İMBAT OSGB İŞ GÜVENLİĞİ & İŞ SAĞLIĞI HİZMETLERİ

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

BU YAZI İLÇEMİZDEKİ MEFKURESİZ EĞİTİMCİ İÇİN SON İKAZDIR!

Perşembe, Ağu.09.2018 - 09:59
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

BU YAZI İLÇEMİZDEKİ MEFKURESİZ EĞİTİMCİ İÇİN SON İKAZDIR!

  Son günlerde üzerinde sık tartışılan ve konuşulan bir konu var. Üniversite sınavında çocuklarımızın kötü performansı ve sınav sonucunda iflas eden bir sistemin geldiği nokta üzerinde duruluyor. Herkes birbirini suçlarken hiç kimse şapkasını önüne koyup, ‘ benim de şu noktada suçum var.’ demiyor. Bu sonuçlara göre sadece sınava giren çocuklar değil bütünüyle bizler suçluyuz. Bu suçun da tarafları var. Bu tarafları yazılarımızda belirli dönemlerde işlemeye çalışacağız.

  Bugün ki yazımızın konusu: ‘mefkûresiz eğitimciler.’

  Yazımıza başlamadan önce eğitim dünyasına hizmet veren, gecesini gündüzüne katıp devleti ve milleti için çaba sarf eden, eğittiği çocuklar için her türlü fedakârlıktan kaçınmayan öğretmenlerimizi tenzih ettiğimizi. Böyle düşünen ve milleti için emek harcayan insanların her zaman hizmetkârı olduğumuzu ve onların önünde saygıyla eğildiğimizi bildirmek isteriz. Bu insanların varlığı bize her zaman güç vermiştir. Onların görevleri dâhilinde onlara yardımcı olmak ta bizlerin boynunun borcudur. Bizler onların aleyhine ne bir söz söyleriz ne de kalem oynatırız. Ne kalem oynattırırız. Onlar görevlerini iş değil peygamberlik mesleği olarak gören değerli insanlardır. Hz. Ali’nin söylediği gibi bizler onların ‘kırk yıl kölesi’ olmaya hazırız. İlçemizde veya ülkemizde de bu insanların sayısının çok önemli bir miktarda olduğunu tahmin ediyorum. Hatta çalışmalarını yakından takip ettiğimiz öyle eğitimcilerimiz var ki, onlara hayran olmamak elde değil. Onlara milletimiz adına teşekkür etmeyi bir borç biliriz. Onlar iyi ki var ki, milletimizin nesli onların sayesinde yükselecek. 

  Fakat bir de ilçemizde veya ülkemizde yaptığı görevin ve kurumun farkında olmayan ‘kadrolu vurdumduymazlar’ var. Bunlardan da kısaca bahsetmek gerekirse, görev yaptığı kurumun kapısındaki bayrağın renginin bile farkında olmayanı mı ararsınız. Kapısındaki bayrağın yarıya kadar yırtık olanını mı ararsınız. Bunlara karşı da çok şükür ilçemizde görevini layıkıyla yapan birimlerimiz ve sağduyulu amirlerimiz var ki, bu yanlışları anında düzelttiler. Allah onlardan bin kez razı olsun. Konumuza dönelim.

  Bir de mefkûresiz eğitimcilerimiz var. Bunlar, atandıkları kurumun sadece koltuğunu meşgul etmenin görev olduğunu zanneden, maaş almaktan başka işi olmayan, yaptığı ufak tefek ve gereksiz işleri internet sayfalarına koyup bunları başarı gibi göstermeye çalışıp, milletimizin hafızasıyla dalga geçen sözde eğitimcilerimiz var. Bunlar, görev yaptığı kurumun duvarına bakmayan, tabelasının üzerinde yazan isme saygı duymayan kişiliksiz ve silik insanlar. Ben öyle zannediyorum ki, o kurumda görev yapanlar, o tabeladaki kişinin adı altında eziliyorlar. Belki de onun ne görev yaptığını bile bilmiyorlardır. Diye düşünüyorum. Hatta o kurumun sadece müdürünü de tek başına sorumlu tutmak bile anlamsız gelebilir. Çünkü o kurumda o müdürden başka görev yapan onlarca insan var. Bu insanların kafasını kaldırıp sağa sola bakmalarını engelleyen nedir ki? Bir kere olsun bu acı tablodan utanmazlar. Onların içinde görevini layıkıyla yapan inşaları tenzih ederek söylüyorum, eğer bunların yaptığı gaflet değilse delalettir, hıyanettir, saygısızlığın daniskasıdır! Eğitimci örnek olması lazım iken, eğer duyarlı ve bazı konularda hassas olamıyorsa, bulunduğu makamı hak etmiyor demektir. O makamın hakkını vermiyor ve hak ederek gelmemiştir demektir. Onu savunmak da en az onun suçuna ortak olmaktır.

  Bunlar Türk düşmanı değilse, Türk’ü hafife alan, Türk milletinin yetiştirdiği devlet büyüklerine saygısı olmayan ruhsuzlardır. Bunlar, bu vatanı onlara emanet eden ecdadın mirasında hovardalık eden mefkûresiz eğitimcilerdir. Bunlar, maaş almayı adet edinip, şapka sallamayı ruhlarına işleyen ruhsuzlardır. Bunlar, sabah altından geçtiği tabelanın altında ezilen kişiliksizlerdir. Bunlar, kripto koloni seviciler değilse nedir? Ne isim vermek gerekir? Buyurun buraya ben boşluk bırakayım bunların adını siz sevgili okuyucularımız yazsın. Veya onlar kendileri yazsın. Desinler ki biz bu ihmali, ………… şu sebepten dolayı yaptık. Adımı da …………… şu dur desinler!

  Yazsak kalem yetmez, söylesek kelam bitmez.

 Yazımızın başında da söylediğimiz gibi bu yazımız son ihtardır. Bayrak yazımızı da aylar öncesinden bir ihtar olarak yazmış ve isim vermemiştik. Aylarca bekledik ki belki kafasını kaldırıp ta bayrağını değiştiren biri çıkar diye. Ama maalesef olmadı. Fakat bu ihtarın süresi o kadar uzun olmayacaktır. Haftaya bugün gördüğümüz utanç verici manzara değişmez se bu defa isim vererek yazımız neşredeceğiz! Ecdada saygının ne olduğunu ecdada saygısızlık yapanlardan ecdat adına soracağız!

  Allah mefkûresiz eğitimcilerden bizleri uzak eylesin…

  Fatih KAPLAN   9.08.2018

 


Bu haber 112 defa okundu.

Benzer Haberler

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

Salı, Ağu.07.2018 - 23:48

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

Salı, Ağu.07.2018 - 23:32

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

Salı, Ağu.07.2018 - 23:32

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI

Salı, Ağu.07.2018 - 23:31

Erbaa Gençlik Merkezi Ve Esnaf Kefalet Kooperatifinden Çölyak Hastaları İçin Anlamlı Kampanya

Erbaa gençlik merkezi ve Erbaa Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi bölgemize ve ülkemize örnek olacak bir kampanya gerçekleştirdiler.

Cuma, Ağu.03.2018 - 16:19

Bu Yazarın Diğer Yazıları

AFFET BİZİ MAREŞAL'İM!


Çarşamba, Ağu.15.2018 - 07:39

RUHSUZLAR ORDUSU, TÜRK OLUN TÜRK KALIN


Pazartesi, Ağu.13.2018 - 12:52

KÜRŞAT VE ENVER PAŞA


Pazartesi, Ağu.06.2018 - 10:48

'EZELİ MÜTTEFİKİMİZ' DEMİŞ Kİ!


Perşembe, Ağu.02.2018 - 09:53

KİMİN POLİSİ VE DOKTORU SUNUZ?


Pazartesi, Tem.30.2018 - 11:44

ŞEHİT DR. SADIK AHMET VE MÜCADELE ADAMLIĞI


Perşembe, Tem.26.2018 - 09:52

ERBAA'DA ÇOCUKLARIN BEDİR DEDESİ VARDI


Pazartesi, Tem.23.2018 - 11:53

TEKNEDE KAYBOLAN UMUTLAR VE ARTAN EKMEĞİMİZ...


Perşembe, Tem.19.2018 - 01:19

GAYRİ MEŞRULARIN DARBESİNE, KARŞI DARBE


Pazartesi, Tem.16.2018 - 12:10

YENİ DÜZENİN İLK İCRAATI: TEMİZLİK


Perşembe, Tem.12.2018 - 10:48

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/

Bu site Turkishost haber yazılım paketini kullanmaktadır.