İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

KUDÜS-SİYONİZM VE BİZ

Pazar, May.13.2018 - 23:54
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

KUDÜS- SİYONİZM VE BİZ 

  Bugün, büyük şeytan Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdı ve elçilik binasını Kudüs’te açtı. Evanjeliklerin yıllardır gördüğü rüya gerçek oldu. Yine bir Ramazan ayı arifesinde haçlı dünyası yine yapacağını yaptı. Hani bir Ramazan ayında yine İslam coğrafyasına ait olan toprakları nasıl bombalamaya başladıysa yine bir başka Ramazan ayı öncesinde yine İslam dünyasını işgale soyundular. İslam’a saldırı işleri sadece Kudüs’le kalmadı.

  Fransız alçaklar ( sözüm ona aydınlar) geçen hafta içerisinde Kur’an-ı Kerim’den bazı ayetlerin çıkarılmasını bile teklif ettiler. Yine saldırılar bunula da kalmadı. Vatikan’ın Medine’de bir kilise yaptıracağı açıklandı, hatta bir el ense çekildi ve nabız ölçüldü ki eğer tepki gelmezse ben bildiğimi yaparım cinsinden bir el enseydi. Bunu isteyen olduğu gibi birde razı olan var. Onlarda birinci dünya savaşında Osmanlı devletine ihanetin ödülünü alan Vahabi kökenli Suud ailesi. Bir de unuttuğumuz Rusya var, o da boş durmuyor aklına geldikçe nerde bir Müslüman varsa gece gündüz demeden üzerlerine bomba yağdırıyor. Tüm bunlar yaşanırken İslam coğrafyasında yine her zaman ki gibi kan ve gözyaşı hâkim. Bir de son günlerde komşumuz Irak’ta yaşanan seçimler var. Sandıklardan çalınan oylardan bahsedenler ve bu oyların da Türkmenlere ait olduğunu söyleyen kesimler var. Bu iddiaların gölgesinde çıkılan seçimlerden ne kadar sağlıklı sonuç çıkar Allah bilir.

  Tüm bunlar bizim aklımıza gelen birkaç olaydır. Allah bilir bizim bilmediğimiz veya görmediğimiz, daha ne kadar büyük olaylar vardır. Zira bizim daha önemli işlerimiz var! Hemen düşünceye daldınız değil mi? Acaba bizim önemli işlerimiz nelerdir diye. Ben birkaç tanesini sizlere hatırlatayım.

  Mesela, Kudüs’ten daha önemli olan olayımız, komşumuzun yeni aldığı evine, yeni aldığı halısı. Bizim için çok önemlidir ve Kudüs’ün işgali bile bizlerin evinde onun kadar konuşulmaz. Ya da, arkadaşımızın yeni aldığı arabanın, yeni jantları çok önemlidir bizim için. Ya da yeni başlayan diziler veya bizim atanmamız gereken bir makama başka birinin atanması çok ama çok önemlidir. Veya öğretmenlerimizin ek derslerinin yatıp yatmadığı veyahut ta emekli öğretmenlerimizin, öğretmenevinde masa başında atacağı taşlar mı önemlidir bizim için. Yok yok ben buldum bizim için en önemli konu bu aralar bitmeye yakın olan liglerdeki küme düşecek takımların durumu ve şampiyon olacak takımın kim olacağı daha önemlidir! Belki de yeni alacağımız eve hangi bankadan daha uygun kredi çekeceğiz o önemlidir. Ya da oy vereceğimiz partinin bilmem neresinden aday olup sonrada vekil falan olursa bize sağlanacak kolaylıklar mı önceliğimizdir?

  Kısa kısa yazmaya çalışsak da bizim için önemli olan konular hakkında pek yeterli bir sonuca varamadık. Bence kararı siz verin ama kesin olan bir şey var ki bizim önceliğimiz, ne Kudüs nede bombalanan bir başka İslam ülkesi.

  Bence yarın sabah tüm okullarımızın tek dersi olmalı ki o da Kudüs ve Siyonizm belasıdır. Salı günkü dersi ise Kerkük ve Siyonizm belası olmalı, Çarşamba günkü dersi ise Doğu Türkistan ve Siyonizm belası, Perşembe günkü dersi, Çeçenistan ve Siyonizm.

  Cuma günkü dersi ise; İslam nasıl yaşanmalı, Allah için ne yapılmalı, Allah’ın rızasını kazanmak için ne yapılmalı ve Siyonizm bunları yapmamamız için neler yapıyor olmalıdır! Siyonizm’i tanımadan ve ona göre tavır almadan bu topraklarda yaşama ve yaşatma şansımız yoktur. Yarın sabahtan itibaren Siyonizmle bağlantılı olan tüm kuruluşlar kapatılmalı ve ne kadar üyesi varsa malvarlıklarına el konulduktan sonra üyeler tutuklanmalıdır. Siyonizme hizmet eden tüm mason locaları ve yan kuruluşlarıyla Atatürk’ün mücadele ettiği gibi edilmeli ve sızdığı ne kadar yer varsa temizlenmelidir.

  Yaşasın dini ve milleti için ölümü bayram sayan milletim…

Fatih KAPLAN 14.05.2018


Bu haber 138 defa okundu.

Benzer Haberler

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2012/557 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Cumartesi, Tem.21.2018 - 14:55

Kur'an Kursu Öğrencileri 15 Temmuz Şehitlerini Anmak Amacıyla Program Düzenledi

Kur'an Kursu Öğrencileri 15 Temmuz Şehitlerini Anmak Amacıyla Program Düzenledi
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz şehitlerini ve tüm şehitlerimizi anmak, 15 Temmuz'un çocuklar ve gençler nezdinde bir bilinç, şuur ve ruha dönüşmesi için Erbaa ilçe müftülüğüne bağlı tüm yaz Kur'an kurslarında çeşitli programlar düzenlendi.

Cumartesi, Tem.14.2018 - 13:32

Şehitlerimiz İçin Okunan Hatmi Şerifler Dualarla Bağışlandı

Şehitlerimiz İçin Okunan Hatmi Şerifler Dualarla Bağışlandı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde düzenlenen ''Şehitlerimiz için Kur'an okuyoruz'' kampanyası kapsamında camilerimizde ve Kur'an kurslarımızda okunan hatmi şeriflerin duası için program düzenlendi.

Cumartesi, Tem.14.2018 - 13:30

YEMEK HİZMETİ ALINACAKTIR ERBAA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Taşımalı Ortaöğretim Kapsamında 810 Öğrenciye Sıcak Sulu Öğlen Yemeği hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cumartesi, Tem.14.2018 - 11:30

YEMEK HİZMETİ ALINACAKTIR ERBAA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

Taşımalı İlköğretim Kapsamında 899 Öğrenciye 180 İş Günü Sıcak Sulu Öğlen Yemeği Alımı ve Servis hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cumartesi, Tem.14.2018 - 11:28

Bu Yazarın Diğer Yazıları

ERBAA'DA ÇOCUKLARIN BEDİR DEDESİ VARDI


Pazartesi, Tem.23.2018 - 11:53

TEKNEDE KAYBOLAN UMUTLAR VE ARTAN EKMEĞİMİZ...


Perşembe, Tem.19.2018 - 01:19

GAYRİ MEŞRULARIN DARBESİNE, KARŞI DARBE


Pazartesi, Tem.16.2018 - 12:10

YENİ DÜZENİN İLK İCRAATI: TEMİZLİK


Perşembe, Tem.12.2018 - 10:48

RAKI MI? ZEMZEM Mİ?


Pazartesi, Tem.09.2018 - 11:59

KAHRAMAN TÜRK ORDUSU


Perşembe, Haz.28.2018 - 11:45

MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN


Pazartesi, Haz.25.2018 - 12:11

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.