İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

MİRAÇ VE İMAN

Çarşamba, Nis.11.2018 - 23:48
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

MİRAÇ VE İMAN

  Peygamber efendimizin (s.a.v.) bir gecede Miraç’a çıkması ve aynı gecede geri dönmesi bir mucize ve buna inanmak bir iman meselesidir. Başlı başına mucizeler yumağı olan Miraç hadisesi ise bizlere hediyelerle son bulmuştur. Gökleri, yeri ve âlemleri yaratan yüce rabbimiz bizlere ümmeti olma şerefini bağışladığı Peygamber efendimizi (s.a.v.) bir gece göklere kaldırmış aklın ve hayalin alamayacağı şekilde yeryüzüne geri indirmiştir. “ Ol” demesiyle her şeyi olduran rabbimiz bizlere de bu mükemmel olayı inanmamızı nasip etmiştir.

  Gecenin bir yarısında kulunu Kudüs’e getirten, burada peygamberlere imamlık yaptırtan yüce rabbimiz Miraç’ta bizlere namazı hediye eylemiş ve bizlerinde her namazda uyacağı kuralların öğretilmesinden sonra bir hadisi şerifle namazın önemini bizlere öğretmiştir. “ namaz müminin miracıdır.” Diyen, Peygamber Efendimiz (s.a.v.) namaza dikkatleri çekmiştir. O namazdır ki Allah’tan başkasının önünde eğilmeyen başları eğdirmiş, şeytanın kibrini yerle bir etmek için alınları yere sürmüştür. Kibirle yürüyen şeytanın musallat olamayacağı anlar namaz zamanları olmuş, namaz için alınan abdestlerle kirli eller temizlenmiş, paslı ruhlar parıl parıl parlamıştır. Tekbirle kulaklara giden eller tekbirle beraber Allah kelamını söylemiş ve tüm dünyalıkları ensesinin ardında bırakıp rabbine yönelmiştir.

  Allah’u Ekber diyen diller, elleri önde bağlamış rabbine hamd ettikten sonra da başlar bir kez eğilmiş eğilen başlar kırılan dizlerle, dünyaya kafa tutacak gövde yere çökmüştür. Çöküş yetmemiş koca gövde bir anda yere kapanmış ve insanın nişannamesi, karşıdan bakınca kabaracak alınlar yere değmiş şeytandan gelecek kibir de yerle bir olmuştur. İşte dünyaya kafa tutan ama onu yaratana secde eden bir gövde! Tüm hareketleriyle bir göğe yükselme, gökte rica duygusu ve yere inerken kara toprağa değen bir baş. O baş ki bazıları onunla onları yaratana kafa tutar, bazıları ise onları yaratanı hiç tanımaz. İşte o baş koca gövdeyi yere serdiğinde ise sırt üstü gelmeden önce yüzüstü yere kapanır ve onu yaratana hamd eder.

  O Miraç’tır ki, bizlere birde kutsal bir şehre dikkatimizi çeker. Bugün Siyonizmin kuşatması altında olan. Evanjelistlerin ise dünyada tek başkent yapıp seçilmiş insanları için yaşanacak bir yer olarak gördüğü bir şehir olarak planladıkları kutsal şehir! Onlar bu planları yaparken bizler ne yapıyoruz? Bizim ecdadımız orayı zapt edemediği gecelerde kendine sarayda yatmayı zûl saymış, çadırda yattığında ise sabahlara kadar çadırında ağlamış. Feth ettiği gün iradeler yayınlayıp çekildiği en son güne kadar üzerindeki insanları huzur içinde yaşatmış. Hatta Kudüs için özel vakıflar kurup oralarda her ay düzenli hizmet götürmüş. Nereden gitmiş diye fazla uzaklara gitmeyin en yakınımızda bile Kudüs için vakıflar kuran ecdadın torunlarıyız. Sonusa’dan, Fidi’den Kudüs için yıllarca vakıflar görev yapmış. Ne mutlu bizlere ki o insanların emanet ettiği topraklar üzerinde yaşıyor ve bugün de dahi Kudüs için bir olay olsa hemen harekete geçiyoruz.

  Tüm İslam âleminin ve İslam alemine dünyada en çok hizmet etmiş Yüce Türk milletinin Miracı’nı Allah başımızdan eksik etmesin. Etmesin ki yine küffar kapımıza dayandığında Allah’u Ekber deyip tüm dünyalıklarımızı kulak ardımıza atıp, Allah yolunda varımızı yoğumuzu feda edelim.

  Allah hepimize Miracı, Miraç şuuruyla kutlama bilinci versin.

  Fatih KAPLAN     13.04.2018


Bu haber 67 defa okundu.

Benzer Haberler

TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2017/478 TLMT.
TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Çarşamba, Nis.18.2018 - 14:27

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2015/150 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Çarşamba, Nis.11.2018 - 10:34

TOKAT İLİ ERBAA İLÇESİ HARUN YÜKSEL 12 DERSLİKLİ İÖO YAPIM İŞİ TOKAT İL ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ


Tokat İli Erbaa İlçesi Harun Yüksel 12 Derslikli İÖO Yapım İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır. 

Cumartesi, Nis.07.2018 - 11:25

ÜST YAPI YAPTIRILACAKTIR ERBAA ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ

Erbaa Orman İşletme Müdürlüğü Erbaa Şefliği, Boran Şefliği ve Sancar Şefliği Orman Yollarında 12+000 Km, Üst Yapı yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Çarşamba, Nis.04.2018 - 16:21

Erbaa Ticaret ve Sanayi odası olağan kongresini yaptı.

Erbaa Ticaret ve Sanayi odası olağan kongresini yaptı. Erbaa Ticaret ve Sanayi odası olağan kongresini yaptı.

Pazartesi, Nis.02.2018 - 12:51

Bu Yazarın Diğer Yazıları

ER MEYDANI SANDIK GÖRÜNDÜ


Perşembe, Nis.19.2018 - 10:21

KİMYASAL HAÇLI


Pazartesi, Nis.16.2018 - 10:40

KOMŞU KOMŞUNUN KÜLÜNE MUHTAÇ


Pazartesi, Nis.09.2018 - 08:31

ÖLÜNCE ÖLÜMSÜZ OLMAK


Pazar, Nis.01.2018 - 22:20

AFRİN DE SON BULAN 'ŞARK MESELESİ'


Çarşamba, Mar.28.2018 - 23:46

İTİRAFÇI HAİN: KEKLİK


Pazartesi, Mar.26.2018 - 11:07

DUA ORDUSUNU KURALIM


Perşembe, Mar.22.2018 - 11:51

BİR MİSYONERE GÖRE ÇANAKKALE NEDİR?


Pazar, Mar.18.2018 - 18:05

KEMALİSTLER VE ANTİ KEMALİSTLER


Perşembe, Mar.15.2018 - 11:15

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.