İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

AFRİN-MÜNBİÇ-SİNCAR-MUSUL-KERKÜK ÖZERK CUMHURİYETİ

Perşembe, Nis.05.2018 - 09:43
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

AFRİN-MÜNBİÇ-SİNCAR-MUSUL-KERKÜK ÖZERK CUMHURİYETİ

PEKİ YA SONRA?

  Birinci körfez savaşının başlamasıyla beraber bu bölgelerde kan hiç durmadı. Son dönemlerde ise Suriye’ye sıçrayan ateş yıllardır insanları yakıp yıkmakta. Peki ne uğruna, Büyük Ortadoğu projesinin gerçekleşmesi ve Siyonizm’in rüyalarını gerçekleştirmek üzere atılan bu adımlar. Kahraman Türk ordusunun ve büyük Türk milletinin vurduğu satırla ortadan ikiye bölündü. Bölgemizde bizi yok sayan, ülkemize her gün başka bir tehditle iş gördürmeye çalışan emperyalist güçler bu bölgede bir bir düşmeye. Destekledikleri isimleri başka cisimleri aynı olan terör örgütleri de yerle yeksan olmaya başladı.

  Kahraman Türk ordusu ilerledikçe geri çekilenlerin yerini bizim ordumuz, onların bayrağının yerini de bizim bayrağımız almaya başlayınca, karşımızda olanlar birleşmeye başladı. Şimdi ne yapmalıyız?

  Şimdi, Amerika veya herhangi bir Avrupa ülkesi diliyle ne istiyorsa bizde onu yapmalıyız! Yani onlar ne diyor? “ her halk, her ülke kendi yaşam tarzını kendi hür iradesiyle belirlemeli ve her halk özgürlüğüne kavuşmalı” demiyorlar mı? Onun için bu bölgelere yıllarca “demokrasi gelsin.” Demiyorlar mı? Şimdi, bizlerde bu bölgelerdeki insanların kendi kararlarını kendileri vermeleri gerektiğini savunuyoruz. Nasıl mı?

  Bu bölgeleri birleştirip, seçim güvenliğini alıp önce özerk cumhuriyet referandumu istiyoruz. Bu insanlar yıllarca acı çektiler ve gözyaşı döktüler. Emperyalist devletlerin askerleri yıllarca buradaki insanlar ızdırap verdiler. Çocuklar onları gördükçe kaçacak delik aradı. Ne zaman ki kahraman Türk ordusu bu bölgelere girdi ve bayrağımız emanet bıraktığımız bölgelerde dalgalanmaya başladı işte o gün, çocukların yüzü gülü annelerin feryatları sona erdi. Özerk cumhuriyet ilan edildiği anda bu bölgeye onların izin vermediği hiçbir ülke giremeyecek. Herkes, kendi köyünde evinde ve bölgesinde yaşayacak. Bu özerk cumhuriyette ilan edilirken bölgeye huzur getiren Büyük Türkiye Cumhuriyeti’nin hamiliğini ve garantörlüğünü anayasasına koyacak. Biz onlara abilik yaparken onlara bir Allah’ın kulu ilişemeyecek. İşte o gün bu bölgede ne deaş, nede herhangi bir başka örgüt barınamayacak.

  Birleşmiş milletler hukukuna göre de normal sayılacak bu uygulama hemen uygulanmalı ve ilk tanıyan ülke de biz olmalıyız. Huzurun, rahatın ve barışın geleceği bu bölge, daha fazla özgürlük ve rahat istediği anda. Tarihte bize ilhak olan devletler nasıl yaptıysa aynen öyle yapmalı ve bölgede birleştirilmiş büyük İsrail değil, huzura kavuşmuş BÜYÜK TÜRK DEVLETİ’nin ilk parçası tamamlanmış olur.

 Bunlara örnekte verebiliriz; yani Batı Trakya Türk Devleti( 13 ağustos 1913- 25 ekim 1913) veya Hatay Cumhuriyeti( 12 eylül 1938- 30 haziran1939) tarihleri arasında kurulan bu cumhuriyetler bize nasıl katılıp bizim parçamız olduysa işte bugün de bu kurulacak özerk cumhuriyet yarın bizim parçamız olur.

  İşte o gün bölgedeki tüm planlar altüst, dünyadaki tüm dengeler bizim tarafımızda olur. Bu olaya da en çok dünya kamuoyu sevinir zira onların istediği “demokrasi” de böylelikle uygulanmış ve bölge halkının istediği olmuş olur.

 Yaşasın BÜYÜK TÜRK CUMHURİYETİ …

Fatih KAPLAN 5.04.2018


Bu haber 83 defa okundu.

Benzer Haberler

TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2017/478 TLMT.
TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Çarşamba, Nis.18.2018 - 14:27

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2015/150 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Çarşamba, Nis.11.2018 - 10:34

TOKAT İLİ ERBAA İLÇESİ HARUN YÜKSEL 12 DERSLİKLİ İÖO YAPIM İŞİ TOKAT İL ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ


Tokat İli Erbaa İlçesi Harun Yüksel 12 Derslikli İÖO Yapım İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır. 

Cumartesi, Nis.07.2018 - 11:25

ÜST YAPI YAPTIRILACAKTIR ERBAA ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ

Erbaa Orman İşletme Müdürlüğü Erbaa Şefliği, Boran Şefliği ve Sancar Şefliği Orman Yollarında 12+000 Km, Üst Yapı yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Çarşamba, Nis.04.2018 - 16:21

Erbaa Ticaret ve Sanayi odası olağan kongresini yaptı.

Erbaa Ticaret ve Sanayi odası olağan kongresini yaptı. Erbaa Ticaret ve Sanayi odası olağan kongresini yaptı.

Pazartesi, Nis.02.2018 - 12:51

Bu Yazarın Diğer Yazıları

ER MEYDANI SANDIK GÖRÜNDÜ


Perşembe, Nis.19.2018 - 10:21

KİMYASAL HAÇLI


Pazartesi, Nis.16.2018 - 10:40

MİRAÇ VE İMAN


Çarşamba, Nis.11.2018 - 23:48

KOMŞU KOMŞUNUN KÜLÜNE MUHTAÇ


Pazartesi, Nis.09.2018 - 08:31

ÖLÜNCE ÖLÜMSÜZ OLMAK


Pazar, Nis.01.2018 - 22:20

AFRİN DE SON BULAN 'ŞARK MESELESİ'


Çarşamba, Mar.28.2018 - 23:46

İTİRAFÇI HAİN: KEKLİK


Pazartesi, Mar.26.2018 - 11:07

DUA ORDUSUNU KURALIM


Perşembe, Mar.22.2018 - 11:51

BİR MİSYONERE GÖRE ÇANAKKALE NEDİR?


Pazar, Mar.18.2018 - 18:05

KEMALİSTLER VE ANTİ KEMALİSTLER


Perşembe, Mar.15.2018 - 11:15

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.