İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

Ankara da Erbaalılar İftar Buluşması

Cuma, Haz.01.2018 - 10:15
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


 Ankara da Erbaalılar İftar Buluşması

  Bu çalışmaların bir kısmı olan Ankara’da oturan Erbaalıların ilk defa 1994 Eylül ayında Kurtuluş Parkında Sağlık Bakanlığı Sosyal tesislerinde bir araya geldiğimiz ilk yemeği hatırlatmak istedim.

Bu çalışmaların bir kısmı olan Ankara’da oturan Erbaalıların ilk defa 1994 Eylül ayında Kurtuluş Parkında Sağlık Bakanlığı Sosyal tesislerinde bir araya geldiğimiz ilk yemeği hatırlatmak istedim.

1993 ve 1994 yılları yaz tatillerinde Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü, Eğitim Yönetimi ve Denetimini bitirmek üzere Ankara’dayım. 1994 yılı yaz tatili ilk günleri. Derslere yeni başladık. TBMM’de yine hemşeri ziyaretindeyim. Hamit Başar ve Hamit Eşen aynı odada milletvekili sekreteri olarak görev yapıyorlar. Sohbet ve muhabbet üst sevide olduğu için rahat uğruyorum. Samimi ve içten ev sahipliği beni mutlu ediyor. Bu gün dahi devam eden dostluğun başladığı günler. Ankara’da yaşayan Erbaalıların Derneği veya vakfının olmadığı ve hiçbir programla bir araya gelmedikleri üzerine sohbet ediyor, Eylül ayında bir yemek buluşması kararı ile o gün çalışmalara başlıyoruz. Hamdi Dinçer, Salih Söylemez, Salih Küçük Hüseyin Kubat Şemsettin Yıldırım ve Halil Varol’da çalışmalarımıza katılıyor. Arkadaşların isteği üzerine; çalışmaların bilgi akışı bende toplanıyor, organizeyi ben üstleniyorum. O zamanlar cep telefonları yaygın değil, belli ki işimiz zor. Tanıdığımız hemşeri isimlerini listelemekle işe başlıyoruz. Telefonlarını bildiklerimizi arıyor, ulaştıklarımızı yemeğe davet ediyor, bildikleri diğer hemşeri isim ve telefonlarını alarak halkayı genişletiyoruz. Hemen her gün çalışıyor, hafta da bir akşam buluşuyoruz. Hamdi Dinçer o yıllarda Ulus’ta Anıtlar ve Müzeler Genel Müdürlüğünde çalışıyor. Genel müdürlüğün çok güzel bahçesi var. İlk Meclisin bahçesidir. Devlet Konukevinin karşısındadır. Mesai sonrası burada bir araya geliyoruz.

            Programa kısa bir süre kala Erbaa’da siyasi parti ilçe başkanları, belediye başkanları, il genel meclisi üyeleri kurum müdürlerini de yemeğe davet ediyoruz.

            Ankara’da da Tokat milletvekilleri başta olmak üzere arkadaşlar ulaşılması gerekli herkese ulaşıyorlar. Planladığı gibi eylül ayında yemeği gerçekleştiriyoruz. Ankara ve Erbaa’dan beklenenin üzerinde katılım oluyor. Dönemin Devlet Bakanı Av. Ali Şevki Erek’te yemeğe katılıyor ve yemeğin amacına ulaşmasına çok önemli katkı sağlıyor. Mutluğumuzu anlatamam… Mükemmel bir akşam ve gece… Konuşmalar ve tavsiyeler…

İşte, o gece Erbaalıları bir araya getirmek için çalışan arkadaşların büyük bölümü halen Anakara’da yaşıyorlar.

            Programdan geriye unutulmaz anılar kalıyor. En önemlisi çalışmadan sınava girdiğim için bir dersten bütünlemeye kalıyorum. Yemekten bir hafta sonra Ankara’dan ayrılıyorum. 2 Kasım 1994 tarihinde İlköğretim Müfettişi olarak Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğünde göreve başlıyorum. Bir gurup hemşerilerimiz bir araya gelerek dernek kurma çalışmalarına başlıyor ve kuruyorlar.

Ankara’da dernek çalışmaları sonuç veriyor. Yaklaşık bir yıl sonra derneğin ilk programına davet üzerine Dr. Reşat Doğru ile birlikte Tokat’tan gelerek katılıyoruz.

Ankara’ya yerleştiğim 2011 yılında Fahrettin Alıcı dernek başkanı idi. Uzun süre bu görevi başarı ile sürdürdü. Son bir yıl Mustafa Baş başkanlığı üstlendi. Şuan, Kadir Koca başkanlığında yeni yönetim görevi sürdürüyor. Bu yönetimde eşim Ayşe Baş’ta görev aldı. Bu güne kadar görev yapanların tamamına teşekkür ediyorum.

Kısa süre önce vefat eden dernek eski başkanı Korkmaz Yıldırım’ın vefatını ve eski yönetim kurulu üyelerinden Necdet Berber’in tedavi gördüğünü başkan Kadir Koca dua niyetiyle hatırlattı. Halil Varol ağabeyin de hasta olduğunun bilgisini ben verdim.

Eylül 1994 tarihinden itibaren Erbaalıların birlik ve beraberliği için bir araya gelmesine katkısı olan herkesin hatırlanması gerektiği kanaatindeyim. Vefa güzel bir duygu ve olgudur.

Programların görsel ve yazılı hale gelmesinde Faik Kafalı her zaman ki gibi çalışmalarını sürdürüyor.  

Yemek ve programın akışı devam ediyor. Konuşmalar tamamlanınca; plaket takdimleri başlıyor.

2018 yılın annesi ödülü emekli Cumhuriyet Başsavcı merhum Ahmet Bükülmez’in eşi Handan Bükülmez’e verildi. 

Plaketi Devlet Eski Bakanı Av. Ali Şevki Erek takdim etti. Duygusal anlar.

Sayın Erek ve Doğru müsait oldukları tüm programlarda hemşerilerini yalnız bırakmıyorlar.

            Dernek, yedi yıldır Ankara’da okuyan Erbaalı Üniversite öğrencilerine burs veriyor. Programda burs verenlere plaket verildi. Bu da bir vefadır. Olumlu sonuçları da olacaktır. Burs veren sayının otuz beş olduğunu öğreniyorum. Güzel rakam. Çoğalacak inşallah. Yine güzel bir duyum, 2017-2018 Eğitim -Öğretim yılında burs verenlerin bir bölümü daha önce dernek bünyesinde burs alan ve bugün hayata atılan çalışan ve serbest meslek sahibi olanlardır. Bu tabloyu alkışlıyorum. Başkanın dediği gibi bu gurur verici, onurlu davranış çoğalarak devam edecek inşallah.  

            Sohbet ve hatıra resimler gecenin son saatlerine kadar sürdü.

            Erbaa Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Kadir Koca’nın şahsında bütün yönetim kuruluna teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.


Bu haber 595 defa okundu.

Benzer Haberler

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

Salı, Ağu.07.2018 - 23:48

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

Salı, Ağu.07.2018 - 23:32

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

Salı, Ağu.07.2018 - 23:32

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

Salı, Ağu.07.2018 - 23:31

Erbaa Gençlik Merkezi Ve Esnaf Kefalet Kooperatifinden Çölyak Hastaları İçin Anlamlı Kampanya

Erbaa gençlik merkezi ve Erbaa Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi bölgemize ve ülkemize örnek olacak bir kampanya gerçekleştirdiler.

Cuma, Ağu.03.2018 - 16:19
Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.