İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

AFRİN-MÜNBİÇ-SİNCAR-MUSUL-KERKÜK ÖZERK CUMHURİYETİ

Perşembe, Nis.05.2018 - 09:43
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

AFRİN-MÜNBİÇ-SİNCAR-MUSUL-KERKÜK ÖZERK CUMHURİYETİ

PEKİ YA SONRA?

  Birinci körfez savaşının başlamasıyla beraber bu bölgelerde kan hiç durmadı. Son dönemlerde ise Suriye’ye sıçrayan ateş yıllardır insanları yakıp yıkmakta. Peki ne uğruna, Büyük Ortadoğu projesinin gerçekleşmesi ve Siyonizm’in rüyalarını gerçekleştirmek üzere atılan bu adımlar. Kahraman Türk ordusunun ve büyük Türk milletinin vurduğu satırla ortadan ikiye bölündü. Bölgemizde bizi yok sayan, ülkemize her gün başka bir tehditle iş gördürmeye çalışan emperyalist güçler bu bölgede bir bir düşmeye. Destekledikleri isimleri başka cisimleri aynı olan terör örgütleri de yerle yeksan olmaya başladı.

  Kahraman Türk ordusu ilerledikçe geri çekilenlerin yerini bizim ordumuz, onların bayrağının yerini de bizim bayrağımız almaya başlayınca, karşımızda olanlar birleşmeye başladı. Şimdi ne yapmalıyız?

  Şimdi, Amerika veya herhangi bir Avrupa ülkesi diliyle ne istiyorsa bizde onu yapmalıyız! Yani onlar ne diyor? “ her halk, her ülke kendi yaşam tarzını kendi hür iradesiyle belirlemeli ve her halk özgürlüğüne kavuşmalı” demiyorlar mı? Onun için bu bölgelere yıllarca “demokrasi gelsin.” Demiyorlar mı? Şimdi, bizlerde bu bölgelerdeki insanların kendi kararlarını kendileri vermeleri gerektiğini savunuyoruz. Nasıl mı?

  Bu bölgeleri birleştirip, seçim güvenliğini alıp önce özerk cumhuriyet referandumu istiyoruz. Bu insanlar yıllarca acı çektiler ve gözyaşı döktüler. Emperyalist devletlerin askerleri yıllarca buradaki insanlar ızdırap verdiler. Çocuklar onları gördükçe kaçacak delik aradı. Ne zaman ki kahraman Türk ordusu bu bölgelere girdi ve bayrağımız emanet bıraktığımız bölgelerde dalgalanmaya başladı işte o gün, çocukların yüzü gülü annelerin feryatları sona erdi. Özerk cumhuriyet ilan edildiği anda bu bölgeye onların izin vermediği hiçbir ülke giremeyecek. Herkes, kendi köyünde evinde ve bölgesinde yaşayacak. Bu özerk cumhuriyette ilan edilirken bölgeye huzur getiren Büyük Türkiye Cumhuriyeti’nin hamiliğini ve garantörlüğünü anayasasına koyacak. Biz onlara abilik yaparken onlara bir Allah’ın kulu ilişemeyecek. İşte o gün bu bölgede ne deaş, nede herhangi bir başka örgüt barınamayacak.

  Birleşmiş milletler hukukuna göre de normal sayılacak bu uygulama hemen uygulanmalı ve ilk tanıyan ülke de biz olmalıyız. Huzurun, rahatın ve barışın geleceği bu bölge, daha fazla özgürlük ve rahat istediği anda. Tarihte bize ilhak olan devletler nasıl yaptıysa aynen öyle yapmalı ve bölgede birleştirilmiş büyük İsrail değil, huzura kavuşmuş BÜYÜK TÜRK DEVLETİ’nin ilk parçası tamamlanmış olur.

 Bunlara örnekte verebiliriz; yani Batı Trakya Türk Devleti( 13 ağustos 1913- 25 ekim 1913) veya Hatay Cumhuriyeti( 12 eylül 1938- 30 haziran1939) tarihleri arasında kurulan bu cumhuriyetler bize nasıl katılıp bizim parçamız olduysa işte bugün de bu kurulacak özerk cumhuriyet yarın bizim parçamız olur.

  İşte o gün bölgedeki tüm planlar altüst, dünyadaki tüm dengeler bizim tarafımızda olur. Bu olaya da en çok dünya kamuoyu sevinir zira onların istediği “demokrasi” de böylelikle uygulanmış ve bölge halkının istediği olmuş olur.

 Yaşasın BÜYÜK TÜRK CUMHURİYETİ …

Fatih KAPLAN 5.04.2018


Bu haber 186 defa okundu.

Benzer Haberler

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2012/557 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Cumartesi, Tem.21.2018 - 14:55

Kur'an Kursu Öğrencileri 15 Temmuz Şehitlerini Anmak Amacıyla Program Düzenledi

Kur'an Kursu Öğrencileri 15 Temmuz Şehitlerini Anmak Amacıyla Program Düzenledi
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz şehitlerini ve tüm şehitlerimizi anmak, 15 Temmuz'un çocuklar ve gençler nezdinde bir bilinç, şuur ve ruha dönüşmesi için Erbaa ilçe müftülüğüne bağlı tüm yaz Kur'an kurslarında çeşitli programlar düzenlendi.

Cumartesi, Tem.14.2018 - 13:32

Şehitlerimiz İçin Okunan Hatmi Şerifler Dualarla Bağışlandı

Şehitlerimiz İçin Okunan Hatmi Şerifler Dualarla Bağışlandı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde düzenlenen ''Şehitlerimiz için Kur'an okuyoruz'' kampanyası kapsamında camilerimizde ve Kur'an kurslarımızda okunan hatmi şeriflerin duası için program düzenlendi.

Cumartesi, Tem.14.2018 - 13:30

YEMEK HİZMETİ ALINACAKTIR ERBAA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Taşımalı Ortaöğretim Kapsamında 810 Öğrenciye Sıcak Sulu Öğlen Yemeği hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cumartesi, Tem.14.2018 - 11:30

YEMEK HİZMETİ ALINACAKTIR ERBAA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

Taşımalı İlköğretim Kapsamında 899 Öğrenciye 180 İş Günü Sıcak Sulu Öğlen Yemeği Alımı ve Servis hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cumartesi, Tem.14.2018 - 11:28

Bu Yazarın Diğer Yazıları

TEKNEDE KAYBOLAN UMUTLAR VE ARTAN EKMEĞİMİZ...


Perşembe, Tem.19.2018 - 01:19

GAYRİ MEŞRULARIN DARBESİNE, KARŞI DARBE


Pazartesi, Tem.16.2018 - 12:10

YENİ DÜZENİN İLK İCRAATI: TEMİZLİK


Perşembe, Tem.12.2018 - 10:48

RAKI MI? ZEMZEM Mİ?


Pazartesi, Tem.09.2018 - 11:59

KAHRAMAN TÜRK ORDUSU


Perşembe, Haz.28.2018 - 11:45

MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN


Pazartesi, Haz.25.2018 - 12:11

HİÇ KİMSE KENARA ÇEKİLMESİN


Pazartesi, Haz.18.2018 - 11:24

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.