İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

ÖYLE BİR KAYMAKAMIMIZ VAR Kİ! AMMA VELAKİN BİR DE...

Perşembe, Tem.05.2018 - 10:33
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

ÖYLE BİR KAYMAKAMIMIZ VAR Kİ! AMMA VELAKİN BİR DE…

 Evet, öyle bir kaymakamımız var ki! Bir de kaymakamımıza bağlı devletini ve milletini seven bir de maalesef, bayrağına, milletine saygısı olmayan, gereksiz personeller  var. Söze ilk önce kaymakamımız, Sayın: Bülent Karacan’la başlamak istiyorum.

   Göreve geldiği ilk günden bugüne kadar ki geçen süre zarfında, gösterdiği performans, sergilediği tutarlı girişimlerle tüm ilçenin sevgi ve saygısını kazanmış birinden, tarafsız olarak bahsetmek istiyoruz. Kişiler arasında ayrım yapmadan, elinden geldiğince yardımını esirgemeyen genç ve dinamik bir beyefendiyi yazmak, çalışmalarından bahsetmek biz basın kuruluşları için elzemdir.

  Onu çoğu zaman köy yollarında yolun bozulmuş şekline bakıp keşif yaparken. Ya da her hangi bir köyümüzde insanların arasında dert dinlerken görmek mümkündür. Gittiği her köyün ve o köyün insanlarının dertlerini hiç çekinmeden dinlediğini görmek bizleri her zaman mutlu etti. Hiç kimseyi ‘hakir’ görmeden, ‘hâkim’ değil, ‘hadim’ olarak kendini tanıtması ise bir başka güzellikti. Ülkemizde vali veya kaymakam denilince akıllara gelen belli başlı isimler vardır. İşte bizim kaymakamımız da o isimler arasında girmeye en müsait olanlardan biridir. Bizlerce, aday değil bizim gönlümüze girmesiyle de adaylık sürecini tamamlamak üzeredir.

  Peki, yazmakla bitiremeyeceğimiz, görevini kutsal sayma aşkı nerden geliyor olabilir? Sizce bunda paranın veya herhangi bir maddiyatın etkisi olabilir mi? Bizce, böyle bir şey asla mümkün değildir! İnsana bu görev aşkını verebilecek tek bir şey vardır. O da: ‘vatan sevgisi, millet aşkıdır.’ Bizce kaymakamımız milletine ve vatanına âşıktır. Hem de gece gündüz durmadan, duraksamadan çalışacak kadar âşıktır.

 Şimdi gel gelelim yazı başlığındaki ‘ AMMA VELAKİNE…’

  Gönlü vatan sevgisiyle dolu olan ve çalışma temposuna çoğu bürokratın ayak uyduramayacağı Sayın Bülent Karacan Bey de nihayetinde bir insandır. Bizler, onu çoğu noktada görsek bile onun emri altında olması gerekenler, onun bu temposuna ayak uydurabiliyor mu? Dersiniz! Bizler gördüğümüz ve duyduğumuz güzellikleri yazmak kadar gördüğümüz veya duyduğumuz aksaklıkları da yazmaz ve gönlü ‘vatana hizmet aşkıyla’ yanan insanlara yardımcı olmazsak. İşte o gün işimizi yapmış sayılmaz ve gaflet uykusuna dalanlardan oluruz. Bu aksaklıklardan gördüğümüz ve duyduklarımızdan birkaç tane yazmak isteriz.

  Mesela; 03/07/2018 (Salı günü) Erbaa Hükümet Konağı Erbaa Nüfus Müdürlüğünde memure olan bir hanımefendi(!), görevi başında iken, elinden telefonu hiç düşürmüyorsa. İlgilenmek zorunda olduğu işini savsaklayıp, hizmet etmek zorunda olduğu vatandaşa, önce fırça sonrasında ise sesini yükseltip tüm insanların o noktaya bakmasına sebep olup onu küçük düşürüyorsa ve görevini ihmal ediyorsa. Onun başındaki müdür bey de, o haddini bildirmek yerine vatandaşı odasına alıp sakinleştirmeye çalışıyorsa. ( ki müdür beyin samimiyetinden şüphemiz yok fakat bağıran taraf kendi memuresidir ki, işi bu aziz millete bağırmak mıdır?)  vs… konuyu uzatmayalım, gönlü vatan millet aşkıyla yanan Sayın kaymakamımız oradan geçiyor olsa idi o memure ne durumda olurdu?

  Veya; her ayın On beşinde maaşını çekmekte gecikmeyen bazı birim amirleri, kapısındaki bayrağın renginden haberi bile yoksa. Acaba hangi devlete sadakatten bahsedebilir veya hangi vatan sevgisini gönlünde taşıdığını bizlere açıklayabilir? Bunlara birkaç örnek isterseniz; gördüğümüz bayraklar içinde tabiri caizse parçalanmış ve rengi bile kalmamış bir bayrağımız var ki elin ecnebisi bile bayrağımıza bunu yapmaz. ‘ ASİM KAMİLE UĞURLU AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ’ ndeki bayrağı. ( tepeşehir yolu üzerinde) Sayın kaymakamımız görmemiştir. Eğer görse idi onu oraya asanın ne hale geleceğini düşünmek istemiyoruz.

  Bizlerin, ‘Bayrak’ konusunda toleransımız yoktur! Bayrak konusunda bu ikinci yazımız. Fakat ilkyazımızda isim ve yer vermemiştik. Yazımızdan sonra biraz düzelme görmüştük. Fakat özellikle ilk yazdığımız kurumun kapısındaki bayrağı görenin içinin sızlamaması mümkün değildir. Başka örnek verip canınızı sıkmak istemem ama yine buraya birkaç tane daha yazmaz isem hakta kalacağım.

 Sayın kaymakamım; ‘ halk eğitim binası- sgk ilçe binası- diş protez merkezinin bahçesindeki ağaçların arakasına gizlenmiş bayrağımız- Ertuğrul Gazi aile sağlığı merkezi- taşınan ilçe Tarım binasında asılı kalmış ve unutulmuş bayrağımızı.’ Lütfen kurtarın. ( bunlar sadece birkaç örnektir.)

  Şehit kanıyla sulanan, uğruna milyonlarca insanın şehit olduğu, asil bayrağımızı, yine şan ve şeref dolu renkleriyle, göklerde dalgalanmasına yardımcı olun. Bizler biliyoruz ki bu durumdan sizin haberiniz olsa gerekeni anında yaparsınız. Lütfen biz milletimizin sesi olduk sizler de bu vatanın evladı olarak şehitlerimizin emanetine sahip çıkın. Bayrağımıza sahip çıkan vatan evlatlarını tenzih eder önlerinde saygıyla eğilirim.

  Allah, sizleri bu millete hizmetten alı koymasın…

 Fatih KAPLAN   05.07.2018


Bu haber 324 defa okundu.

Benzer Haberler

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2012/557 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Cumartesi, Tem.21.2018 - 14:55

Kur'an Kursu Öğrencileri 15 Temmuz Şehitlerini Anmak Amacıyla Program Düzenledi

Kur'an Kursu Öğrencileri 15 Temmuz Şehitlerini Anmak Amacıyla Program Düzenledi
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz şehitlerini ve tüm şehitlerimizi anmak, 15 Temmuz'un çocuklar ve gençler nezdinde bir bilinç, şuur ve ruha dönüşmesi için Erbaa ilçe müftülüğüne bağlı tüm yaz Kur'an kurslarında çeşitli programlar düzenlendi.

Cumartesi, Tem.14.2018 - 13:32

Şehitlerimiz İçin Okunan Hatmi Şerifler Dualarla Bağışlandı

Şehitlerimiz İçin Okunan Hatmi Şerifler Dualarla Bağışlandı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde düzenlenen ''Şehitlerimiz için Kur'an okuyoruz'' kampanyası kapsamında camilerimizde ve Kur'an kurslarımızda okunan hatmi şeriflerin duası için program düzenlendi.

Cumartesi, Tem.14.2018 - 13:30

YEMEK HİZMETİ ALINACAKTIR ERBAA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Taşımalı Ortaöğretim Kapsamında 810 Öğrenciye Sıcak Sulu Öğlen Yemeği hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cumartesi, Tem.14.2018 - 11:30

YEMEK HİZMETİ ALINACAKTIR ERBAA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

Taşımalı İlköğretim Kapsamında 899 Öğrenciye 180 İş Günü Sıcak Sulu Öğlen Yemeği Alımı ve Servis hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cumartesi, Tem.14.2018 - 11:28

Bu Yazarın Diğer Yazıları

TEKNEDE KAYBOLAN UMUTLAR VE ARTAN EKMEĞİMİZ...


Perşembe, Tem.19.2018 - 01:19

GAYRİ MEŞRULARIN DARBESİNE, KARŞI DARBE


Pazartesi, Tem.16.2018 - 12:10

YENİ DÜZENİN İLK İCRAATI: TEMİZLİK


Perşembe, Tem.12.2018 - 10:48

RAKI MI? ZEMZEM Mİ?


Pazartesi, Tem.09.2018 - 11:59

KAHRAMAN TÜRK ORDUSU


Perşembe, Haz.28.2018 - 11:45

MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN


Pazartesi, Haz.25.2018 - 12:11

HİÇ KİMSE KENARA ÇEKİLMESİN


Pazartesi, Haz.18.2018 - 11:24

ERBAA'DA RAMAZANI YAŞAMAK


Cuma, Haz.15.2018 - 13:48

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.