İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

TEKNEDE KAYBOLAN UMUTLAR VE ARTAN EKMEĞİMİZ...

Perşembe, Tem.19.2018 - 01:19
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

TEKNEDE KAYBOLAN UMUTLAR VE ARTAN EKMEĞİMİZ...

  Son yıllarda dünya genelinde haçlı zihniyetinin el attığı tüm İslam beldelerinde ateş, kan ve öz yaşı hâkim. İnsanlar da bu ateşten canlarını ortaya koyarak kaçmaya çalışıyorlar. Televizyonlarda sık sık rastladığımız bu görüntülerden biri de bu hafta içinde bizim kıyılarımıza yakın bir yerde oldu.

  Haddinden fazla yolcunun itiş kakış bindiği, ‘ölüm botları’ yüzlerce insanın ölmesine sebep oluyor. Peki, dünya bu duruma nasıl bakıyor? Basın yayın kuruluşları bu olayları nasıl gündeme getiriyor? Maalesef yine batı medyası ve onun uşakları bu olayları ya görmezden geliyor ya da hiç olmamış gibi davranıyor. Mesela, herhangi bir batı ülkesinde çılgının biri ortaya çıkıp bir okul bassa, orada da birkaç kişinin canına kıysa, bu olayı haftalarca gösteriyorlar. Olayı tüm açılarıyla inceleyen programlar yapıp böyle bir olayın ne kadar vahim bir olay olduğunu anlatıp duruyorlar. Hatırlayacaksınız, Fransa’da bir dergiye saldırı düzenlenmiş ve olayda birkaç kişi hayatını kaybetmişti. Bu olay dünya gündemini meşgul ettiği gibi bizim ülkemizdeki basın yayın kuruluşlarını da çok yakından ilgilendirmişti.

  Bunları yazarken de biz demiyoruz ki “ onlar da gösterilmesin.” Veya “ onlar da bizim için önemsizdir.” Demiyor ve düşünmüyoruz. Diyoruz ki, “ onlarda insan. Hayatını sömürdüğünüz, geleceğini kararttığınız. Kiminin babasını kimin anasını katlettiğiniz ve tüm birikimini bu ‘ ölüm botlarına’ yatırıp. Ölüm yolculuğuna çıkanlar da insan!” üstelik bu çocuklar veya insanlar kaçışı kendilerini ateşe atan ülkelere doğru yapıyorlar. Karaya çıktıkları zaman nelerle karşılaşacakları hiç belli değil. Kimin ne yapacağı, hangisinin organ mafyasına kurban edileceği hiç belli olmayan bir ülkeye gidiyorlar. Onların yaşadıkları kendileri için dram. Tüm insanlık için ayıptır!

  Bu insanlara üzülmemek, bu insanlar için elden gelecek bir şey varsa yapmamak ilk önce insanlık suçudur. Ülkesi ve milliyeti ne olursa olsun onlarda bizim gibi insan. Onların çocukları da bizim çocuklarımız gibi birer insan yavrusu. Onların babaları da aynı bizim gibi çocukların gözünde birer kahraman. Peki, bu insanların sayısı ne olursa olsun, bizim ülkemize bakmak zor gelir mi? Onlara günde bir öğün yemek vermek. Yarım ekmek vermek. Yanına küçükte olsa sıcak bir kapta yemek ulaştırmak bize çok mu pahalıya patlar. Üzerlerine birer parça kıyafet vermek, çıplak ayaklarına birer ayakkabı bulmak büyük milletimiz için çok mu zordur?

  Hemen kafadan hesap yapmaya başladık. Efendim işte şu kadar mülteci var günlük şu kadar ekmek yer, falan filan. Peki, aklı çok çalışan güzel insanlarımız. Hiç hesap ettiler mi ki, ülkemizde bir günde kaç ekmek israf ediliyor. Kabataslak bir hesap yapalım. Seksen milyon nüfusun, yarısı her gün yarım ekmek çöpe atsa ( ki maalesef atıyoruz.) bu günde yirmi milyon tam ekmek yapar. Birde çıplak kalan ayakları ve her gömleğimize uygun ayakkabılarımızı, her elbiseye uygun topuklularımızı, her tesettürlü kardeşimizin eşarbına uygun ayakkabıları düşündüğümüzde ortaya nasıl bir rakam çıkar. Hesap edebilir miyiz?..

  Ya da boş verin hesap etmeyin. Daha kolayını yapın! Tesettürlüsü, başı açığı. Pala bıyıklısı, hilal gerdanlısı. En pahalı sigara içeni, pipo tüttüreni. Ateisti, dindarı.  Kimliğimiz ne olursa olsun batan ‘ölüm botlarını’ görünce izlediğiniz kanalı değiştirin. Böylesi daha kolay!

  Vur patlasın çal oynasın. Mı? Yapalım.

  Buyurun kararı siz verin.

  Allah kimseyi vatansız, vatanı olanı da duyarsız etmesin…

  Fatih KAPLAN 19.07.2018     


Bu haber 93 defa okundu.

Benzer Haberler

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

Salı, Ağu.07.2018 - 23:48

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

Salı, Ağu.07.2018 - 23:32

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

Salı, Ağu.07.2018 - 23:32

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

Salı, Ağu.07.2018 - 23:31

Erbaa Gençlik Merkezi Ve Esnaf Kefalet Kooperatifinden Çölyak Hastaları İçin Anlamlı Kampanya

Erbaa gençlik merkezi ve Erbaa Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi bölgemize ve ülkemize örnek olacak bir kampanya gerçekleştirdiler.

Cuma, Ağu.03.2018 - 16:19

Bu Yazarın Diğer Yazıları

AFFET BİZİ MAREŞAL'İM!


Çarşamba, Ağu.15.2018 - 07:39

RUHSUZLAR ORDUSU, TÜRK OLUN TÜRK KALIN


Pazartesi, Ağu.13.2018 - 12:52

KÜRŞAT VE ENVER PAŞA


Pazartesi, Ağu.06.2018 - 10:48

'EZELİ MÜTTEFİKİMİZ' DEMİŞ Kİ!


Perşembe, Ağu.02.2018 - 09:53

KİMİN POLİSİ VE DOKTORU SUNUZ?


Pazartesi, Tem.30.2018 - 11:44

ŞEHİT DR. SADIK AHMET VE MÜCADELE ADAMLIĞI


Perşembe, Tem.26.2018 - 09:52

ERBAA'DA ÇOCUKLARIN BEDİR DEDESİ VARDI


Pazartesi, Tem.23.2018 - 11:53

GAYRİ MEŞRULARIN DARBESİNE, KARŞI DARBE


Pazartesi, Tem.16.2018 - 12:10

YENİ DÜZENİN İLK İCRAATI: TEMİZLİK


Perşembe, Tem.12.2018 - 10:48

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.