İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

Pazartesi, 25 Haziran, 2018

İletişim - Üye Ol - Üye Girişi - Şifremi Unuttum !! - Sitene Ekle


GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

HAVADA PATLAYAN SAYGI(SIZLIK)

Perşembe, Haz.07.2018 - 01:13
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

HAVADA PATLAYAN SAYGI(SIZLIK)

  Seçimler yaklaştıkça siyasi atmosferde gerilmeye, yarış süresi kısaldıkça partilerde ısınmaya başladı. Tüm bu çekişme ve rekabet ortamında dikkat edilmesi gereken hususlarda var. Olması da lazım!

  Özellikle içerisinde bulunduğumuz Ramazan ayı dolayısıyla partilerimizin daha sakin ve daha hoşgörülü olmaları lazım iken. Bazen bu saygı sınırları aşılıyor hatta aşılmanın ötesinde artık vatandaşlarımızı çileden çıkarıyor. Gündüzün erken saatlerinde cadde aralarında gezen parti araçlarına artık aşina olduk. Akşamın belli saatlerinde yapılan konvoylara da hemen hemen alıştık gibi. Ama gecenin tam on ikisinde havai fişek atıp insanları ve insanların dışında dünyada yaşayan varlıkları rahatsız etmek de neyin nesidir. Bunu bir türlü ne anladık nede alışabildik.

  Bu söylediklerimiz tüm partiler ve şahıslar için geçerli. A partisi B partisi diye bir ayrım yapmıyoruz. Önemli olan pankartlara ‘ her şey millet için’ yazmak değil. Madem her şey millet için o zaman ilk önce milleti rahatsız etmeden, millete rahatsızlık vermeden millet için bir şeyler yapmanın yolunu bulmak lazım. Hele geçenlerde yakın bir ilçemizde şehidimiz varken bir partinin en üst noktasından atılan havai fişeği zannediyorum ki semanın katlarında şehidimizin ruhunu bekleyen melekler görmüştür. Yine zannediyorum ki o gece yer gök şehidimiz için dua ederken ve şehidimizin ruhu bizlere şefaatçi olmak için cennetin yolunu tutarken mutlaka o havai fişekleri görmüştür. Şimdi kendinizi o şehidimizin ailesinin yerine koyun. Diyelim ki şehit bizim ilçemizde değil. Peki, bu şehit bu vatanın evladı değil mi? Veya sizler bu vatanın evladı değil misiniz? Bu yapılan hoş bir hareket midir? Bence bu yapılan nahoş durumdan dolayı o partinin yeklileri çıkıp milletten özür dilemeli ve gıyabında şehidimizin yakınlarından helallik almalıdır.

  Artık millete mal olmuş insanların ve kurumların milletin özel hayatına saygı göstermeyi öğrenmesi ve az hatayla bu seçim dönemini atlatması lazımdır. Bizler onların özür dilemesi gerektiğini yazdık onlarda diyebilir ki “ efendim ne özür dileyecekmişim, benden önce falanca da attı.” Diyerek bizlere cevap verebilir. Bizler halkımızın bizlere ilettiğini yazmak bir nevi onların duygularına tercüman olmak zorundayız. Biz yazarız, okuyan ve üstüne alınması gereken de çıkar özür diler. Üstüne alınmayan da kendini yakışanı yapar. Bizler şunu bunu kırmak veya kızdırmak derdinde de değiliz. Tek derdimizi var milletin huzuru ve rahatı. Millet yattığı yatakta rahat etmeyecekse, namaz kılarken 50 metre öteden atılan havai fişeğin sesiyle namazını şaşırtacak ve camiden çıkınca size beddua edecekse. Kazansan ne olur kaybetsen ne olur. Milletin övgüsünü almak varken kınanmayı kim ister.

  Tüm partilerimizden ricamızdır. Araçların desibel ayarlarını ayarlayın, konvoylarda kimsenin burnunun kanamaması için gereken önlemleri alın. Gece yarısı havai fişeklerle hiç kimseyi rahatsız etmeyin. İftar sofraları kurup yemeğin yarsını dökerek israf etmeyin. İnanın bunlara dikkat ederseniz siz zaten gönüllere girmiş olur ve her evden en az bir oy almış olursunuz.

  Seçime az kalan şu günlerde bir birinizi kırmadan, üzmeden propagandanızı yapın. Ama kimseyi de üzmeyin, rahatsız etmeyin ve rahatsız olmayın. Saygısızlığınız havada patlayıp gökyüzünde belli olmasın.

  Allah, seçimlerde bu millete hakkıyla hizmet edecek olanları muvaffak eylesin.

  Fatih KAPLAN 7.06.2018


Bu haber 104 defa okundu.

Benzer Haberler

T.C. ERBAA BELEDİYE BAŞKANLIĞI HAZIR BETON ALIMI İHALE İLANI

Hazır Beton Alımı İhalesi alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır: 

Salı, Haz.19.2018 - 15:43

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2015/11973 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Salı, Haz.19.2018 - 15:42

Erbaa'da inşa edilen 224 TOKİ konutu sahiplerini buldu

Erbaa'da inşa edilen 224 TOKİ konutu sahiplerini buldu Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından  Erbaa'da inşaa edilen, 224 konutun hak sahipleri kura ile belirlendi.

Perşembe, Haz.07.2018 - 16:17

TOKAT ERBAA AKGÜN-ENGELLİ-EZEBAĞI-MEYDANDÜZÜ-GÜVEÇLİ VE ZOĞALLIÇUKUR KÖYLERİ KAPALI SİSTEM SST YAPIM İŞİ TOKAT İL ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tokat Erbaa Akgün-Engelli-Ezebağı-Meydandüzü-Güveçli ve Zoğallıçukur Köyleri Kapalı Sistem SST Yapım İşi  4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır. 

Salı, Haz.05.2018 - 10:14

Erbaa'da eski tekel ambarları belediyeye devredildi

Erbaa'da eski tekel ambarları belediyeye devredildi Erbaa'da eski tekel ambarlarının bulunduğu 75 bin metrekarelik alan belediyeye devredildi.

Salı, Haz.05.2018 - 10:11

Bu Yazarın Diğer Yazıları

HİÇ KİMSE KENARA ÇEKİLMESİN


Pazartesi, Haz.18.2018 - 11:24

ERBAA'DA RAMAZANI YAŞAMAK


Cuma, Haz.15.2018 - 13:48

AYBÜKE VE SAİD ARASINDA GEÇEN BİR YIL


Pazartesi, Haz.11.2018 - 01:53

DOĞU TÜRKİSTAN'DA TÜRK OLMAK


Pazartesi, Haz.04.2018 - 09:12

AYNI GEMİDEYİZ AMA RAHATSIZLIKLAR VAR


Perşembe, May.31.2018 - 11:36

CAN AZERBAYCAN


Pazartesi, May.28.2018 - 09:39

SAVAŞIN BİNBİR HALİ


Perşembe, May.24.2018 - 11:51

ERBAA'YA SAKALI ŞERİF HEDİYESİ


Perşembe, May.17.2018 - 03:48

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.