İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

MİRAÇ VE İMAN

Çarşamba, Nis.11.2018 - 23:48
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

MİRAÇ VE İMAN

  Peygamber efendimizin (s.a.v.) bir gecede Miraç’a çıkması ve aynı gecede geri dönmesi bir mucize ve buna inanmak bir iman meselesidir. Başlı başına mucizeler yumağı olan Miraç hadisesi ise bizlere hediyelerle son bulmuştur. Gökleri, yeri ve âlemleri yaratan yüce rabbimiz bizlere ümmeti olma şerefini bağışladığı Peygamber efendimizi (s.a.v.) bir gece göklere kaldırmış aklın ve hayalin alamayacağı şekilde yeryüzüne geri indirmiştir. “ Ol” demesiyle her şeyi olduran rabbimiz bizlere de bu mükemmel olayı inanmamızı nasip etmiştir.

  Gecenin bir yarısında kulunu Kudüs’e getirten, burada peygamberlere imamlık yaptırtan yüce rabbimiz Miraç’ta bizlere namazı hediye eylemiş ve bizlerinde her namazda uyacağı kuralların öğretilmesinden sonra bir hadisi şerifle namazın önemini bizlere öğretmiştir. “ namaz müminin miracıdır.” Diyen, Peygamber Efendimiz (s.a.v.) namaza dikkatleri çekmiştir. O namazdır ki Allah’tan başkasının önünde eğilmeyen başları eğdirmiş, şeytanın kibrini yerle bir etmek için alınları yere sürmüştür. Kibirle yürüyen şeytanın musallat olamayacağı anlar namaz zamanları olmuş, namaz için alınan abdestlerle kirli eller temizlenmiş, paslı ruhlar parıl parıl parlamıştır. Tekbirle kulaklara giden eller tekbirle beraber Allah kelamını söylemiş ve tüm dünyalıkları ensesinin ardında bırakıp rabbine yönelmiştir.

  Allah’u Ekber diyen diller, elleri önde bağlamış rabbine hamd ettikten sonra da başlar bir kez eğilmiş eğilen başlar kırılan dizlerle, dünyaya kafa tutacak gövde yere çökmüştür. Çöküş yetmemiş koca gövde bir anda yere kapanmış ve insanın nişannamesi, karşıdan bakınca kabaracak alınlar yere değmiş şeytandan gelecek kibir de yerle bir olmuştur. İşte dünyaya kafa tutan ama onu yaratana secde eden bir gövde! Tüm hareketleriyle bir göğe yükselme, gökte rica duygusu ve yere inerken kara toprağa değen bir baş. O baş ki bazıları onunla onları yaratana kafa tutar, bazıları ise onları yaratanı hiç tanımaz. İşte o baş koca gövdeyi yere serdiğinde ise sırt üstü gelmeden önce yüzüstü yere kapanır ve onu yaratana hamd eder.

  O Miraç’tır ki, bizlere birde kutsal bir şehre dikkatimizi çeker. Bugün Siyonizmin kuşatması altında olan. Evanjelistlerin ise dünyada tek başkent yapıp seçilmiş insanları için yaşanacak bir yer olarak gördüğü bir şehir olarak planladıkları kutsal şehir! Onlar bu planları yaparken bizler ne yapıyoruz? Bizim ecdadımız orayı zapt edemediği gecelerde kendine sarayda yatmayı zûl saymış, çadırda yattığında ise sabahlara kadar çadırında ağlamış. Feth ettiği gün iradeler yayınlayıp çekildiği en son güne kadar üzerindeki insanları huzur içinde yaşatmış. Hatta Kudüs için özel vakıflar kurup oralarda her ay düzenli hizmet götürmüş. Nereden gitmiş diye fazla uzaklara gitmeyin en yakınımızda bile Kudüs için vakıflar kuran ecdadın torunlarıyız. Sonusa’dan, Fidi’den Kudüs için yıllarca vakıflar görev yapmış. Ne mutlu bizlere ki o insanların emanet ettiği topraklar üzerinde yaşıyor ve bugün de dahi Kudüs için bir olay olsa hemen harekete geçiyoruz.

  Tüm İslam âleminin ve İslam alemine dünyada en çok hizmet etmiş Yüce Türk milletinin Miracı’nı Allah başımızdan eksik etmesin. Etmesin ki yine küffar kapımıza dayandığında Allah’u Ekber deyip tüm dünyalıklarımızı kulak ardımıza atıp, Allah yolunda varımızı yoğumuzu feda edelim.

  Allah hepimize Miracı, Miraç şuuruyla kutlama bilinci versin.

  Fatih KAPLAN     13.04.2018


Bu haber 179 defa okundu.

Benzer Haberler

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2012/557 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Cumartesi, Tem.21.2018 - 14:55

Kur'an Kursu Öğrencileri 15 Temmuz Şehitlerini Anmak Amacıyla Program Düzenledi

Kur'an Kursu Öğrencileri 15 Temmuz Şehitlerini Anmak Amacıyla Program Düzenledi
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz şehitlerini ve tüm şehitlerimizi anmak, 15 Temmuz'un çocuklar ve gençler nezdinde bir bilinç, şuur ve ruha dönüşmesi için Erbaa ilçe müftülüğüne bağlı tüm yaz Kur'an kurslarında çeşitli programlar düzenlendi.

Cumartesi, Tem.14.2018 - 13:32

Şehitlerimiz İçin Okunan Hatmi Şerifler Dualarla Bağışlandı

Şehitlerimiz İçin Okunan Hatmi Şerifler Dualarla Bağışlandı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde düzenlenen ''Şehitlerimiz için Kur'an okuyoruz'' kampanyası kapsamında camilerimizde ve Kur'an kurslarımızda okunan hatmi şeriflerin duası için program düzenlendi.

Cumartesi, Tem.14.2018 - 13:30

YEMEK HİZMETİ ALINACAKTIR ERBAA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Taşımalı Ortaöğretim Kapsamında 810 Öğrenciye Sıcak Sulu Öğlen Yemeği hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cumartesi, Tem.14.2018 - 11:30

YEMEK HİZMETİ ALINACAKTIR ERBAA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

Taşımalı İlköğretim Kapsamında 899 Öğrenciye 180 İş Günü Sıcak Sulu Öğlen Yemeği Alımı ve Servis hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cumartesi, Tem.14.2018 - 11:28

Bu Yazarın Diğer Yazıları

TEKNEDE KAYBOLAN UMUTLAR VE ARTAN EKMEĞİMİZ...


Perşembe, Tem.19.2018 - 01:19

GAYRİ MEŞRULARIN DARBESİNE, KARŞI DARBE


Pazartesi, Tem.16.2018 - 12:10

YENİ DÜZENİN İLK İCRAATI: TEMİZLİK


Perşembe, Tem.12.2018 - 10:48

RAKI MI? ZEMZEM Mİ?


Pazartesi, Tem.09.2018 - 11:59

KAHRAMAN TÜRK ORDUSU


Perşembe, Haz.28.2018 - 11:45

MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN


Pazartesi, Haz.25.2018 - 12:11

HİÇ KİMSE KENARA ÇEKİLMESİN


Pazartesi, Haz.18.2018 - 11:24

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.