İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

KİMİN POLİSİ VE DOKTORU SUNUZ?

Pazartesi, Tem.30.2018 - 11:44
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

KİMİN POLİSİ VE DOKTORU SUNUZ ?

  “Türk polis teşkilatı ve Türk milleti ayrılmaz bir bütündür.”

   Bu cümleye hiç kimsenin itirazı olmaz-olamaz. Bizler yatağımızda rahat uyurken onların saat mefhumu yoktur. Bazen görevlerini o kadar zor şartlarda yaparlar ki, insanın aklının hayalinin alamayacağı işlerin üstesinden gelirler. Sokağımızda sıkıntı olsa, yolda bize biri askıntı olsa, diğerimizden bayrağımız inse, kara bulutlar üzerimize binse. Yağmur evimize girse, şimşekler üstümüze çaksa, her hangi biri bize yan baksa. Arayacağımız ilk numaradır ‘polis imdat.’

  Hiç tanımadığımız insanlar hiç tanımadıkları insanların huzuru için canını ortaya koyup düzen ve asayişi korumak için görevini yapar. Bayramı seyranı bir kenara bırakıp ellerinden gelenin en güzelini milletleri için yapmaya çalışan insanların seçtiği bir meslektir, ‘polislik.’ Küçük çocuklarımızın hayran olduğu en mükemmel mesleklerin başında gelir dersek de yalan olmaz. Zira; yetişmekte olan çocuklarımıza sorulan ilk sorulardan biridir, “ büyüyünce ne olacaksın?” dediklerinde çocuklarımızın gözleri parıldar ve gururla cevap verirler; “ POLİS olmak istiyorum.” Der ve gülümser.

  Yüce Türk milleti de bağrından çıkan bu insanlara karşı her zaman hoşgörülü olmuştur. Görevi başındaki insanların terlemesine dayanamayıp ona soğuk ayran getiren teyzesinden, yorulduğu zaman ona tabure verip çay söyleyen amcasına kadar herkes istisnasız vatan evlatlarına sahip çıkmıştır.

  Gün gelmiş o üniformayı taşıdığı için teröristlerin kahpe kurşunlarına hedef olan ‘şehit polislerimizi’ omzuna yine bu ülkenin insanları almıştır. Onun ardından gözyaşı döken ömrünü bu ülkeye vermiş koca yürekli insanların polisler her zaman baş tacıdır. Onların bu ülkede ayrı bir yeri ve makamı vardır.

  Bu güzellikler içinde ters giden durumlar yok mudur? Vardır tabi ki. İnsandır hata yapar. Ama hatanın da adabı vardır ve her yanlışın bir cezası olmalıdır! Bu olaylardan biri de bu hafta yaşandı maalesef.

  Açıklamalara ve görüntülere göre, yaşı 82 olan bir amca doktora gider. Doktorla aralarında sebebi ne olursa olsun bir tartışma çıkar. Duyduklarımıza göre de doktor önce kendisi amcayı içinden çıkılamayacak duruma sokar. Ardından polis çağırır. Gelen polislerde amcaya önce biber gazı sıkarlar, ardından tekme tokat darp ederler. O da yetmez ve kelepçe takıp araca bindirmek isterler. Sonuç mu? Sonuç malum! Amca kalp krizi geçirip hayata gözlerini yumar. Bunu yapana polis dene bilir mi? Bunlar polis kıyafeti giymiş birer terörist değil midir? Bunlar ekmeğini yediği vatanın insanın hainlik eden vatan haini değildir de nedir? O doktor kılıklı hain işi millete hizmet etmek olan haysiyetsiz adam bu milletin verdiği vergiyle, onun yaptırdığı okullarda okumadı mı? Neredeyse devletin yaşı kadar yaşı olan amcaya bunu yapmak hak mıdır? 

  Şimdi milletiyle bütünlemiş bir teşkilatın içine sızan bu terörist ve hainlerin cezalandırılma zamanı gelmiştir. Duyduğumuz kadarıyla soruşturma için açığa alınmışlar. Bunların açığa alınması veya idari ceza almaları bizce yetersizdir! Bizim ülkemizde bizim insanımıza bu zulmü yapan, bizim polisimiz veya doktorumuz olamaz. Bunların görevden atılması ve bu olayın da buna tevessül edebilecek başkalarına ders olması gerekmez midir?

  Bizler inanıyoruz ki, görevini şerefiyle sürdüren yüzbinlerce doktor ve polisimiz vardır. Bunlar da onların içindeki çürük yumurtalardır. Bir çürük yumurtanın bir sepete zarar vermemesi için ne gerekiyorsa onun yapılacağı rahatlığı içindeyiz. Türk milletinin güvendiği adalet mekanizması ve kurumların iç dinamikleri bu vatan hainlerinin hak ettiği cezayı almasında gerekeni yapacağından şüphemiz yoktur!

  Allah, milletimizi bu gizli vatan hainlerinden korusun.

 Fatih KAPLAN 30.07.2018   


Bu haber 79 defa okundu.

Benzer Haberler

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

Salı, Ağu.07.2018 - 23:48

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

Salı, Ağu.07.2018 - 23:32

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

Salı, Ağu.07.2018 - 23:32

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

Salı, Ağu.07.2018 - 23:31

Erbaa Gençlik Merkezi Ve Esnaf Kefalet Kooperatifinden Çölyak Hastaları İçin Anlamlı Kampanya

Erbaa gençlik merkezi ve Erbaa Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi bölgemize ve ülkemize örnek olacak bir kampanya gerçekleştirdiler.

Cuma, Ağu.03.2018 - 16:19

Bu Yazarın Diğer Yazıları

AFFET BİZİ MAREŞAL'İM!


Çarşamba, Ağu.15.2018 - 07:39

RUHSUZLAR ORDUSU, TÜRK OLUN TÜRK KALIN


Pazartesi, Ağu.13.2018 - 12:52

KÜRŞAT VE ENVER PAŞA


Pazartesi, Ağu.06.2018 - 10:48

'EZELİ MÜTTEFİKİMİZ' DEMİŞ Kİ!


Perşembe, Ağu.02.2018 - 09:53

ŞEHİT DR. SADIK AHMET VE MÜCADELE ADAMLIĞI


Perşembe, Tem.26.2018 - 09:52

ERBAA'DA ÇOCUKLARIN BEDİR DEDESİ VARDI


Pazartesi, Tem.23.2018 - 11:53

TEKNEDE KAYBOLAN UMUTLAR VE ARTAN EKMEĞİMİZ...


Perşembe, Tem.19.2018 - 01:19

GAYRİ MEŞRULARIN DARBESİNE, KARŞI DARBE


Pazartesi, Tem.16.2018 - 12:10

YENİ DÜZENİN İLK İCRAATI: TEMİZLİK


Perşembe, Tem.12.2018 - 10:48

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.