Bugun...


bayramkale

facebook-paylas
KOCAMAN YÜREKLİ ERTUĞRUL BAŞKAN…
Tarih: 10-04-2019 21:24:00 Güncelleme: 12-04-2019 10:51:00


Ne demişti! Ne oldu! Unutma ki Erbaa’lı Her zaman doğrunun yanında!

Kimleri işine geldiği gibi yorumladı? Kimileri ise İşte yüreği güzel başkan dedi.

Tarih tekerkürden ibarettir diyerek yazıma başlamak istiyorum.
İlkyazım çünkü? Ne vicdanım yüreğime sığıyor ne de dilim 
Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl’ün bugün ki çağrısına kulak veriyorum.

3 Nisan Çarşamba günü devir aldığı Erbaa Belediyesini bugün kurtarmaya çalışan bir Başkanla karşı karşıyayız. Belediyenin büyük borç batağında olduğunu dile getiren paylaşımla Erbaa’nın sesi soluğu, gören gözü dinleyen kulağı olan bir Başkan Ertuğrul Karagöl. 

Biliyordu Erbaa onu hiçbir zaman yalnız bırakmayacaktı. Biliyordu sesine ses içerisindeki kanayan yaraya derman olacak bir Erbaalı vatandaşlarının olduğunu. Mesele su meselesi değildi. Mesele kocaman bir yükü omuzlarına almış Kocaman yüreğiydi. Belediye Başkanı olduğu ilk günden itibaren bu borcu nasıl ödeyebilirizin peşine düşmüş bir başkandı Adı Ertuğrul soyadı Karagöl.

Gözünü karartmış sadece Erbaa sevdasına gençliğini dahi feda edecek bir Ertuğrul’du. Her zaman şöyle söylerdi Başkan Karagöl, Biz bir olursak hiçbir engel bizi yıkamaz. Biz bir Ertuğrul değil bin Ertuğrul olursak bütün sorunların üstesinden gelirdik. Ortada yanan kocaman bir alev vardı. Bunu söndürmek için koskoca Erbaa,, Hep birlikte olalım dedi. Karşısında Susuzluktan yanmış bir Erbaa vardı.

Başkan Karagöl ne mi dedi? Üzülerek de olsa Erbaa Belediyesi ekonomik sıkıntı ile karşı karşıya olduğunu tespit etti. Bu tespitler karşısında önem almaya davet etti. Nakit girişimine davet etti. Kısa vadede olsa nakit ihtiyacı karşılayıp biraz borç yükünü azaltmak istedi. O Erbaa’nın Başkanıydı Erbaalının kolunu kanadını tutup yaşamış olduğu bu sıkıntıdan bataklıktan çıkartmak istedi.

Kocaman yüreğiyle bir yerlere çağrıda bulundu çünkü biliyordu Başkan Karagöl Erbaalı onun çağrısına cevap verecekti. Ve verdi de bugün onca insan bu çağrı üzerine Su yükletti. Başkanını yalnız bırakmadı. Bırakmayacaktı. Gerek sosyal medyada gerekse birebir konuşarak Erbaalı yüreğini hafifletti. Her zaman söylediği gibi Erbaa’yı birlikte yeniden ayağa kaldırmanın sözünü vermişti. Birlikte el ele vererek bu sıkıntılı süreçte birlikte aşacağına emindi. Bugün ilk çağrısını yaptı. Fedakârlık yaparak Erbaa Başarısının altına ilk imzasını attı. KOCAMAN YÜREKLİ ERTUĞRUL BAŞKAN……..
 
 
 
 

 

 Bu yazı 4366 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
HABER ARA
HABER ARŞİVİ
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
GAZETEMİZ

nöbetçi eczaneler
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI