İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

RAKI MI? ZEMZEM Mİ?

Pazartesi, Tem.09.2018 - 11:59
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

RAKI MI? ZEMZEM Mİ?

  Geçenlerde bir yazı gözümüze takıldı.

  Ne diyordu yazı da; “ Eskiden rakı içip türkü söyleyen güzel abiler vardı. Şimdi zemzem içip çocuklara tecavüz eden adiler var.” 

  Şimdi, bizlerde bu yazı üzerine bir değerlendirme yapalım istedik. Bu yazıyı yazan acaba neyi savunduğunu, savunurken neye saldırdığını biliyor mu? Bu bir gaflet midir? Bilmiyor ise bu aymazlık nereden geliyor? Aymazlık değilse bu bir ihanetin veya İslama saldırının bir başka boyutu mudur?

  İlk paragrafı ele alıp yazıyı incelemeye başlayalım. “Eskiden rakı içip türkü söyleyen güzel abiler.” İsim vermeden bir açıklama yapmak zorundayız. Zira bizler kimin ne içtiğine ne yediğine karışmak niyetinde değiliz. Bu dünyada herkes istediği gibi yaşayabilir. İçkiyi biz haram etmedik. Haram edene iman ettiğimiz için, bize göre de haram olduğu kesinleştiği için biz içmiyoruz. İçene de içme desek de bu sadece bir temennidir.   İçki içen birinden örnek verelim. Mesela bu içkiyi içen insan bugün tıbbi olarak ta kanıtlanmıştır ki, ‘ kendini kaybetmektedir. Ne yaptığını kime neden nasıl küfrettiğini bilememekte, hatta evinin yolunu dahi bulamamaktadır.’ Söylediği güzel türküye gelince bazılarını ‘türkü’ diye tabir ettiği durum, ‘naradır.’ Nedir bu ‘naranın güzel olma durumu.’ Sabah ezanından rahatsız olanların kendilerine küfür edilmesinden rahatsız olmama durumu mudur? İçkiyi sızana kadar içip, azana kadar nara atmak tarihte de bugünde ‘güzel’ diye tarif edilebilecek bir olay değildir. Bu kötünün, içkinin arkasına sığınma durumudur!

 Gel gelelim yazının ikinci kısmına,  ‘Şimdi zemzem içip çocuklara tecavüz eden adiler var.’ Tecavüzde aynı içki gibi haram olan eylemlerden biridir. Hatta içki çoğu zaman kişinin sadece kendisine zarar verdiği için tecavüzde bir de karşı taraf bulunduğundan dolayı. Ondan bin kata daha fazla günahtır. Dün içki içen ‘güzel abiler’ her türlü kötülüğü dün, içkinin arkasına sığınıp yapıyorlardı. Bugün ise, işte o 'güzel abiler' savaşta siper değiştirip ellerine zemzemi alıp aynı günahı işlemeye devam ediyorlar. Bunu da bir ileri noktaya götürüp hem içme hem de tecavüzü birleştirip eylemlerini insanlığa karşı sürdürüyorlar. Kötü nerede olursa olsun kötü olduğuna göre, dün içki içmesi onu temizlemeyeceği gibi bugün de zemzem içmesi onu temize çıkarmayacaktır. 

  Gelelim işin püf noktasına. Bu yazıda önemli olan kimin neyi nasıl yaptığı değil. Bilinçaltında yatan İslam düşmanlığının açığa vurması vardır. Bu dün sinemada, Yeşilçam’da veya herhangi bir başka platformda İslam’a yapılan saldırıların devamıdır! Kim ne derse desin bu ülkede belli bir dönemde İslam’a ve hocalarımıza saldırı alenen yapılmıştır. Bu işler bizim yabancı olmadığımız karalama kampanyalarının ve kötüye özendirme gayretlerinin perde arkasındaki dümenleridir. 

 Bu yazıyı yazan kişi veya kişiler zemzem içip her haltı işleyen ahlaksızları araştırmış olabilirler. Peki, sormak isteriz ki, Vatikan’da işlenen çocuk istismarı suçlarını da araştırmışlar mıdır? Geçen dönemlerde 4500 ( dörtbinbeşyüz) çocuk istismarı davasından dolayı görevinden istifa eden papanın neden görevden ayrıldığını niye zikretmezler. Tecavüz ve son dönemde ülkemizde gelişen çocuk istismarı olayları bu kadar artmaktadır. Bunlar çareyi nerde bulmaktadırlar. Ne yapalım şimdi Allah’ın yasak ettiği ve bizleri kullanmaktan men ettiği içkiye sarılıp, ‘güzel güzel’ onlara küfürler mi edelim. Çare zemzem içmeyi bırakıp içkinin son demine kadar demlenip, önümüze gelen hakaret etmekte midir? O zaman tüm okullarımızda içkiyi serbest bırakalım, herkes elinde şişeyle gezsin memlekete düzelsin. Bunu mu istiyorsunuz?

  Sizlerin istediği tek bir şey var. Sizler Allah’sızlığın yeni yöntemine kılıf uydurmak istiyorsunuz! Sizler dinine bağlı olmaktan şeref duyan yüce Türk milletine hakaret etmenin yolunu arıyorsunuz!

 Sizlerin tarafı insanlığın değil, insanlığa düşman olan şeytanın tarafı. Sizin için önemli olan tek bir şey var o da; ‘İslam’ın yerle bir olması.’ Bundan başka en ufak bir amacınız yok. Hadi buyurun yarın bir yazı düzenleyin ve Vatikan’da işlenen çocuk istismarını yazın. Yazın ve ellerinizden öpelim. Biliyoruz ki, yazamazsınız. Eğer yazarsanız kiliseler birliğinden gelen yalınız kesilir. Bizler gibi hayatın zor şartları altında yaşamak zorunda kalırsınız. Fakat şunu da unutmayın ki, böyle yazmaya devam ederseniz, ‘ cehennemim zor şartları altında yaşamayı garantiliyorsunuz!’ Ne diyelim. Allah yolunuzu açık etsin.

  Allah,  milletimizi kötüden uzak tutsun. Unutmayalım, kötü her zaman her yerde, hangi kılıkta olursa olsun kötüdür…

  Fatih KAPLAN 9.07.2018  

 


Bu haber 109 defa okundu.

Benzer Haberler

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
ERBAA
İCRA DAİRESİ
2012/557 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Cumartesi, Tem.21.2018 - 14:55

Kur'an Kursu Öğrencileri 15 Temmuz Şehitlerini Anmak Amacıyla Program Düzenledi

Kur'an Kursu Öğrencileri 15 Temmuz Şehitlerini Anmak Amacıyla Program Düzenledi
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz şehitlerini ve tüm şehitlerimizi anmak, 15 Temmuz'un çocuklar ve gençler nezdinde bir bilinç, şuur ve ruha dönüşmesi için Erbaa ilçe müftülüğüne bağlı tüm yaz Kur'an kurslarında çeşitli programlar düzenlendi.

Cumartesi, Tem.14.2018 - 13:32

Şehitlerimiz İçin Okunan Hatmi Şerifler Dualarla Bağışlandı

Şehitlerimiz İçin Okunan Hatmi Şerifler Dualarla Bağışlandı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde düzenlenen ''Şehitlerimiz için Kur'an okuyoruz'' kampanyası kapsamında camilerimizde ve Kur'an kurslarımızda okunan hatmi şeriflerin duası için program düzenlendi.

Cumartesi, Tem.14.2018 - 13:30

YEMEK HİZMETİ ALINACAKTIR ERBAA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Taşımalı Ortaöğretim Kapsamında 810 Öğrenciye Sıcak Sulu Öğlen Yemeği hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cumartesi, Tem.14.2018 - 11:30

YEMEK HİZMETİ ALINACAKTIR ERBAA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MÜSTEŞARLIK

Taşımalı İlköğretim Kapsamında 899 Öğrenciye 180 İş Günü Sıcak Sulu Öğlen Yemeği Alımı ve Servis hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir.  İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

Cumartesi, Tem.14.2018 - 11:28

Bu Yazarın Diğer Yazıları

TEKNEDE KAYBOLAN UMUTLAR VE ARTAN EKMEĞİMİZ...


Perşembe, Tem.19.2018 - 01:19

GAYRİ MEŞRULARIN DARBESİNE, KARŞI DARBE


Pazartesi, Tem.16.2018 - 12:10

YENİ DÜZENİN İLK İCRAATI: TEMİZLİK


Perşembe, Tem.12.2018 - 10:48

KAHRAMAN TÜRK ORDUSU


Perşembe, Haz.28.2018 - 11:45

MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN


Pazartesi, Haz.25.2018 - 12:11

HİÇ KİMSE KENARA ÇEKİLMESİN


Pazartesi, Haz.18.2018 - 11:24

ERBAA'DA RAMAZANI YAŞAMAK


Cuma, Haz.15.2018 - 13:48

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.