İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

KAHRAMAN TÜRK ORDUSU

Perşembe, Haz.28.2018 - 11:45
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

KAHRAMAN TÜRK ORDUSU

  Türk milletinin şanını ve şerefini koruyan Türk ordusunun kuruluş yıldönümündeyiz. Yüce başbuğ Metehan Türk ordusunu sadece bir toprak parçasını korumak için değil. Aynı zamanda Türk milletinin haysiyetini ve onu temsil eden bayrağını korumak içinde kurmuştur. Milletimiz tarih sahnesine çıktığı ilk günden bugüne kadar ‘ordu-millet’ kavramıyla bütünleşmiş. O gün bugündür ordusunu hem içinden çıkarmış hem de elleriyle beslemiştir. Türk ordusu dünyanın dört bir yanında şerefle bayrağımızın dalgalanmasına vesile olmuş. Gittiği ve bayrağını diktiği her noktaya huzur götürmüştür.

 Onun varlığı dosta güven düşmana korku salmış, yeryüzünde nereye adım atsa çocukların gülücükle, kadınların umutla, erkeklerin heyecanla karşıladığı tek ordu olmuştur. Bizler de bu milletin mensubu olarak ordumuzun her daim yanında. Hatta yaşamımızın bir bölümünde içinde yer almışızdır. Metehan’ın kurduğu bu cesur ve düzenli ordu dünyada tüm milletlerin ordularına örnek olarak gösterilmiş ve kurulduğu ilk günden bugüne kadar ‘dünyanın en cesur ordusu’ vasfını kaybetmemiştir.

  Kahraman ordumuz son dönemde ise devletinin verdiği her emri yerine getirmekte en üstün başarıyı göstermiş. Sınır ötesinde yaptığı operasyonlarla ve gösterdiği başarılarla da milletinin göz bebeği olmuştur. Tüm bunlara rağmen geçirdiğimiz son seçim döneminde ise siyaset malzemesi yapılmak istenmiş fakat kahraman Türk ordusunun şerefli subayına milletimiz sahip çıkmıştır. Ordumuz, İki binli yılların başında bünyesindeki birliklerine, Türk milletinin boylarının isimlerini vermekle yönünü Türk milliyetçiliğine çevirmiş. Özlerine dönmek suretiyle de bugün dünyanın dört bir tarafında Türk milletini şerefiyle temsil etmiştir.  

 Yakın dönemde ise kahraman ordumuzun içine sızan beynini ve ruhunu teslim etmiş alçaklar tarafından, kötü niyetlere alet edilmek istenmiş. Fakat yine kendi içindeki vatansever Anadolu evlatları tarafından bu adice girişim geri püskürtülmüş, ordumuz milletimizin emrine girmiştir. Bu darbe girişimi ve millete sıkılan kurşunlara ‘tiyatro’ benzetmesini yapanlara ve ordumuzu töhmet altında bırakanlara da, bu hafta sonu milletimiz gereken cevabı vermiştir.

  Son olaylar göstermiştir ki, ordu-millet bütünleşmesi her daim ayakta ve diridir. Milletimiz, ordumuzu dinsiz göstermeye çalışanlara da, kendi dünya görüşüne göre ordumuzu şekillendirmeye çalışanlara da gereken cevabı net bir şekilde vermiştir. Milletimiz gerektiğinde kendisi için kan-can veren tüm evlatlarının ardında durmaya karar vermiş. Güçlü ordu güçlü millet kavramına sahip çıkmıştır.

 Unutmayalım ki ordumuz ayakta ve diri olduğu sürece biz o kadar güçlü olur, bir o kadarda huzurlu oluruz.

  Ordumuzun kuruluş yıldönümünü kutlarken şerefli mensuplarını, bu yüce kurumda bulundukları için tebrik ederiz.

Allah ordumuzu güçlü bizleri mutlu eylesin…

  Fatih KAPLAN 28.06.2018

 

 

 


Bu haber 134 defa okundu.

Benzer Haberler

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2012/557 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Cumartesi, Tem.21.2018 - 14:55

Kur'an Kursu Öğrencileri 15 Temmuz Şehitlerini Anmak Amacıyla Program Düzenledi

Kur'an Kursu Öğrencileri 15 Temmuz Şehitlerini Anmak Amacıyla Program Düzenledi
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz şehitlerini ve tüm şehitlerimizi anmak, 15 Temmuz'un çocuklar ve gençler nezdinde bir bilinç, şuur ve ruha dönüşmesi için Erbaa ilçe müftülüğüne bağlı tüm yaz Kur'an kurslarında çeşitli programlar düzenlendi.

Cumartesi, Tem.14.2018 - 13:32

Şehitlerimiz İçin Okunan Hatmi Şerifler Dualarla Bağışlandı

Şehitlerimiz İçin Okunan Hatmi Şerifler Dualarla Bağışlandı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde düzenlenen ''Şehitlerimiz için Kur'an okuyoruz'' kampanyası kapsamında camilerimizde ve Kur'an kurslarımızda okunan hatmi şeriflerin duası için program düzenlendi.

Cumartesi, Tem.14.2018 - 13:30

YEMEK HİZMETİ ALINACAKTIR ERBAA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Taşımalı Ortaöğretim Kapsamında 810 Öğrenciye Sıcak Sulu Öğlen Yemeği hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cumartesi, Tem.14.2018 - 11:30

YEMEK HİZMETİ ALINACAKTIR ERBAA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

Taşımalı İlköğretim Kapsamında 899 Öğrenciye 180 İş Günü Sıcak Sulu Öğlen Yemeği Alımı ve Servis hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cumartesi, Tem.14.2018 - 11:28

Bu Yazarın Diğer Yazıları

TEKNEDE KAYBOLAN UMUTLAR VE ARTAN EKMEĞİMİZ...


Perşembe, Tem.19.2018 - 01:19

GAYRİ MEŞRULARIN DARBESİNE, KARŞI DARBE


Pazartesi, Tem.16.2018 - 12:10

YENİ DÜZENİN İLK İCRAATI: TEMİZLİK


Perşembe, Tem.12.2018 - 10:48

RAKI MI? ZEMZEM Mİ?


Pazartesi, Tem.09.2018 - 11:59

MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN


Pazartesi, Haz.25.2018 - 12:11

HİÇ KİMSE KENARA ÇEKİLMESİN


Pazartesi, Haz.18.2018 - 11:24

ERBAA'DA RAMAZANI YAŞAMAK


Cuma, Haz.15.2018 - 13:48

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.