İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

Pazartesi, 25 Haziran, 2018

İletişim - Üye Ol - Üye Girişi - Şifremi Unuttum !! - Sitene Ekle


GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

SAVAŞIN BİNBİR HALİ

Perşembe, May.24.2018 - 11:51
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

SAVAŞIN BİNBİR HALİ

  Dünyada savaşların türü ve çeşitleri vardır. Fiili harp, psikolojik harp, ekonomik harp vs. ülkemiz kurulduğu günden bugüne kadar her türlü savaşla yüz yüze geldi. Bu savaşlardan bazen çok büyük yaralar alsa da eninde sonun devletimiz bu savaşları atlatmayı başardı.

Başardı ki devletimiz şu an ayakta ve ‘ bağımsızlık’ mücadelesi veriyor. ‘ bağımsızlık’ mücadelesi veriyor derken ve yazıyı okurken bazı aklı evveller hemen yerinden kımıldayıp “ aman efendim biz bağımsız bir ülkeyiz.” Veya “ kim demiş bizim bağımsız olmadığımızı.” Diyerek. Yaylım ateşine başlayabilir. Bizlerde belirtmek isteriz ki bağımsız ülkeler kendi kararlarını kendileri alıp uygulayabilen ülkelerdir. Küçük bir örnek vererek bu bahsi kapatmakta fayda vardır ki,  her akşam devletin resmi kanalının yayın yaptığı iftar programının arkasında mahzun mahzun minarelerinden ezan okunmasını bekleyen bir caminiz varsa. Sizde bunu müze olarak kullanıp, cami olarak kullanamıyorsanız, bu ülkede ‘kısmi bağımsızlık’ var diyebiliriz.

  Peki, bu kıyamete kadar böylemi gidecek. Hayır. Bu millet her savaştan galip çıkmasını bildiği gib bu günlerde kendine kurulan tuzakları da boşa çıkaracaktır. Dün yoklukla kazanılan savaşları bugün kısıtlı da olsa elinde bulunan imkanlarla aşmasını da bilecektir. Devletimiz her türlü savaşa karşı uygulayacağı planları devreye sokacak ve bu ülkeyi düşmana teslim etmeyecektir.

  Şimdi bir seçimin arifesindeyiz. Bu seçim son dönemde değiştirilen ‘devlet yönetme sisteminin’ millet onaylattırılması olacaktır. Milletimiz bu seçimde eski ve yeni sistem arasında bir seçim yapacak ve eski sistemi geri getirmek isteyenlerle, devletimizi yeni sisteme göre yönetmek isteyenler arasında seçim yapacaktır. Biraz beyin fırtınası yaparak fazla değil yirmi yıl öncesine gidersek, son günlerde döviz kurlarının artmasıyla ilişkili olarak bir hatırlama yaparsak. Hükümetlerin elinde olmayan sebeplerle artan döviz kurunun ülkemizde nasıl bir etki yaptığını hatırlamamak elde mi? Bir gecede aratan kur o günlerde hem hükümet krizine hem de ekonomik krize sebep olmuş ve ekonomi de sarılamaz yaraların açılmasına sebep olmakla beraber, hükümette bölünme noktasına gelmişti. Şimdi aynı sistem olsa idi hükümet yine bölünme ve düşme noktasına gelir ve bizlerde bu ağır tablolarla karşı karşıya kalırdık. Fakat bugün yeni uygulanan ve uygulanması millete onaylattırılacak sistemde, hangi hareket olursa olsun, hangi gelişme olursa olsun her hangi bir seçimden sonra bu ülkede bir hükümet olacak. Kim kazanırsa kazansın düşme ve bölünme şansı olmayan, kaos ortamının olmayacağı, hangi milletvekilleri ayrılırsa ayırılsın hükümetin düşmeyeceği bir sistemden bahsediyoruz.

  Seçimlere bir aya kala görünen tabloda, milletimiz bu sistemi onaylayacak ve diyecek ki, “ biz bu sistemi onaylıyoruz. Fakat artık seçim bittikten sonra muhalefet iktidarın kuyusunu kazmasın. Biz nasıl zorluklarda beraber oluyor isek sizde zor günlerde beraber olmayı bilin. Biz size güveniyor ve güvenoyu veriyor isek, sizde bu güveni boşa çıkarmayın.” Diyor.

  Bu seçimlerde kim kazanırsa kazansın, kazanan milletinin hizmetinde devletinin emrinde olsun. Milletinin hizmetinde olanın bu millet her zaman yanında olur.

  Allah bizi bu zor günlerden zarar görmeden kurtulmayı nasip etsin…

Fatih KAPLAN 24.05.2018  


Bu haber 137 defa okundu.

Benzer Haberler

T.C. ERBAA BELEDİYE BAŞKANLIĞI HAZIR BETON ALIMI İHALE İLANI

Hazır Beton Alımı İhalesi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır: 

Salı, Haz.19.2018 - 15:43

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2015/11973 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Salı, Haz.19.2018 - 15:42

Erbaa'da inşa edilen 224 TOKİ konutu sahiplerini buldu

Erbaa'da inşa edilen 224 TOKİ konutu sahiplerini buldu Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından  Erbaa'da inşaa edilen, 224 konutun hak sahipleri kura ile belirlendi.

Perşembe, Haz.07.2018 - 16:17

TOKAT ERBAA AKGÜN-ENGELLİ-EZEBAĞI-MEYDANDÜZÜ-GÜVEÇLİ VE ZOĞALLIÇUKUR KÖYLERİ KAPALI SİSTEM SST YAPIM İŞİ TOKAT İL ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Erbaa Akgün-Engelli-Ezebağı-Meydandüzü-Güveçli ve Zoğallıçukur Köyleri Kapalı Sistem SST Yapım İşi  4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır. 

Salı, Haz.05.2018 - 10:14

Erbaa'da eski tekel ambarları belediyeye devredildi

Erbaa'da eski tekel ambarları belediyeye devredildi Erbaa'da eski tekel ambarlarının bulunduğu 75 bin metrekarelik alan belediyeye devredildi.

Salı, Haz.05.2018 - 10:11

Bu Yazarın Diğer Yazıları

HİÇ KİMSE KENARA ÇEKİLMESİN


Pazartesi, Haz.18.2018 - 11:24

ERBAA'DA RAMAZANI YAŞAMAK


Cuma, Haz.15.2018 - 13:48

AYBÜKE VE SAİD ARASINDA GEÇEN BİR YIL


Pazartesi, Haz.11.2018 - 01:53

HAVADA PATLAYAN SAYGI(SIZLIK)


Perşembe, Haz.07.2018 - 01:13

DOĞU TÜRKİSTAN'DA TÜRK OLMAK


Pazartesi, Haz.04.2018 - 09:12

AYNI GEMİDEYİZ AMA RAHATSIZLIKLAR VAR


Perşembe, May.31.2018 - 11:36

CAN AZERBAYCAN


Pazartesi, May.28.2018 - 09:39

ERBAA'YA SAKALI ŞERİF HEDİYESİ


Perşembe, May.17.2018 - 03:48

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.