İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

Pazartesi, 25 Haziran, 2018

İletişim - Üye Ol - Üye Girişi - Şifremi Unuttum !! - Sitene Ekle


GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

"VARLIĞIMIZ TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN" DİYEN YİĞİTLER VE İT'LER

Pazartesi, May.21.2018 - 11:18
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

“VARLIĞIMIZ TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN” DİYEN YİĞİTLER VE İT’LER

 Dün gece Erbaa’mıza şehit haberi geldi ve gökten rahmet yağmaya başladı. Peki, bu habere bizler üzülürken ve ailesi göklere feryat yollarken şehidimiz üzülmüş müdür?  Rahmet peygamberi bir hadisi şerifte buyuruyor ki; “ şehit ölüm anını bir karıncanın ısırması gibi hisseder.” Der ki; “ şehit ölüm anındaki azabı hissetmez ve dünyaya tekrar döndürülüp tekrar aynı şehitlik duygusunu hissetmek ister. Bunu da tekrar tekrar ister.”

  Allah yüce kitabımızda buyuruyor ki, “Allah yolunda öldürülenlere "ölüler"" demeyin. Bilakis onlar diridirler, lâkin siz anlayamazsınız.) ( Bakara suresi 154.)

 Bu topraklara yerleştiği günden bugüne kadar şehit vermediği bir tek gün olmayan bu yüce millet, bugün de yarında yine şehit verecek. Şehit verecek ve şehitlerimiz olacak ki bizler bu topraklarda rahata edelim. Varlığımız daim dirliğimiz kaim olsun. İslam’la tanıştıktan sonra ruhundaki savaşçılık ilkesini İslam’ın Cihat anlayışıyla birleştirip, yüzyıllarca dünyada Nizamı Âlem davasını yaymaya çalışan yüce Türk milleti bugün de genç yaşında bir fidanı toprağa verdi. Onun kanıyla sulanan bu topraklarda daha milyonlarca fidan yetişecek ve bu topraklar uğruna gözünü kırpmadan canını feda edecek. Çünkü o biliyor ki, uğruna can verdiği bu millet ve devlet var olduğu sürece ne bu topraklarda ne de dünyanın her hangi bir yerinde mazlumlar ağlamayacak, zalimler korkulu rüya görecek. O şehit olmazsa anası, babası, komşusu rahat uyuyamayacak. Çocukları da bu topraklarda rahat yüzü görmeyecek.

 Peki, sadece onlar mı rahat edecek. Hayır. Onu öldürmek için pusu kuran hainlerin çocukları da bu topraklarda yaşayıp yine hainliğe devam edip onlar da rahat yaşayacak. Hem de onların anası babası bu milleti yönetmeye talip olup, hücresinde kıs kıs gülerken onun çocukları da bu topraklarda rahat etsin diye evladımız şehit oldu. Bir de o hainin çıkması için plan yapan, onu masum göstermek için ellerinden geleni yapmaya çalışıp çatal dillerinden zahir akıtan aymazlar ve yüzsüzler var. Onların çocukları da rahat edecek. Kimisi diskoda, kimi gemide, kimi de, anasından fırça yiyip babasını eve götürmeye çalışan çocuklar var. Hani devletine kafa tutup isyan olaylarına annesinin izniyle katılıp, askerimizin ve polisimizin üzerine Molotof atan çocuklar vardı ya işte onlarda rahat edecek. Evet, bu dünyada rahat edecekler ama ahirette kim, nasıl hesap verir nasıl rahat eder işte onu da yüce yaradan bilir. Şimdi sizler hücresinde terörü sevdiğini söyleyeni masum göstermeye devam edin. Utanmadan da şehit cenazelerine katılın!   

 Onun şehit olmasına bizler üzüldük ama o, bize haykırıyor. “ üzülmeyin, ben şehitlerin babası Hamza efendimizin yanındayım. Üzülmeyin ben, onun hemen dizinin dibinde, Alparslan’ın yanı başında, Fatih’in sancağının altında, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ordunun verdiği şehitlerin arasındayım. Sakın benim için üzülmeyin ben, yüce Türk milletinin verdiği şehitlerin arasında sadece bir taneyim ve bizler burada çok kalabalığız. Üzülmeyin bizler burada ne kadar kalabalık olsak da sizler orada hep var olacak ve hiç bitmeyeceksiniz.” Derken biz onları duymasak da onlar bizleri görüyor. Onlar, bizim için can verdiler fakat ölmediler.

  Var olduğu günden bugüne kadar şehitlerin toplandığı Cennet köşkünden dün gece topluca bir ses daha yükseldi, var güçleriyle bağırıyorlardı, “ VARLIĞIMIZ TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN…”

  Evet cevap veriyor ve haykırıyoruz, hainlere inat, zalimlere inat, ruhsuzlara inat haykırıyoruz, “ VARLIĞIMIZ TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN…”

  Fatih KAPLAN 21.05.2018  


Bu haber 212 defa okundu.

Benzer Haberler

T.C. ERBAA BELEDİYE BAŞKANLIĞI HAZIR BETON ALIMI İHALE İLANI

Hazır Beton Alımı İhalesi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır: 

Salı, Haz.19.2018 - 15:43

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2015/11973 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Salı, Haz.19.2018 - 15:42

Erbaa'da inşa edilen 224 TOKİ konutu sahiplerini buldu

Erbaa'da inşa edilen 224 TOKİ konutu sahiplerini buldu Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından  Erbaa'da inşaa edilen, 224 konutun hak sahipleri kura ile belirlendi.

Perşembe, Haz.07.2018 - 16:17

TOKAT ERBAA AKGÜN-ENGELLİ-EZEBAĞI-MEYDANDÜZÜ-GÜVEÇLİ VE ZOĞALLIÇUKUR KÖYLERİ KAPALI SİSTEM SST YAPIM İŞİ TOKAT İL ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Erbaa Akgün-Engelli-Ezebağı-Meydandüzü-Güveçli ve Zoğallıçukur Köyleri Kapalı Sistem SST Yapım İşi  4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır. 

Salı, Haz.05.2018 - 10:14

Erbaa'da eski tekel ambarları belediyeye devredildi

Erbaa'da eski tekel ambarları belediyeye devredildi Erbaa'da eski tekel ambarlarının bulunduğu 75 bin metrekarelik alan belediyeye devredildi.

Salı, Haz.05.2018 - 10:11

Bu Yazarın Diğer Yazıları

HİÇ KİMSE KENARA ÇEKİLMESİN


Pazartesi, Haz.18.2018 - 11:24

ERBAA'DA RAMAZANI YAŞAMAK


Cuma, Haz.15.2018 - 13:48

AYBÜKE VE SAİD ARASINDA GEÇEN BİR YIL


Pazartesi, Haz.11.2018 - 01:53

HAVADA PATLAYAN SAYGI(SIZLIK)


Perşembe, Haz.07.2018 - 01:13

DOĞU TÜRKİSTAN'DA TÜRK OLMAK


Pazartesi, Haz.04.2018 - 09:12

AYNI GEMİDEYİZ AMA RAHATSIZLIKLAR VAR


Perşembe, May.31.2018 - 11:36

CAN AZERBAYCAN


Pazartesi, May.28.2018 - 09:39

SAVAŞIN BİNBİR HALİ


Perşembe, May.24.2018 - 11:51

ERBAA'YA SAKALI ŞERİF HEDİYESİ


Perşembe, May.17.2018 - 03:48

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.