İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

Pazartesi, 25 Haziran, 2018

İletişim - Üye Ol - Üye Girişi - Şifremi Unuttum !! - Sitene Ekle


GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

CAN AZERBAYCAN

Pazartesi, May.28.2018 - 09:39
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

CAN AZERBAYCAN

  Aynı kandan gelen kardeşlerimizin ve kardeş devletimizin kuruluşunun 100. Yıl dönümünü kutluyoruz. Kurulduğu günden bugüne kadar aramızda setler çekilmeye çalışılan Azerbaycan’ın çektiği sıkıntı ve elem dolu günler artık geride kalmak üzere. Büyük Türk Turan Devletinin tam ortasında bulunan Azerbaycan’ın kurulmasında ve gelişmesinde emeği geçen tüm büyük Türk komutanların ruhu şad olsun.

  İlk meclis çalışmalarında göndere çekilen bayrağı izlerken, “bir kere yükselen bayrak asla geri inmez.” Parolasını, milletine aktaran Milli şura başkanı kahraman, Mehmet Emin Resulzade ve onun arkadaşlarının yaktığı özgürlük ateşi o gün bugündür devam etmekte ve kardeşlerimiz her zor günümüzde yanımızda dimdik durmaktadır. Tabi ki kurulduğu günden bugüne kadar çeşitli zorluklar geçiren bağımsız Türk devleti Azerbaycan kurulduktan 2 yıl sonra kızıl çizmelerin altında kalmış. O günden sonra da değişik zamanlarda yine acı dolu günler yaşanmıştır.

  Ne düşmanı nede kahramanı bitmeyen yüce Türk milleti ise yine kendi içinden kahramanlar çıkararak bağımsızlık mücadelesine devam etmiş bulduğu ilk fırsatta da sesini tüm dünyaya duyurmuştur. Onlar bize gereken yakınlığı göstermiş Kurtuluş savaşı esnasında bizlere yardımlarını esirgememişlerdir. Bunun karşılığında ise bizlerin Türk vatandaşları olarak olmasa bile dönemin hükümeti adına onlara biz özür borcumuz vardır. Tarihe, ‘ Boraltan faciası’ olarak geçen olaydan dolayı onlara özür borcumuz vardır. O kara günü yaşatanlar ise o gün bugündür milletinden onay alamamış, yaranmaya çalıştıkları kızıllar kendi öz kardeşlerine mermi yağdırırken onlar aynı devletin büyükelçisiyle gülüşmeye devam etmişlerdir.

  Gün gelmiş canımız, kanımız kardeşlerimiz bir gece yarısı baskına uğramış ve Dağlık Karabağ bölgesi yine arkasına kızılları alıp kardeşlerimizi bir gece yarısı ateşlerin içinde bırakmıştır. Hemen yanı başımızda gerçekleşen bu elim olaylara ise bizler sadece ‘ esefle kınamakla’ yetinmiş, bundan başka da hiçbir şey yapmadan onlara duyarsız kalmışızdır. Kardeşlerimize özür borcumuz çoğalmıştır!

  Gün gelmiş büyük Türk devlet adamı, seçilmiş devlet başkanı Ebulfeyz Elçibey yine bir askeri darbe ile görevinden uzaklaştırılmış. Bizler yine bu olaya sessiz kalarak dilimizi yutmuş gibi görünmüşüzdür. Büyük Türk milletine aşık olan bu millet kahramanı asil Türk milletin öz evladı Ebulfeyz Elçibey hakkın rahmetine kavuşmuş faka davası peşinden gelen milyonlarca evladı tarafından devam ettirilmektedir. Yakından takip ettiğimiz, Azerbaycan Halk Kurtuluş cephesi yöneticileri onun yolundan ve izinden bir gün bile sapmadan hedeflerine koşar adım gitmektedir.

  Onların ve bizim hedefimiz aynı, kanımız aynı, ruhumuz aynı rüyalarımız aynıdır. Onlar Büyük Turan İmparatorluğu rüyası görür ve onun için yaşarken bizlerde Büyük Turan İmparatorluğunun batıya açılan bir penceresi olarak bu hedeften sapmadan ilerleyecek. Çocuklarımızı aynı bayrağın altında aynı okullarda yetişen bireyler ve dünyaya yön veren büyük Türk milletinin evlatları olarak göreceğiz.

 Allah bizlere bu mutlu günleri görmeyi nasip etsin. Büyük Türk milletine emeği geçen tüm dava adamlarından Allah razı olsun.

  Yaşasın Can Azerbaycan. Yaşasın Büyük TURAN…

  Fatih KAPLAN 28.05.2018


Bu haber 112 defa okundu.

Benzer Haberler

T.C. ERBAA BELEDİYE BAŞKANLIĞI HAZIR BETON ALIMI İHALE İLANI

Hazır Beton Alımı İhalesi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır: 

Salı, Haz.19.2018 - 15:43

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2015/11973 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Salı, Haz.19.2018 - 15:42

Erbaa'da inşa edilen 224 TOKİ konutu sahiplerini buldu

Erbaa'da inşa edilen 224 TOKİ konutu sahiplerini buldu Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından  Erbaa'da inşaa edilen, 224 konutun hak sahipleri kura ile belirlendi.

Perşembe, Haz.07.2018 - 16:17

TOKAT ERBAA AKGÜN-ENGELLİ-EZEBAĞI-MEYDANDÜZÜ-GÜVEÇLİ VE ZOĞALLIÇUKUR KÖYLERİ KAPALI SİSTEM SST YAPIM İŞİ TOKAT İL ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Erbaa Akgün-Engelli-Ezebağı-Meydandüzü-Güveçli ve Zoğallıçukur Köyleri Kapalı Sistem SST Yapım İşi  4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır. 

Salı, Haz.05.2018 - 10:14

Erbaa'da eski tekel ambarları belediyeye devredildi

Erbaa'da eski tekel ambarları belediyeye devredildi Erbaa'da eski tekel ambarlarının bulunduğu 75 bin metrekarelik alan belediyeye devredildi.

Salı, Haz.05.2018 - 10:11

Bu Yazarın Diğer Yazıları

HİÇ KİMSE KENARA ÇEKİLMESİN


Pazartesi, Haz.18.2018 - 11:24

ERBAA'DA RAMAZANI YAŞAMAK


Cuma, Haz.15.2018 - 13:48

AYBÜKE VE SAİD ARASINDA GEÇEN BİR YIL


Pazartesi, Haz.11.2018 - 01:53

HAVADA PATLAYAN SAYGI(SIZLIK)


Perşembe, Haz.07.2018 - 01:13

DOĞU TÜRKİSTAN'DA TÜRK OLMAK


Pazartesi, Haz.04.2018 - 09:12

AYNI GEMİDEYİZ AMA RAHATSIZLIKLAR VAR


Perşembe, May.31.2018 - 11:36

SAVAŞIN BİNBİR HALİ


Perşembe, May.24.2018 - 11:51

ERBAA'YA SAKALI ŞERİF HEDİYESİ


Perşembe, May.17.2018 - 03:48

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.