Buket Çiçekçilik Erbaa

GAZETELER

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

ANKET

  • Yeni Açılmış Olan Haber Sitemizi Nasıl Buldunuz?

VAKİT VUSLAT DİYOR…

Pazartesi, Şub.29.2016 - 13:56
PAYLAŞ :
 |  Karakter Boyutu : A- A+


10. Ankara Kitap fuarında yayınevi bir de imza günü yaptı. İçin tebrik ve Çok bereketli bir günün ardından, imza günüme katılan, mazeretini mesajla, telefonla ileten, yeni kitabımız duygularını ileten dostlarıma, arkadaşlarıma, meslektaşlarıma, hemşerilerime, öğrencilerime ve tüm kitapseverlere teşekkür ediyorum. 

VAKİT VUSLAT DİYOR…

Yazmanın bütün artılarını ve eksilerini bilen bozkırın yalnız adamı kendi sessizliğinde gece ve gündüzü bütünleştirip yoluna devam ediyor. Zaman içinde dönüşümlerin yetersizliğinden hareketle güneşin etrafındaki turların, mevsimlere uzanacağını bildiği hâlde sessizliğin patika yollarına aşına olan sevgi yüklü heybesinden bir damla eksiltmeden, dökmeden, taşırmadan günü günlere ekliyor da akşamdan sabaha huzura akmak istiyor.


           Zamanın her alanında yaşam mücadelesi veren insan olgusunun beynin mevcut olan hayat anlayışı, akışı ve uzanışı daima ilgi alanımda olmuştur. Yakaladığım bir kelimeyi tahlil ederken aklıma gelen tüm yönleriyle irdeler, kültür seviyesi farklı olanların nerede duracaklarını, nereden göreceklerini dahi hesap etmek için araştırır dururum.


6+6insan zihniyle uyumlu vakte uzanıştadır. Sayfalar dolusu yazılar yazıyor, şiirler okuyor, metinlerin, mısraların satır aralarında “Aşk vardır.” diyebilmenin tatlı gülümseyişle dudaklarımızdan şarkılar akıyor. Güneşe ramak kala esen yellerin serinliğinde rahatlamış tene ulaşan, vurgun titreşimlerini anlatan, mantık ve zekâ bütünlüğünde olgunlaşan kalbi ve beyni barışık tutan gücü selamlayışla güne başlamanın tadını ve lezzetini bilmek ve yaşamak ne güzel.


           Bize has olan, bize tabi olan insanlığın ortak paydası ile çelişmeyen, özel ve gizil tüten dumanların kaynağı aşk, bulunduğu ve görüldüğü yerde alınmalı, muhafaza edilmeli, yaşanmalı ve ne gerekiyorsa uygulanmalıdır. Her devirde ve dönemde popüler olan, modası geçmeyen yaşama gücümüzü besleyen duyguların ya da yaşamak istediklerimizin tamamının üç harfle sınırlı oluşu tatlı bir sunuştur. Aşkın tarifi var mıdır? Tarife cüret edenler, ifadelerindeki kelimelerin kaynağına nereden ulaşmışlardır? Bilinen o ki tarifler muhatapların kendi yaşadıklarının tanımıdır. Her insanın kendine özel olan yaşanmışları ortak payda olarak sunulması uygun değildir. Yaşadığım ve yaşıyor olduğumun izahı ancak tarafımdan yapılabilir. Bizi diğer canlılardan farklı kılan nokta da buradan başlar, yapay, eğri, kırık, düz gibi istediğince kilitlendiği hedefe doğru yürüyüşüne devam eder.


           Dağlar ardı şiirleri duygusal denemelerle süslüyor olmanın sıcaklığında mevsime merhaba demek için sessiz duyguları harekete geçirebiliriz. Varım diyen, yaşayan tarihin her döneminde aşka rastlayabileceğimizi biliyor olmamız umut kelimesindeki ifadesiyle bozkır çiçekleri gibi kendisini taze tutacaktır.


           Yaşamak istediğimiz, yaşıyor olduğumuz aşkın maddi ve manevi değerlerimize uygun ve uyumlu olmasını tescillemek, huzur içinde rahat ve anlaşılır yaşanması için her türlü ortamı sağlamakla aynı istikamettedir.


            Duygu mudur? Sevgi midir? Mutluluk mudur? Bölünen ve bölünmeyen rakamların sonuç hanelerindeki artanlı ve artansız çözümleri bilmek uygulamanın ve planların istenilen noktada sağlıklı olmasını sağlar. Hissetmek mi, yaşıyor olmak mı, yoksa görmek mi sevgiyi beslemektedir? Sorularla boğulduğumuz an çözümde ve cevapta pratik hareket etmek için hazırlık safhalarını bilmemiz, birimlerimizi hareket halinde bulundurmamız bizi zinde kılacaktır.


          Yazma eyleminin bütün zorluklarını biliyorum. Sevginin ve aşkın farklı olduğunu, izahının kişiye özel olduğunu da bilenlerdenim. Sevginin nerede ve nasıl biteceğini bildiğim kadar, aşkın bütün oluşumlarının dışında tutulması gerektiğini, asla bitmeyeceğini kabul ediyorum. 


            “Vakit Vuslat Diyor” Akçağ yayınlarından çıkan son kitabım. Denemelerim zirveye doğru adımlarla edebiyat dünyasındaki yerini alıyor.


             10. Ankara Kitap fuarında yayınevi bir de imza günü yaptı. İçin tebrik ve Çok bereketli bir günün ardından, imza günüme katılan, mazeretini mesajla, telefonla ileten, yeni kitabımız duygularını ileten dostlarıma, arkadaşlarıma, meslektaşlarıma, hemşerilerime, öğrencilerime ve tüm kitapseverlere teşekkür ediyorum. 

Osman BAŞ


Bu haber 471 defa okundu.

Benzer Haberler

Erbaa Cumhuriyet Meydanına yer altı çöp konteyneri

Erbaa Cumhuriyet Meydanına yer altı çöp konteyneri

Erbaa Belediyesi Cumhuriyet Meydanına yer altı çöp konteyneri yerleştirme çalışmalarına başladı.


Cuma, Ağu.18.2017 - 17:20

TESKOMB'dan Esnafı Rahatlatan Yapılandırma

TESKOMB'dan Esnafı  Rahatlatan Yapılandırma Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Narman yaptığı açıklamada, hali hazırda idari takipte ve icrada olan kooperatif ortaklarımızın temerrüt faizlerinin silineceğini duyurdu "

Perşembe, Ağu.10.2017 - 17:43

Erbaa’ya oto galericiler sitesi

Erbaa’ya oto galericiler sitesi Erbaa Belediyesi tarafından yapılması planlanan oto galericiler sitesinin proje hazırlıkları tamamlandı.

Çarşamba, Ağu.02.2017 - 15:00

Erbaa’ya oto galericiler sitesi

Erbaa’ya oto galericiler sitesi Erbaa Belediyesi tarafından yapılması planlanan oto galericiler sitesinin proje hazırlıkları tamamlandı.

Çarşamba, Ağu.02.2017 - 14:59

Bu Yazarın Diğer Yazıları

KELKİT GÖZYAŞI DÖKÜYOR

KELKİT GÖZYAŞI DÖKÜYOR Düz arazinin tam ortasında akıyor, rahat ve yatağına uyumlu, huzurlu yılları deviriyordu. Deniz seviyesi ile iki yüz


Pazartesi, Ağu.14.2017 - 16:04

TOKAT’TA GÜZEL GÜNLER…


Cumartesi, Haz.24.2017 - 11:19

MÜBAREK GÜNLERDE DUYGUSAL ANLAR

Gecenin sessizliği beni kendisine alıp istediği yöne götürdüğü anlardayım. Vakit gecenin bütün yükünü ve sorumluluğunu üzerime salmış, yoluna devam ediyor.


Pazartesi, Haz.12.2017 - 23:30

TÜRKİYE - GÜRCİSTAN BEKTAŞÎ KÜLTÜRÜ VE OZANLAR SEMPOZYUMU

Yolculuğa başlamadan önce evde yapılan hazırlıklar vardır. Birkaç gün önceden en ince ayrıntıya kadar planlanır. Eksiksiz bir çalışma yol boyunca


Perşembe, Tem.14.2016 - 13:53

HAYATI BAYRAMLAŞTIRMAK…

HAYATI BAYRAMLAŞTIRMAK…                                                                                                           Osman Baş             Kadir gecesinde Tokat’ta olmak niyetiyle yoldayız. Ankara-Tokat arasında her bayram öncesindeki trafik


Perşembe, Tem.14.2016 - 13:51

RÜYALARIM ÇİÇEK AÇTI

RÜYALARIM ÇİÇEK AÇTI    Osman BAŞ Gün ağarmaya başlamış, yıldızlar gökyüzünden kaybolmadan önce son görüntüleriyle güneşe gülümsüyorlar.             Birkaç dakika


Perşembe, Nis.14.2016 - 11:41

ZAMANIN RUHUYLA SÖYLEŞİ

Kazakistan El Farabi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Galımkayır Mutanov'un TÜRKSOY ziyareti ve şiir kitabının tanıtım toplantısına Dünya Yazarlar ve Aydınlar


Perşembe, Nis.14.2016 - 11:18

VAKİT VUSLAT DİYOR…

VAKİT VUSLAT DİYOR… Yazmanın bütün artılarını ve eksilerini bilen bozkırın yalnız adamı kendi sessizliğinde gece ve gündüzü bütünleştirip yoluna devam


Pazartesi, Şub.29.2016 - 13:56

HİKAYELERİN DOĞUŞU

 Hikâyeler, olmuş ya da olması mümkün olan olayları anlatan kısa sanat eserleridir. Gerçekleşmesi mümkün bir olayı yer, zaman ve kişi


Pazartesi, Şub.08.2016 - 22:55

Yorum Yap
Güvenlik Resmi Resmi Yenile

Yorumlar
Yorum yapılmamıştır.

Toplam (0) adet yorum eklenmiştir.
Facebook ile Yorum Yap

Haber, Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.Buradasınız: Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portali: ERBAA GAZETESİ - Tükiye'nin en kapsamli haber portali: http://erbaagazetesi.com/