İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

Pazartesi, 25 Haziran, 2018

İletişim - Üye Ol - Üye Girişi - Şifremi Unuttum !! - Sitene Ekle


GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

DOĞU TÜRKİSTAN'DA TÜRK OLMAK

Pazartesi, Haz.04.2018 - 09:12
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

DOĞU TÜRKİSTAN’DA TÜRK OLMAK

  Türk milletinin evlatları Doğu Türkistan’da işkence ve zulüm görmeye devam ediyor. Bu zulüm günden güne artmakta ve tüm dünya bu zulme sessiz kalmaktadır. Bu zulümler, Çin’in ‘2050 de Doğu Türkistan’da bir tek Türk kalmayacaktır.’ Diyerek başlattığı asimilasyon ve yıldırma politikalarının bir parçası olarak günden güne artmaktadır. Çin terörist ve Komünist devleti tarihin hesaplaşmasını yapmakta ve yüzyıllarca kendine kök söktüren, diz çöktüren yüce Türk milletinin asil evlatlarının torunlarına işkence yapmaktadır. Senelerce katliamlara maruz kalan, son dönemde toplama kamplarına hapsedilen yüce Türk milletinin asil evlatları daha geçen hafta içerisinde bir âlimini daha zindanlarda şehit vermiştir. Abdullah Mahdum ‘üstatlar üstadı’ ve 86 yaşında olan İslam alimi şehidimizin iki suçu vardı. Biri İslam alimi olmak diğeri de Türk olmaktı. İşte bu iki suç Doğu Türkistan’da hapse atılmak ve işkence görme içim yeterli sebep.

  Peki, bu iki sebepten dolayı sadece hapis cezası veya işkence görmekle iş bitiyor mu? Hayır. Hapsin dışında yapılan uygulamalara göz atınca insanın dehşete düşmemesi imkânsız. Mesela; Türkçe okumak, yazmak ve konuşmak yasak! Alışveriş yaparken bile Türkçe konuşmak yasak! Türk’le evlenmek yasak! Her eve Çin’li bir aile yerleştirip aile hayatını izleyen gözetmenler veriliyor. Bunlar tuttukları raporlarla o ailenin kaderini belirliyorlar. Toplu gözaltı ve keyfi uygulamalarla Türkler her an gözaltına alınıp günlerce tutuklu, yıllarca mahkûm olarak cezaevlerinde hayatlarını sürdürmek zorundalar. Son dönemde ise her hangi bir Çin’li beğendiği her hangi bir kızımızı zorla alıkoyup evlenebiliyor! Oruç tutmak şehadet getirmek yasak! Allah’sız komünist Çin Allah’ın varlığını yasaklıyor!

  Bu yazdıklarımız bizim bildiklerimiz. Ya bilmediklerimiz, ya bize yansımayanlar. Bunlar kızıl Çin’in kardeşlerimize yaptıkları. Peki, ya dünya ne yapıyor? Hani kuşlar için dünyayı ayağa kaldıran, öldürülen her hangi bir insanı için ülkeleri ateş çemberine çeviren, bir askerinin burnu kanayınca dağları delen bombaları yeryüzüne acımasızca salan o bilmem kaç yüzlü dünya ne yapıyor? Parasına para, gücüne güç katmak için Çin’le el ele kol kola sarmaş dolaş geziyor!

  Peki, bu oyunda biz de bizim tarafımız var. Biz ne yapıyoruz? Biz de Viyana kapılarından Doğu Türkistan’a kadar olan coğrafyaya hükmeden bir milletin evlatlarıyız. Bizlerde ardımı döndüğümüz bu coğrafyaya bir kez olsun yüzümüzü dönüp de, “ bu zulmü ya bitir ya da yeryüzünü sana dar ederim.” Diyor muyuz? Maalesef. Demiyor, hatta diyeni de duymuyoruz. Önümüzde yaklaşan seçimler var ve maalesef hiçbir siyasi parti çıkıp ta, “ ben yeryüzünde ne kadar Türk varsa birleştirip, Türk milletine zulüm yapan ne kadar alçak varsa hepsini gömeceğim.” Demiyor. Tutturmuşuz Avrupa birliği bilmem ne birliği şu birliği bu birliği. Gerçi bunları istemek için arz ve talep olması lazım. Biz millet olarak önümüze gelen her aday veya partiye avazımız çıktığı kadar “ Turan’ı kurun, Turan’a engel olanı vurun.” Diye baskı yapıyor muyuz? Maalesef, hayır!

  Ne zaman ki biz sesimizin son noktasına kadar bağırırsak, ne zaman ki bizler Doğu Türkistan’daki kızların yerine kendi kızlarımızı koyar onlar için bir şeyler düşünürsek işte o gün karşımıza gelen adamlarda bizim gibi düşünür ve bizim isteklerimizi yapmaya çalışırlar.

  Allah Doğu Türkistan’daki kardeşlerimize biz yanlarına gidene kadar sabır, bize de onlara yardım edecek kadar güç kuvvet versin.

  Zindanlarda şehit olanların ruhu şad olsun. Unutulmasın ki Türk milleti onların intikamını er veya geç alacaktır…

  Fatih KAPLAN 4.06.2018

 

 

 

 

 


Bu haber 155 defa okundu.

Benzer Haberler

T.C. ERBAA BELEDİYE BAŞKANLIĞI HAZIR BETON ALIMI İHALE İLANI

Hazır Beton Alımı İhalesi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır: 

Salı, Haz.19.2018 - 15:43

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2015/11973 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Salı, Haz.19.2018 - 15:42

Erbaa'da inşa edilen 224 TOKİ konutu sahiplerini buldu

Erbaa'da inşa edilen 224 TOKİ konutu sahiplerini buldu Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından  Erbaa'da inşaa edilen, 224 konutun hak sahipleri kura ile belirlendi.

Perşembe, Haz.07.2018 - 16:17

TOKAT ERBAA AKGÜN-ENGELLİ-EZEBAĞI-MEYDANDÜZÜ-GÜVEÇLİ VE ZOĞALLIÇUKUR KÖYLERİ KAPALI SİSTEM SST YAPIM İŞİ TOKAT İL ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Erbaa Akgün-Engelli-Ezebağı-Meydandüzü-Güveçli ve Zoğallıçukur Köyleri Kapalı Sistem SST Yapım İşi  4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır. 

Salı, Haz.05.2018 - 10:14

Erbaa'da eski tekel ambarları belediyeye devredildi

Erbaa'da eski tekel ambarları belediyeye devredildi Erbaa'da eski tekel ambarlarının bulunduğu 75 bin metrekarelik alan belediyeye devredildi.

Salı, Haz.05.2018 - 10:11

Bu Yazarın Diğer Yazıları

HİÇ KİMSE KENARA ÇEKİLMESİN


Pazartesi, Haz.18.2018 - 11:24

ERBAA'DA RAMAZANI YAŞAMAK


Cuma, Haz.15.2018 - 13:48

AYBÜKE VE SAİD ARASINDA GEÇEN BİR YIL


Pazartesi, Haz.11.2018 - 01:53

HAVADA PATLAYAN SAYGI(SIZLIK)


Perşembe, Haz.07.2018 - 01:13

AYNI GEMİDEYİZ AMA RAHATSIZLIKLAR VAR


Perşembe, May.31.2018 - 11:36

CAN AZERBAYCAN


Pazartesi, May.28.2018 - 09:39

SAVAŞIN BİNBİR HALİ


Perşembe, May.24.2018 - 11:51

ERBAA'YA SAKALI ŞERİF HEDİYESİ


Perşembe, May.17.2018 - 03:48

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.