İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

Pazartesi, 25 Haziran, 2018

İletişim - Üye Ol - Üye Girişi - Şifremi Unuttum !! - Sitene Ekle


GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

AYNI GEMİDEYİZ AMA RAHATSIZLIKLAR VAR

Perşembe, May.31.2018 - 11:36
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

AYNI GEMİDEYİZ AMA RAHATSIZLIKLAR VAR

  Seçimler yaklaşıyor ve partilerde adaylarda hızlarını artırmaya başladılar. Koşunun son anlarına doğru ise ‘millet için’ yapılan çoğu uygulamadan milletimiz rahatsız. Mesela; gecenin bir saatinde evinin önünden geçen seçim arabasından rahatsız olan çok sayıda vatandaş var.  Sadece araç geçmesi değil. Gecenin bir yarısı gelen mesajlardan, adım başı verilen broşürlerden, hiç tanımasa da karşılaşıldığında kelle koltuk kucaklaşmalardan vatandaşımız rahatsız. Gereksiz yere harcamalardan, partilerin sağa sola saçtığı paralardan vatandaşımız rahatsız. Yapılan konvoylardan, atılan havai fişeklerden, gereksiz ve müptezel insanların en önde yürümesini görmekten milletimiz rahatsız.  Artık bu işlere partilerin bir dur demesi lazım değil mi?

 Hepsi bir kenara yapılan masraflara bakınca milletimiz biraz daha rahatsızlık duyuyoruz. Çünkü bu masrafların seçimden sonra telafi edilmesinin hemen hemen üç yolu var. Seçimden sonra vergi koymak, zam yapmak veya üretimle yapılan masrafların açığını kapatmak şeklinde üç yolu olan bu işlerin hangisinin yapılacağını şimdiden tahmin etmek zor değil. Zira hemen hemen her adayın söylemine bakınca bu konuya değinen, seçimden sonra bu masrafların nereden çıkarılacağını belirten pek kimse yok. Yada bu masrafları çıkarmak için zam yapmayacağını söyleyen, bu açığı kapatmak için üretime dayalı ekonomi sistemine geçerek boşalan köyleri doldurup, ‘ülkemizi teknolojiye dayalı tarım ülkesi haline sokacağım’ diyen bir Allah’ın kulunu ben ne gördüm ne de duydum. Yada “ biz aday olduk ama seçildiğimizde vekille millet arasında fark kalmayacak, ücretlerimiz aynı olacak.” Diye mitinglerde konuşma yapanı da ne duydum ne gördüm.

  Yakınma ve şikayetlerimiz şu veya bu parti için geçerli değil tüm partiler için geçerli. Teşbihte hata olmaz derler, tüm parti ve adaylar büyük bir gemiye binmişler geminin alt katlarında onlar kazandığında işlerine bakan ve kıyıdan köşeden geçinme yolunu arayan fareler var. Geminin dümeninde başkanlar, yelkeninde nerden geldiği belli olmayan rüzgarlar, güvertesinde ise adayların yarattığı cümbüş ortamı var. Bu ortamda bir tek millete yer kalmıyor diyeceksiniz ama millet seçimlere kadar izleyici yerinde seçimlerden sonra ise direk motor bölümünde yerini alıyor. Geminin yürümesi için seçimlerde izleyenin seçimden sonra hiç durmadan çalışması gerekiyor.

  Evet tüm aday ve partilerin söylediği gibi aynı gemideyiz. Fakat bizim gemideki yerimizi değiştirmeyi düşünen pek kimse yok. Motor bölümünde çalışmak veya gemimiz için çalışmak bu milletin zoruna gitmiyor çalışıyor ve çalışır. Milletin rahatsız olduğu nokta alt kattaki fareler, dümenin başına geçmeye çalışan çarkçılar, yelkenin dışardan yellenmesi ve motor bölümüne vardiya sisteminin gelmemesi. Artık çalışma zamanı vardiya sistemi gelmeli ve bu geminin çalışma saatleri geminin içindekiler arasında taksim edilmeli. İşte o zaman gemideki herkes mutlu olur. Gemi karaya oturmadan güçlü dalgaların arasında boğuşur ve mücadeleyi kazanırız. Aksi takdirde gemimiz battığında ne bize ağlayan olur nede bizim için hayıflanan. Artık gemiye sahip çıkmanın zamanı gelmedi mi?

  Allah milletimizi ve gemimizi düşünenlere dümenimizi nasip etsin…

Fatih KAPLAN 31.05.2018


Bu haber 125 defa okundu.

Benzer Haberler

T.C. ERBAA BELEDİYE BAŞKANLIĞI HAZIR BETON ALIMI İHALE İLANI

Hazır Beton Alımı İhalesi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır: 

Salı, Haz.19.2018 - 15:43

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2015/11973 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Salı, Haz.19.2018 - 15:42

Erbaa'da inşa edilen 224 TOKİ konutu sahiplerini buldu

Erbaa'da inşa edilen 224 TOKİ konutu sahiplerini buldu Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından  Erbaa'da inşaa edilen, 224 konutun hak sahipleri kura ile belirlendi.

Perşembe, Haz.07.2018 - 16:17

TOKAT ERBAA AKGÜN-ENGELLİ-EZEBAĞI-MEYDANDÜZÜ-GÜVEÇLİ VE ZOĞALLIÇUKUR KÖYLERİ KAPALI SİSTEM SST YAPIM İŞİ TOKAT İL ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Erbaa Akgün-Engelli-Ezebağı-Meydandüzü-Güveçli ve Zoğallıçukur Köyleri Kapalı Sistem SST Yapım İşi  4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır. 

Salı, Haz.05.2018 - 10:14

Erbaa'da eski tekel ambarları belediyeye devredildi

Erbaa'da eski tekel ambarları belediyeye devredildi Erbaa'da eski tekel ambarlarının bulunduğu 75 bin metrekarelik alan belediyeye devredildi.

Salı, Haz.05.2018 - 10:11

Bu Yazarın Diğer Yazıları

HİÇ KİMSE KENARA ÇEKİLMESİN


Pazartesi, Haz.18.2018 - 11:24

ERBAA'DA RAMAZANI YAŞAMAK


Cuma, Haz.15.2018 - 13:48

AYBÜKE VE SAİD ARASINDA GEÇEN BİR YIL


Pazartesi, Haz.11.2018 - 01:53

HAVADA PATLAYAN SAYGI(SIZLIK)


Perşembe, Haz.07.2018 - 01:13

DOĞU TÜRKİSTAN'DA TÜRK OLMAK


Pazartesi, Haz.04.2018 - 09:12

CAN AZERBAYCAN


Pazartesi, May.28.2018 - 09:39

SAVAŞIN BİNBİR HALİ


Perşembe, May.24.2018 - 11:51

ERBAA'YA SAKALI ŞERİF HEDİYESİ


Perşembe, May.17.2018 - 03:48

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.