İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Çarşamba, Nis.11.2018 - 10:34
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2015/150 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
 
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tokat İl, Erbaa İlçe, 603 Ada, 11 Parsel, KURTULUŞ Mahalle/Köy, Hamzacık Mevkii, Yunus Emre Mah, Derman sok, no:28. Tapu kaydında 318,83 yüzölçümlü, kargir ev ve arsası. Parsel üzerinde iki katlı betonarme bina vardır. Binanın her katında 1 olmak üzere toplamda 2 adet mesken vardır. Binanın dış cephesi ısı yalıtımı yoktur. Daireler 3+1 olup iki adet yatak odası, bir adet oturma odası, bir adet salon, bir adet mutfak, banyo ve wc den oluşmaktadır. Tabanları laminent parke döşemedir. Duvarlar ve tavanlar sıva üzeri plastik boyalıdır. Daire iç kapı ve giriş kapısı ahşap kapıdır. Pencereler Pvc doğramadır. Isıtma sistemi sobalıdır. Her katta bulunan dairenin brüt inşaat alanı 130,00 m2 dir. İki katlı binanın toplam inşaat alanı 260,00 m2 inşaat alanı vardır. Taşınmazın şehir merkezine uzaklığı 600 m dir. 
Adresi : Tokat İl, Erbaa İlçe, 603 Ada, 11 Parsel, KURTULUŞ Mahalle/Köy, Hamzacık Mevkii, Yunus Emre Mah, Derman sok, no:28
İmar Durumu : Taşınmaz imar planında ayrık nizam üç katlı konut alanı içerisindedir. 
Kıymeti : 196.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : ---
1. Satış Günü : 24/05/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 19/06/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Erbaa İcra Müdürlüğü Önü-Erbaa/TOKAT 
*İhale edilen miktar üzerinden %18 Kdv tutarı ile %o 5,69 oranında hesaplanan damga vergisitutarların verilecek süre içerisinde satış bedeli ile yatırılması şartı ile ihale işleminin yapılmasına karar verildi. 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/150 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/04/2018 Basın İlan No:2018/36

Bu haber 342 defa okundu.

Benzer Haberler

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

Salı, Ağu.07.2018 - 23:48

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

Salı, Ağu.07.2018 - 23:32

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

Salı, Ağu.07.2018 - 23:32

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

Salı, Ağu.07.2018 - 23:31

Erbaa Gençlik Merkezi Ve Esnaf Kefalet Kooperatifinden Çölyak Hastaları İçin Anlamlı Kampanya

Erbaa gençlik merkezi ve Erbaa Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi bölgemize ve ülkemize örnek olacak bir kampanya gerçekleştirdiler.

Cuma, Ağu.03.2018 - 16:19
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.