İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

Pazartesi, 25 Haziran, 2018

İletişim - Üye Ol - Üye Girişi - Şifremi Unuttum !! - Sitene Ekle


GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

SEÇİM-GEÇİM MESELESİ

Pazartesi, May.07.2018 - 10:45
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

SEÇİM-GEÇİM MESELESİ

  Ülkemizde insanların en çok ilgilendikleri konuların başında seçim meselesi var desek yanlış olmaz. Bazen bu seçim konusu öyle bir hâl alıyor ki toplumun en büyük meselesi olması gereken –geçim- konusu bile arka planda kalıyor. Geçimle, seçimin bağlantılı olduğunu düşünürsek aslında her ikisinin de ayrılmaz bir bütün olduğunu kabul etmeliyiz. Fakat toplumu gözlemlediğimiz zaman, seçilecek olanlardan çok seçecek olanların konuştuğu, seçecek olanların bazen birbirini kırdığını ama seçilecek olanların kol kola yemekler yiyip kahkahalar attıklarını görüyoruz.

  Peki, seçimler bizim geçim işlerimizi nasıl etkiliyor. Her seçimde vaat edilenler, neden her seçim sonunda unutuluyor. Veya seçilene kadar kuytu köşelerde gezen seçilecekler. Seçildikten sonra neden hep sırça köşklerde geziyor? Seçilene kadar kapıların sonuna kadar açıldığı milletimiz neden seçimler bittikten sonra hep kapı ardında beklemeye mahkum ediliyor? Seçilenlerin koca koca koltukları kalın kalın enseleri olurken, seçenler neden her seçimden sonra kara kara düşünüyor? Seçilmek için her yol mubahtır anlayışının hakim olduğu bir ortamda seçilmek için, her türlü dalavereyi çevirenlerin aday olduğu bir ortamda, seçenler bunlara neden taviz verirler? Sizler, yani seçilecek olanlar rahat yaşamak isterken.  

  Bizler ne istiyoruz?  

  Rahat yaşama ve yaşatma sanatı olan, siyaset artık sadece rahat yaşama sanatı olmamalı. Rahat yaşamanın yanı sıra, rahat yaşatmanın da amaç edinilmesi lazım değil midir? Artık siyasetimizde yalanın dolanın olmadığı, iftiranın bulunmadığı ve en önemlisi verilen sözlerin tutulduğu bir siyasi rekabet istiyoruz. Artık karşılıklı suçlama değil bizlere gerçek anlamda vaat eden ve verdiği sözü tutan siyasetçi istiyoruz. Kendi çocuklarını düşündüğü kadar bizim çocuklarımızı da düşünen, sadece kendi ailesi için değil bizim ailelerimiz ve çocuklarımız için de çalışan insanları seçmek ve seçtiğimiz yerde görmek istiyoruz. En önemlisi de ikiyüzlü siyasetçi görmek istemiyoruz. Seçimden önce ki söylemleriyle eylemleri birbirine uyan ve değişmeyen siyasetçi istiyoruz. Mesela, yıllarca ağzından; “ dini kullanmayın, dini siyasete alet etmeyin.” Diyerek, meydanları inleten insanların, herhangi bir yere aday olunca, Cuma namazına gidip kameralar önünde dua etmesini istemiyoruz. Tabi ki herkesin dini inanışı ve yaşayışı kendinindir ona sözümüz yok. Fakat Mevalana’nın söylediği gibi, “insan nasılsa öyle görünmek zorunda.” Değil midir?

  Yapmacık olmayın, seçime kadar değil, bizim geçim işimiz size dert olana kadar bizden biri olun. Seçime kadar bizim evladımız, seçildikten sonra başka bir ülkenin evladı olmayın. Yalan söylemeyin, riyakar olmayın, dalavere yapmayın, birbirinizi kırmayın. Bizi de bu dalavere ortamına çekmeyin. Kazanın hatta çok ama çok kazanın ama size bu kazanma fırsatını veren bizlere de kazandırın. Seçim bitince geçim işiniz bitmesin. Zira, bizim geçim işimiz sizin seçim işiniz bitince de devam ediyor.

  Allah seçilenlere, seçenleri unutmamayı, seçenlerin de seçtiklerinin verdiği sözleri unutturmamayı nasip etsin. Önümüzdeki seçimler milletimize ve devletimize hayırlı olsun.

  Fatih   KAPLAN 7.05.2018


Bu haber 109 defa okundu.

Benzer Haberler

T.C. ERBAA BELEDİYE BAŞKANLIĞI HAZIR BETON ALIMI İHALE İLANI

Hazır Beton Alımı İhalesi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır: 

Salı, Haz.19.2018 - 15:43

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2015/11973 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Salı, Haz.19.2018 - 15:42

Erbaa'da inşa edilen 224 TOKİ konutu sahiplerini buldu

Erbaa'da inşa edilen 224 TOKİ konutu sahiplerini buldu Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından  Erbaa'da inşaa edilen, 224 konutun hak sahipleri kura ile belirlendi.

Perşembe, Haz.07.2018 - 16:17

TOKAT ERBAA AKGÜN-ENGELLİ-EZEBAĞI-MEYDANDÜZÜ-GÜVEÇLİ VE ZOĞALLIÇUKUR KÖYLERİ KAPALI SİSTEM SST YAPIM İŞİ TOKAT İL ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Erbaa Akgün-Engelli-Ezebağı-Meydandüzü-Güveçli ve Zoğallıçukur Köyleri Kapalı Sistem SST Yapım İşi  4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır. 

Salı, Haz.05.2018 - 10:14

Erbaa'da eski tekel ambarları belediyeye devredildi

Erbaa'da eski tekel ambarları belediyeye devredildi Erbaa'da eski tekel ambarlarının bulunduğu 75 bin metrekarelik alan belediyeye devredildi.

Salı, Haz.05.2018 - 10:11

Bu Yazarın Diğer Yazıları

HİÇ KİMSE KENARA ÇEKİLMESİN


Pazartesi, Haz.18.2018 - 11:24

ERBAA'DA RAMAZANI YAŞAMAK


Cuma, Haz.15.2018 - 13:48

AYBÜKE VE SAİD ARASINDA GEÇEN BİR YIL


Pazartesi, Haz.11.2018 - 01:53

HAVADA PATLAYAN SAYGI(SIZLIK)


Perşembe, Haz.07.2018 - 01:13

DOĞU TÜRKİSTAN'DA TÜRK OLMAK


Pazartesi, Haz.04.2018 - 09:12

AYNI GEMİDEYİZ AMA RAHATSIZLIKLAR VAR


Perşembe, May.31.2018 - 11:36

CAN AZERBAYCAN


Pazartesi, May.28.2018 - 09:39

SAVAŞIN BİNBİR HALİ


Perşembe, May.24.2018 - 11:51

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.