İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

HİÇ KİMSE KENARA ÇEKİLMESİN

Pazartesi, Haz.18.2018 - 11:24
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

HİÇ KİMSE KENARA ÇEKİLMESİN

  Son günlerde yaşanan ve insanın kanını donduran bir haberler ülke gündemimiz yavru bir köpeğin masum bakışlarına kilitlendi. Devletin en üst makamından en alt kademesine, milletimizin her kesiminden tepki alan bu olay karşısında bizler dehşete düştük.

 Aklımıza da hemen geçmişte nasıl bir millet ve devlet olduğumuz sorusu geldi. Bizler değil miydik ki, kuşlar barınsın diye evlerin duvarlarına ev yapan millet. Veya yük hayvanlarına gereğinden fazla yük atılmasın diye ferman çıkaran insanların torunları biz değil miydik? Ya da kovboy filmlerinde gördüğümüz o mahmuz denen işkence aletini atlarında hiç kullanmayan ve atlarına kendinden bir parça gibi davranan insanlar bizim atalarımız değil miydi? Son günlerde yaşadığımız bazı olaylar bizleri bunları düşünmeye sevk etmeye yetti. Bu olayı yapanlar şu veya bu milletten olmuş aslında pek bir önemi yok. Nihayetinde bu küçük yavruya yapılanlar son yıllarda ülkemizde insanlara bile yapılıyor ve televizyon ekranlarında sıradan bir olay gibi gösterilmiyor mu? Nasıl olur demeyin!

  Geçenlerde tesadüfen bir televizyon kanalının haber bültenine denk geldim ve bültende birbirini keseni mi ararsınız. Komşusunun kızına veya çocuğuna taciz edeni mi ararsınız? Okuldan kaçan çocukların sağda solda hırsızlık etmesini mi dinlemek istersiniz veya annesini öldürüp bahçeye gömeni mi? Komşusuyla bir olup kocasını öldüreni, diğer komşusuyla da beraber olup o katili öldürteni de yazmama gerek yoktur sanırım. Bu satırları okurken bile beyniniz ne kadar zorlandı değil mi? Fakat bunlar bizim topraklarımız içerisinde yaşanan acı ama gerçekler. Bugün bizim evimizde yaşanmasa bile bu olaylar hemen bizim kapımızın dışında, eşiğimizde veya bahçemizin hemen yanı başında yaşanıyor.

  Bunlar yaşananlar. Peki, bu olaylar yaşanırken bizler neyin peşindeyiz? Kimimiz yeni ev kimimiz yeni araba peşindeyiz. Bunlar olmamalı mı? Tabi ki olmalı fakat artık kapımızın eşiğine kadar gelen bir ateş var. Bu ateşi söndürmek için toplumun her kesiminin el ele verip hep beraber dur deme vakti gelmedi mi? Yine özlenen eski günlere dönmek için sadece slogan atmayı bırakmalı, boy boy afiş yaptırmayı bir kenara bırakıp, karınca kararınca elimizden geldiğince bir şeyler yapmak zorundayız. Herkesin kendince yapabilecek bir işi vardır. Madem bu topraklar üzerinde beraber yaşıyoruz bu topraklar için ve bu toprakları bize bırakan ecdadımıza layık evlatlar olmak için elimizden ne geliyorsa yapmak zorundayız. Sadece ceza vermek olayları kökünden çözmeye yetemeyecektir.

  Hiç kimse kendini kenara çekmesin! Hiç kimse ‘ benim çocuğum yapmaz, yapmıyor, yapamaz.’ Demesin. Bu çocuklar veya cani insanlar bizim topraklarımıza uzaydan paraşütle atılmadı. Eğiteni- eğitileni, partisi, spor kulübü, göreni, görmeyeni, şeyhi-müridi artık taşın altına herkes elini koymak zorunda.

  Bu asil millet inşallah bugünleri de atlatacak ve televizyonda herhangi bir haber bültenini cinnet geçirmeden izleyeceği günleri de geri getirecektir.

  Allah milletimize bu kötü günleri atlatma gücü versin.

 Fatih KAPLAN 18.06.2018

 


Bu haber 114 defa okundu.

Benzer Haberler

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2012/557 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Cumartesi, Tem.21.2018 - 14:55

Kur'an Kursu Öğrencileri 15 Temmuz Şehitlerini Anmak Amacıyla Program Düzenledi

Kur'an Kursu Öğrencileri 15 Temmuz Şehitlerini Anmak Amacıyla Program Düzenledi
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz şehitlerini ve tüm şehitlerimizi anmak, 15 Temmuz'un çocuklar ve gençler nezdinde bir bilinç, şuur ve ruha dönüşmesi için Erbaa ilçe müftülüğüne bağlı tüm yaz Kur'an kurslarında çeşitli programlar düzenlendi.

Cumartesi, Tem.14.2018 - 13:32

Şehitlerimiz İçin Okunan Hatmi Şerifler Dualarla Bağışlandı

Şehitlerimiz İçin Okunan Hatmi Şerifler Dualarla Bağışlandı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde düzenlenen ''Şehitlerimiz için Kur'an okuyoruz'' kampanyası kapsamında camilerimizde ve Kur'an kurslarımızda okunan hatmi şeriflerin duası için program düzenlendi.

Cumartesi, Tem.14.2018 - 13:30

YEMEK HİZMETİ ALINACAKTIR ERBAA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Taşımalı Ortaöğretim Kapsamında 810 Öğrenciye Sıcak Sulu Öğlen Yemeği hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cumartesi, Tem.14.2018 - 11:30

YEMEK HİZMETİ ALINACAKTIR ERBAA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

Taşımalı İlköğretim Kapsamında 899 Öğrenciye 180 İş Günü Sıcak Sulu Öğlen Yemeği Alımı ve Servis hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cumartesi, Tem.14.2018 - 11:28

Bu Yazarın Diğer Yazıları

TEKNEDE KAYBOLAN UMUTLAR VE ARTAN EKMEĞİMİZ...


Perşembe, Tem.19.2018 - 01:19

GAYRİ MEŞRULARIN DARBESİNE, KARŞI DARBE


Pazartesi, Tem.16.2018 - 12:10

YENİ DÜZENİN İLK İCRAATI: TEMİZLİK


Perşembe, Tem.12.2018 - 10:48

RAKI MI? ZEMZEM Mİ?


Pazartesi, Tem.09.2018 - 11:59

KAHRAMAN TÜRK ORDUSU


Perşembe, Haz.28.2018 - 11:45

MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN


Pazartesi, Haz.25.2018 - 12:11

ERBAA'DA RAMAZANI YAŞAMAK


Cuma, Haz.15.2018 - 13:48

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.