İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

ARTIK CEZALAR 'TÜRK TÖRESİNE' GÖRE VERİLMELİDİR!

Pazartesi, Tem.02.2018 - 09:43
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

ARTIK CEZALAR ‘TÜRK TÖRESİNE’ GÖRE VERİLMELİDİR!

  Son dönemlerde ülkemizde ruhumuza işkence eden görüntü ve olaylara maruz kalıyoruz. Artık tehlike hepimizin kapısında ve hiç birimizin bu tehlikeden kaçma veya tehlikeyi görmeme şansı yok. Çocuklarımızın maruz kaldığı insanlığın en aşağılayıcı durumu budur her halde. Peki, ne yapmak lazımdır.

 Her şeyden önce çocuk istismarı ve işkence olaylarını toplum nezdinde en aza indirmek için toplumun eğitilmesi. Bu eğitime katkı sunacak tüm odakların harekete geçirilmesi, tüm kurul ve kuruluşlarla beraber bu eğitim seferberliğine başlanılması gerekmiyor mu? Toplum artık sadece kendini kurtarma veya koruma düşüncesinden kurtulmalı. Toplumumuzu saran menfur olayları kökten yok etmek için tüm bireyler ortak hareket etmelidir diye düşünüyoruz. Bizleri bu hale getirmek için yıllarını heba edenlere karşı, toplumun tüm katmanları taşın altına elini koymalı. Hiç kimse tribünden bu mücadeleyi izlememelidir. Bizler el ele verdiğimiz gün kapımıza kadar yanaşan bu ateş sönmeye yüz tutacak ve bir gün mutlaka sönecektir.

  Bu kötü olaylar arık sadece bizim değil dünyanın da bir sorunu olmuştur. Tüm dünyayı saran ve insanlığı dehşete düşüren bu vahim olaylar tüm dünya insanlığı için önüne geçilemez tehlikeler olmaya başlamıştır.

 Eğitim yoluyla yapılacak mücadelenin yanı sıra bugünlerde yaşanan olaylar da milletimizi derinden sarsmıştır. Bunlar için de artık eğitim yolu tamamıyla kapatılmalıdır. İnsanlıktan nasibini almamış yaratıklara da anlayacakları dilden cevaplar verilmelidir. Bu iş mevcut yasalarımıza göre olamayacağına göre yasalarımız bizim bünyemize göre gözden geçirilip değiştirilmeli. İnsanlığa karşı işlenen suçlarda anında cezası verilmelidir.

  Eğer şahsen bana sorulacak olursa ben bu suçlular için idama karşıyım. Neden mi? Bu güzel milletin helal parasıyla alınmış urganı böyle şerefsizlerin boynuna geçirip o urganı kirletmek istemem. Bu şerefsizler önce işkenceden geçirilmeli, sonra yaptıkları uygun metotlarla kendilerine uygulanmalı. Sonrasında kimsenin görmeyeceği ve bulamayacağı bir yerde diri diri yakılmalı ki, bu topraklarda onların şerefsiz ve kirli bedenleriyle kirlenmesin.

  Şimdi bizler kimden ne bekliyoruz. Birincisi tüm toplum harekete geçip elimizden geldiğince tüm kötü alışkanlıklara karşı eğitim seferberliği başlatmalıyız. İkincisi çiçeği burnunda yapılan seçimlerden sonra meclisin açıldığı ilk günden sonra meclisimizin gerekli yasaları çıkarıp. Son günlerde yaşadığımız olaylar ve benzeri olaylara karşı acilen yasa çıkarmalı ve tüm üyelerin katılımıyla milletimize örnek olmak için birlik ve beraberliği sağlamalıdırlar.

  Onlar bizim isteklerimizi yerine getirmek için bizden oy istediler biz verdik. Şimdi bizler istiyoruz ki ruhu bozuk şerefsizlerin hepsi gereken cezayı anında alsınlar.

  Allah milletimizi kötülüklerden korusun, kötülerden arındırsın…

  Şehit edilen yavrumuza rahmet, ailesine sabır milletimize de bu kötülüklere karşı savaşma gücü diliyorum.

 Fatih KAPLAN 2.07.2018


Bu haber 123 defa okundu.

Benzer Haberler

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2012/557 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Cumartesi, Tem.21.2018 - 14:55

Kur'an Kursu Öğrencileri 15 Temmuz Şehitlerini Anmak Amacıyla Program Düzenledi

Kur'an Kursu Öğrencileri 15 Temmuz Şehitlerini Anmak Amacıyla Program Düzenledi
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz şehitlerini ve tüm şehitlerimizi anmak, 15 Temmuz'un çocuklar ve gençler nezdinde bir bilinç, şuur ve ruha dönüşmesi için Erbaa ilçe müftülüğüne bağlı tüm yaz Kur'an kurslarında çeşitli programlar düzenlendi.

Cumartesi, Tem.14.2018 - 13:32

Şehitlerimiz İçin Okunan Hatmi Şerifler Dualarla Bağışlandı

Şehitlerimiz İçin Okunan Hatmi Şerifler Dualarla Bağışlandı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde düzenlenen ''Şehitlerimiz için Kur'an okuyoruz'' kampanyası kapsamında camilerimizde ve Kur'an kurslarımızda okunan hatmi şeriflerin duası için program düzenlendi.

Cumartesi, Tem.14.2018 - 13:30

YEMEK HİZMETİ ALINACAKTIR ERBAA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Taşımalı Ortaöğretim Kapsamında 810 Öğrenciye Sıcak Sulu Öğlen Yemeği hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cumartesi, Tem.14.2018 - 11:30

YEMEK HİZMETİ ALINACAKTIR ERBAA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

Taşımalı İlköğretim Kapsamında 899 Öğrenciye 180 İş Günü Sıcak Sulu Öğlen Yemeği Alımı ve Servis hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cumartesi, Tem.14.2018 - 11:28

Bu Yazarın Diğer Yazıları

TEKNEDE KAYBOLAN UMUTLAR VE ARTAN EKMEĞİMİZ...


Perşembe, Tem.19.2018 - 01:19

GAYRİ MEŞRULARIN DARBESİNE, KARŞI DARBE


Pazartesi, Tem.16.2018 - 12:10

YENİ DÜZENİN İLK İCRAATI: TEMİZLİK


Perşembe, Tem.12.2018 - 10:48

RAKI MI? ZEMZEM Mİ?


Pazartesi, Tem.09.2018 - 11:59

KAHRAMAN TÜRK ORDUSU


Perşembe, Haz.28.2018 - 11:45

MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN


Pazartesi, Haz.25.2018 - 12:11

HİÇ KİMSE KENARA ÇEKİLMESİN


Pazartesi, Haz.18.2018 - 11:24

ERBAA'DA RAMAZANI YAŞAMAK


Cuma, Haz.15.2018 - 13:48

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.