaöğretim Kapsamında 810 Öğrenciye Sıcak Sulu Öğlen Yemeği hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cumartesi, Tem.14.2018 - 11:30

YEMEK HİZMETİ ALINACAKTIR ERBAA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

Taşımalı İlköğretim Kapsamında 899 Öğrenciye 180 İş Günü Sıcak Sulu Öğlen Yemeği Alımı ve Servis hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cumartesi, Tem.14.2018 - 11:28

Bu Yazarın Diğer Yazıları

TEKNEDE KAYBOLAN UMUTLAR VE ARTAN EKMEĞİMİZ...


Perşembe, Tem.19.2018 - 01:19

GAYRİ MEŞRULARIN DARBESİNE, KARŞI DARBE


Pazartesi, Tem.16.2018 - 12:10

YENİ DÜZENİN İLK İCRAATI: TEMİZLİK


Perşembe, Tem.12.2018 - 10:48

RAKI MI? ZEMZEM Mİ?


Pazartesi, Tem.09.2018 - 11:59

KAHRAMAN TÜRK ORDUSU


Perşembe, Haz.28.2018 - 11:45

MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN


Pazartesi, Haz.25.2018 - 12:11

HİÇ KİMSE KENARA ÇEKİLMESİN


Pazartesi, Haz.18.2018 - 11:24

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.