Buket Çiçekçilik Erbaa

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

ÇAĞIMIZIN HASTALIĞI; NEMELAZIM

Perşembe, Haz.15.2017 - 00:16
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


FATİH KAPLAN
FATİH KAPLAN

ÇAĞIMIZIN HASTALIĞI; NEMELAZIM

  Devletleri yıkıma götürüp milletleri rezil eden tarih sahnesinden silinmesine sebep olan bu hastalık son yıllarda maalesef had safhalara ulaştı. Toplum hayatımızda bizi derinden etkileyen olaylara bile o kadar tepkisiz kaldık ki bazen yabancıların bile bizden şüphe ettiğine inanmaya başladık.

  Bir toplumda rüşvet ayyuka çıkmış ve görevliler ''nemelazım'' Allah sorsun diyorsa, eğitim sistemi başlı başına bir sorun yumağı olup millet, benim işim değil ‘’nemelazım’’ diyorsa, gençlerimiz her geçen gün bataklığa giderken biz sadece izliyorsak. Dedesi yaşındaki adam kızcağıza tecavüz edip biz canımız sıkılmasın diye kanal değiştiriyorsak, evsiz insanlar ekmek bulamazken biz kıyıda köşede günümüzü gün edip, bana ne diyebiliyorsak. Dünyanın yarıdan fazlası bize vize uygularken, biz; ‘’büyük devlet’’ nutukları atıp bu onursuzluğu içimize sindirebiliyorsak.

  Düşmanlarımız etrafımızdaki çemberi iyice daraltıp her gün içinden çıkılmaz bir halde bizi köşeye sıkıştırmak isterken biz kahve köşelerinde kumar peşinde koşuyorsak. Ortalıkta vakıf, dernek, cemaat, tarikat bol sayıda bulunurken ülkemizde içki tüketimi de aynı oranda artıyor ve bu vakıf ve cemaatler paratoner gibi sadece toplama işlerine bakıp hiç durmadan birbirlerine ‘’ reddiye’’ yazıp, merdiven altı kiliseler için parmağını kıpırdatmıyorsa. Atamızdan miras kalan kutsal vatan toprağını korumaktan aciz kaldığımız halde bunu yutkunarak anlatıp sırıtıyor isek. Yurdun her köşesinde bir şehit gelirken bizim televizyonlarımızda hiç durmadan eğlence programları izlenme rekorları kırıyorsa bu ülkede ters giden bir şeyler var demektir.

  Vatansızlığı vatanımızı kaybedince anlarız, bunun en bariz örnekleri karşımızda. Vatansızlığı; Avrupa da kucağında çocuğuyla ayağına çelme takılan babaya sorun. Kucağında bir yaşındaki bebekle para dilenen kadına sorun, sokaklarda alınan satılan mültecilere sorun, organ mafyasının kaçırdığı çocukların analarına sorun. Bir umut uğruna denizde boğulan bebeklerin annelerine sorun.

  Ne iş yaparsak yapalım, hangi meslekten olursak olalım önce ‘’nemelazım’’ demeyi bırakmamız ve yaptığımız her işi Allah’ın ölçülerini baz alıp, karşılığının Allah’tan geleceğini bilerek yapmalı ve bu topraklar üzerinde kendi ayakları üzerinde durabilen hür müstakil bağımsız Türk devleti için yapmayı kendimize görev bilmeliyiz.

   Allah devletimizi; milletsiz, milletimizi; devletsiz bırakmasın.

  ‘’NEMELAZIM’’ sız günler…

                                              Fatih KAPLAN   

 

   

NEMELAZIM'IN SONU VATANSIZLIK...


Bu haber 92 defa okundu.

Benzer Haberler

Belediye vatandaşın borcunu yapılandırıyo

Belediye vatandaşın borcunu yapılandırıyo Erbaa Belediyesi, belediyeye borcu olan vatandaşların borçlarını yapılandırıyor. 

Perşembe, Haz.22.2017 - 11:27

ERBAA DA UYUŞTURUCU OPERASYONU

ERBAA DA UYUŞTURUCU OPERASYONU

Erbaa da kapsamlı bir uyuşturucu operasyonu düzenlendi..


Perşembe, Haz.22.2017 - 11:12

Tokat Valisi Merkeze alındı.

Tokat Valisi Merkeze alındı. İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Ömer Toraman’ın Tokat Valiliğine, atandığı Valiler Kararnamesi yayımlandı.

Çarşamba, Haz.21.2017 - 10:18

MHP ERBAA İLÇE TEŞKİLATI İFTAR PROGRAMI DÜZENLEDİ

MHP ERBAA İLÇE TEŞKİLATI İFTAR PROGRAMI DÜZENLEDİ Milliyetçi Hareket Partisi Erbaa ilçe teşkilatı İftar programı düzenledi.

Pazartesi, Haz.12.2017 - 02:43

ERBAA BELEDİYESİNDEN İFTAR PROGRAMI

ERBAA BELEDİYESİNDEN İFTAR PROGRAMI

Erbaa belediyesi ilçe halkına iftar yemeği verdi.


Pazartesi, Haz.12.2017 - 01:57

Bu Yazarın Diğer Yazıları

ŞERİATIN KESTİĞİ PARMAK ACIMAZ

YAVUZ GİBİ OLABİLMEK İÇİN 


Perşembe, Haz.29.2017 - 09:57

HAYIRLI MİLLETE HAYIRLI BAYRAMLAR

BAYRAMLARIMIZ BAYRAM OLA


Pazar, Haz.25.2017 - 12:01

DÜN; KIZIL ŞEYTAN, BUGÜN BÜYÜK ŞEYTAN

BİR DE, ALLAH'IN HESABI VAR!


Pazartesi, Haz.19.2017 - 10:13

ERBAA AYASOFYA CAMİİ

HAÇLIYA İLK HANÇERİ BİZ VURALIM 


Pazar, Haz.11.2017 - 23:44

OKU EVLADIM OKU

BİZ NE KADAR OKUYORUZ 


Perşembe, Haz.08.2017 - 17:01

ERBAA'DA Kİ SAKALI ŞERİF

ERBAAMIZDAKİ KUTSAL EMANET 


Pazartesi, Haz.05.2017 - 19:00

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/